A nyulak kis emlősök, bolyhos, rövid farokkal, bajusszal és jellegzetes hosszú fülekkel. A Nature by PBS szerint 29 fajuk él világszerte, és bár sokféle környezetben élnek, sok közös vonásuk van.
A farkasok nagyszerű állatok és az ökoszisztémának is nagyon jót teszenk. Ismerd meg őket! Már tíz farkascsalád is él Magyarországon. Hihtetetlen, de az életterük pedig egyre csak nő!
A vízisiklók nem ritkán akár a kertünkben is előfordulhatnak! Főleg, ha rendelkezünk kerti tóval. Ne ijedjünk meg ezektől a kigyóktól, mert nem bántanak! Sőt, veszélyeztetettek is!
Annyira aranyos ez a pici zöld kis állatka! A zöld levelibékával már sokan találkozhattunk, ám kevesen ismerthettük igazán! Ebben a cikkben megismerheted jobban és azt, hogy mit érdemes tudni róla!
A Nyílméregbéka rendkívüli béka típus. Gyönyörű, de annál veszélyesebb! Noha, Magyarországon ilyen nincs, azért érdemes megismernünk ezt a valódi kis különcöt, hiszen jó ha tudjuk, hogy mely békatípus az, amelyikkel semmiképp ne húzzunk ujjat!
Az egyik legnagyobb tévhit a füles bagolyokkal kapcsolatban, hogy van fülük. Vagy, legalábbis ami ott olyan fülnek tűnik, az fül. De valójában, nem az! Ismerd meg te is a füles bagolyt!
Kis termetű béka, színe: fűzöld, sárgás, barnás, vagy feketésszürke, igen ritkán akár kék is lehet. Bőre felül sima, hasoldala szemcsés. A hím torkán hanghólyag van. Elülső lábai és hátulsó ugrólábai ujjain tapadókorongok vannak. A tavasz nem csupán a nász és a költés ideje, hanem a területen előforduló 11 kétéltűfaj szaporodási ideje is.
...
Tavasszal és nyáron napi 16 órán át aktív. Igen fürge mászó, de szinte minden zsákmányát a földön ejti el. A menyétfélék családjának kíváncsiságát, vadságát és villámgyors reflexeit példázza.