Hogyan gondozzam zöldikém? Tudj meg mindent a zöldike gondozásáról

Bemutatkozik a zöldike – ismerjétek meg ezt a csüngő, csíkos növényt

TK, SFV, NA
Instagram logo

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Zöldike

Arra ugyanakkor érdemes odafigyelni, hogy ősztől egészen tavaszi a hűvösebb, szárazabb környezetet igényli. Helyezd el messzebb a fűtőtestektől, de ekkor se kerüljön árnyékba.


Vízigény szempontjából, pont az utána következő időszakban kell odafigyelni rá. Tavasztól egészen őszig öntözzük zöldikénket bőséggel, viszont a két locsolás között várjuk meg, még növényünk földje teljesen kiszárad, így elkerülve, hogy stagnáljon rajta a víz. Ez ugyanis különböző betegségekhez vezethet. Télen szinte alig kell locsolni.


Emellett, ha túlzottan száraz, meleg környezetben tartjuk, érdemes a zöldike leveleit naponta permetezni – erre reggelente kerítsünk sort, így nem égetjük meg leveleit. Más helyzetben nincs szüksége külön párás környezetre.


Mire érdemes még odafigyelni a zöldike gondozásánál?


A zöldikét tápoldatozni is szükséges, hetente kétszer a növekedési szakaszában – ez márciustól egészen szeptemberig tart. A tápanyagellátást az oldat mellett akár a földszerűvé érett trágya is segítheti. 


Gyors fejlődése miatt végett érdemes évenként átültetni. Egyedül az idősödő példányok átültetését ajánlott tavasszal elvégezni, egyébként a nyár folyamán bármikor sort keríthetünk a procedúrára. 


Szaporítása is egyszerű – csak válasszuk le a kisebb, virág szárán fejlődött már gyökeres sarjnövényeket, melyeket érdemes mindjárt kettesével vagy hármasával közvetlenül földbe ültetni. Ezután érdemes őket huzattól védett, árnyas helyre tenni, valamint pár napig befőttesüveget is helyezhetünk rájuk, így biztosítva a megfelelő begyökerezésüket, valamint ez segít elkerülni a túlzott párolgást is. Az osztással kapott tőrésszel is így kell bánni.


Ne aggódjunk, ha zöldikénk első évében alig hoz sarjakat, legyünk vele türelmesek!


Betegségei, kártevői a zöldikének


Amennyiben túl melegben tartjuk, vagy nem kap elegendő fényt, zöldikénk levelei megnyúlnak, valamint pusztulásnak is indulhatnak. A túl sok, túl kevés víz, esetleg gyökérrothadás végett növényünk levélcsúcsai elkezdhetnek megbarnulni. 


Amennyiben ez leveleivel történik meg, permetezzük őket, ugyanis csak kiszáradtak. Vörös takácsatkák támadhatják meg, ellenük természetes növényvédőkkel tudunk védekezni.

Neked megtalálható már lakásodban ez a növény?

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-04-22

Magvetés gond nélkül: fedezd fel a titkos trükköt a tökéletes magvetéshez

Vessünk magot egyszerűbben, mint valaha! Mutatom a magvetés egyik könnyítését, a földkocka készítő csodás lehetőségét, használd te is bátran, segítek tippekkel!

2024-04-24

Elmondom miért termesztem a krumplit konténerben, ezután te is így fogod

Mutatunk egy spórolós titkot! Tudj meg te is mindent a konténeres krumpli termesztésről - élvezd a friss, otthon nőtt finomságot konténerben, mutatjuk a trükköt!

2024-04-22

Ezzel az egyszerű trükkel megduplázhatod a bazsalikom termésedet

Duplázd meg te is a bazsalikom termésedet, ráadásul egy nagyon egyszerű trükkel, ami valóban segít, hogy még több, ízletes bazsalikom termésed legyen neked is!

2024-04-24

Ültess májusban lila brokkolit, ami a zöldségeskerted királynője lesz

Ültess májusban lila brokkolit, ami a kerted királynője lesz, hiszen számos előnnyel rendelkezik, mutatjuk a legfontosabb infókat a lila brokkoliról, gyere!

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-03-19

5 tipp a kora tavaszi vetések sikeréhez

A kora tavaszi vetés tartogat veszélyeket, de vannak tippek, melyek segítségével legyőzhetjük ezeket: most 5 tippet mutatunk a sikeres, kora tavasziv etéshez!

2024-04-22

Sárgul a leander levele? Egyszerűen kezelheted, ha időben elkezded

Mit csinálj, ha sárgul a leander levele? Ezek a szekértői tanácsok segítenek pikk-pakk rendbe szedni ezt a csodaszép virágot. Mutatjuk mit alkalmazz azonnal!

2024-04-24

Ettől lesz garantáltan sikeres a magról történő növénytermesztés

Tippek a sikeres magról történő növénytermesztéshez: levegő, víz, fény. Fedezd fel a levegő, víz és fény fontosságát a magról történő növénytermesztéshez.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

fotoszintézis

a napfény energiájával a növényekben végbemenő felépítő folyamat. A napfény... Tovább

egyedi etetés

a takarmányozásnak az a formája, amikor az állatokat egyedileg adagolt takarmánnyal etetik. Pl.... Tovább

Tovább a lexikonra
dísznövény Érdekességek Növénytermesztés