Nem szabad etetni a kóbor állatokat

Tilos a kóbor állatok etetése! – Bírságot is kiszabhatnak érte…

Szélesi Ferenc
Instagram logo

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Hamarosan tilos lesz a kóbor állatok közterületen való etetése, a szabályszegők mélyen a zsebükbe nyúlhatnak, ugyanis akár 200 000 forintos bírságot is ki lehet szabni! 

Kóbor állatok etetése tilos

Szabálysértést követ el ezek után az, aki eteti a kóbor kutyákat, illetve bármilyen kóbor állatot. A szabálysértést pedig elég súlyosan büntetik, akár 200 000 forintot is elérheti a határ, nézzük a részleteket! 

Még november végén bővítette az önkormányzatok képviselőtestülete a közösségi együttélés alapvető szabályait érintő rendeletet, mégpedig azzal, hogy szabálysértést követ el az az illető, aki közterületre ételt, ételmaradékot, valamint más ehető dolgot helyez ki, ugyanakkor az is idetartozik, hogy nem lehet például búvóhelyet sem elhelyezni közterületen. A lényeg igazából az, hogy semmilyen módszerrel nem lehet a közterület bármely részére odaszoktatni kóbor kutyát, macskát, bármilyen állatot. Aki vét a szabály ellen, mélyen a zsebébe nyúlhat, ugyanis akár 200 000 forint is lehet a büntetés.

Lakossági kérésre történt a szigorítás

Jellemzően a belvárosi, valamint a lakótelepi környezetben fordul olyan elő, hogy a lépcsőházak mellett a lakók dobozokat helyeznek ki a közterületre, mellé pedig rendszeresen kerül ételmaradék, állateledel – elsősorban kóbor kutyák és macskák számára. A lakosság egy része ezt elégelte meg, és ezért született meg a szigorítás. 

Mi a probléma a kóbor állatok etetésével?

Az, hogy valaki megsajnálja a kóbor kutyát, macskát, azzal nincs semmi probléma, viszont a megoldás nem az, hogy a közterületen kezdjük meg az etetésüket, ezzel ugyanis nagyon sok kellemetlenséget okozunk a lakóközösség számára. Az odaszoktatott állatok folyamatosan a környéken tanyáznak, a lakókat zavarják. Ráadásul a dolgukat is ott végzik, és ennek a szennyezésnek az eltakarítása a lakóközösség kötelezettségévé vált.

A kóbor állatok egyébként sokkal szaporábbak, viszont, ha békén hagynánk őket (például nem etetnénk őket), akkor energiájukat a létfenntartás kötné le, és nem szaporodnának el túlzott mértékben. Sok helyen a lakók megelégelték az áldatlan állapotokat, és az önkormányzathoz fordultak. A szigorításra ezután került sor, 2020-ban pedig már hatályba is lép

Mi lehet a megoldás

Egyértelműen a kóbor állatok befogása és ivartalanítása, majd örökbeadása hozna megoldást, de sajnos ez egyre nehezebb és költségesebb.

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-04-23

Az ókori argentinok háziállatként tarthatták a rókákat

Eddig nem is sejtett felfedezést tettek kutatók a rókával kapcsolatban. Az ősi argentinok háziállatként tarthatták a rókát? Bizonyíték is van!

2024-03-18

Ezt minden kutyatartónak tudnia kell: így tudod megmenteni kutyádat

Megismerheted ebben a cikkben a leggyakoribb tévhiteket a külső paraziták elleni védekezésről, és megtanulhatod, hogyan óvhatod meg kutyádat egész évben te is.

2024-03-18

Sokan nem tudják: Ezek a tavaszi virágok mérgezőek a kutyákra

Kutyatartóként nagyon óvatosnak kell lennünk, mert elég egyetlen óvatlan pillanat, és meg is van a baj. Több olyan tavaszi virág van, ami mérgező a kutyákra.

2024-02-13

Csirkék, tyúkok nagy kedvence ez a csodálatos virág – Ültess kerti sarkantyúkát!

A kerti sarkantyúka egy csodaszép növény, ami feldobaja a kerteket, na meg a csirkeólakat. Mutatjuk hogyan ültesd el, és etesd vele a csirkéket, tyúkokat.

2024-03-25

Ezért nem érdemes nyuszit venni húsvétra a gyerekeknek

Bár egy húsvéti nyuszi aranyos és vonzó ajándék lehet gyerekeknek, fontos megfontolni néhány szempontot, mielőtt döntést hoznál, méghozzá ezeket!

2024-04-29

Ezeket kell tudnod a méhrajzásról az akácvirágzás idején

Ismerd meg a méhrajzás csodálatos világát az akácvirágzás idején. Értsd meg, miért fontos ez a természeti jelenség a méhészek számára és hogyan kezelik azt.

2024-04-29

Ezért NE használj rovarcsapdát tavasszal virágzáskor

Ne öld meg a méheket! Ezért káros a rovarcsapda használata a tavaszi virágzásnál. Mutatjuk miért fontosak a méhek a beporzáshoz, és hogyan védheted őket!

2024-04-29

45 nap az életük és értünk dolgoznak: ilyen a méhek hihetetlen élete

Ismerd meg a méhek csodás világát! Fedezd fel a méhek rövid, de munkás életét, és tudd meg, hogyan járulnak hozzá a méhek a mezőgazdasághoz és az ökoszisztémához!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

.../2006. (...) FVM rendelet a szõlõ szaporítóanyagok elõállításáról, minõsítésérõl és forgalomba hozataláról

A növényfajták állami elismerésérõl, valamint a szaporítóanyagok elõállításáról és... Tovább

nyakló

a ló nyakára helyezett tartószíj, amit lánccal erősítettek a rúd végéhez. A népies... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állatorvos állattartás