Tudd meg te is, hogyan lehetsz sikeres kertész, érdemes megfontolni tanácsainkat

hirdetes

Így lehetünk sikeres kertészek!

Szélesi Ferenc - Főkertész, AN
Youtube logo

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Kezdő kertész vagy? Mindenképp olvasd el cikkünket és fogadd meg tanácsainkat. Leslie Land írását osztjuk most meg veletek, ő egy nagyon híres és sikeres kertész, érdemes megfontolni a leírtakat.

Legyél te is sikeres kertész

Számos dolgot kell figyelembe venni kertészkedés során, megszámlálhatatlanul sok szabály létezik, éppen ezért nem tudjuk most az összeset felsorolni.  Tehát előrebocsátom, hogy korántsem sikerült csupáncsak hétre csupaszítanom a mondandómat; ez itt szimplán az első hét életbevágóan fontos dolog, ami eszembe jutott. És még csak nem is sorrendben. 

7 aranyszabály a kertészethez

1. Komposztáljunk

Dióhéjban: az Anyatermészet semmit sem hagy kárba veszni.
 

Bővebben kifejtve: A komposztálás a hires fából vaskarika, a semmiből valami ékes példája, ahol csak győztesek vannak. A kiindulópontban van egy konyha, egy udvar és valamennyi kerti hulladék. A folyamat másik végén két dolog: 1. Csodásan feljavított termőföld, és 2. Sok zöld jutalompont, mert elkerültük a hulladéklerakót. Ha bővebben szeretnél olvasni róla, akkor itt megteheted.

hirdetes

Könnyű abba a hibába esni, hogy azt gondoljuk, a komposztáló is csak egy fajta kuka, és hogy komposztálni csak nagy odafigyeléssel végzett rétegeléssel és ezek forgatásával lehet. Ezzel szemben az igazság az, hogy egy kupac felszabdalt level a sarokban már komposztálásnak számít. Ahogyan az árokban való komposztálás is, ami nagyon jól bevált kisebb kertekben, és ahogyan az is, hogy a konyhai hulladékot egyszerűen átadjuk valahol (mondjuk a legközelebbi közösen művelt kertben), ahol helyettünk komposztálják. Az egyik new yorki ismerősöm például elviszi a kávézaccát, narancshéját és hasonlókat a Lower East Side Ecology Centerbe.

hirdetes

2. Használjuk a komposztot

Terítsük szét a palántáink között, hogy azok erősek és egészségesek maradjanak; keverjünk egy keveset a termőföldünkbe, hogy az gazdagodjon lassan felszívódó mikró nyomelemekben; javítsunk fel vele olyan földeket, amiket évek óta vegyi anyagokkal zsákmányolnak ki. Szórjuk a gyepre tavasszal és ősszel hogy tápláljuk a felszíni gyökereket…Szinte lehetetlen túladagolni. A következő oldalon folytatom! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2023-03-16

Az esővíz gyűjtése jót tesz a növényeknek, a környezetnek és a pénztárcádnak – így készíthetsz esővíz hordót

Az esőhordó otthoni elkészítése egyszerűbb, mint gondolnád, és több okból is kifizetődő. Nagyszerű módja, hogy fenntarthatóbbá válj, és csökkentsd a vízszámlát

2023-03-20

5 tipikus tavaszi ültetési hiba, amit kerülj el!

Itt a tavasz, irány a kert, és dobjunk össze egy csodaszép kertet, amire később büszkék lehetünk, nem igaz? Vagy ácsi, és gondoljuk át ezt az egészet!

2023-02-21

Hatalmas aszály Olaszországban – Már alig van víz a velencei csatornákban

Hetek óta téli szárazság tombol Olaszországban, ezért nem hiába aggódnak az olaszok. Sokan úgy vélik, hogy meg fog ismétlődni a tavaly nyári hatalmas aszály.

2023-02-24

Késő van már a lemosó permetezéshez?

Mikor van ideje a lemosó permetezésnek és mikor késő már elvégezni? Cikkünkben bővebben kifejtjük mikor kell elvégezni a gyümölcsfák lemosó permetezését.

2023-03-07

Mit kell tavasszal megmetszeni? 5 növény, amit ne hagyj ki a metszési szezonból!

Sok növényt tavasszal le kell metszeni, beleértve a levendulát, az orgonát és a díszfüvet. A tavaszi metszés nagyobb növekedést és több virágot tesz lehetővé.

2022-03-29

8 egyszerű talajteszt, amit érdemes elvégezned kertedben

Az alábbiakban néhány egyszerűen elvégezhető talajtesztről olvashatsz, amik segítenek megállapítani kerted talajának különböző adottságait, és hatékonyabbá tenni.

2023-03-16

Hogyan írtsd ki a gyomokat az ágyásból anélkül, hogy károsítanád a növényeket – óvd meg a virágokat és a cserjéket ezekkel a szakértői tippekkel!

A gyomok gyors növekedése minden kertész életét megnehezítik, főleg, ha olyan helyen kezdenek növekedni, ahol igazán nem kéne, mint például a veteményes.

2023-03-16

Hagymatermesztési hibák – Ezt 8 gyakori hibát követjük el hagymatermesztés során

Ha azon tűnődsz, hogy miért nem nő a hagymád, akkor ez az egyik ilyen gyakori probléma eredménye lehet! Milyen hibákat követhetünk el hagymatermesztés során?

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

onánia

a hímek párosodás nélküli magömlése. Kutyák a megmerevedett hímvesszőt a hashoz v. az... Tovább

kazal

a renden szárított széna és a szalma hosszabb időre és szabadban történő tárolásának... Tovább

Tovább a lexikonra
Környezetvédelem Mezőgazdaság Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem