Minden a pampafű gondozásáról, a pampafű neveléséről, a pampafű téliesítéséről

A pampafű gondozása

Szélesi Ferenc - Főkertész, ZH, NA
hirdetes

Az egyik legközkedveltebb növényt mutatom most be nektek, ami pedig nem más, mint a csodálatos pampafű! Olvassátok el cikkemet, és tudjatok meg mindent a pampafű gondozásáról, neveléséről, metszéséről, illetve teleltetéséről! 

Így gondozd a pampafüvet

A pampafű bemutatása

A pampafű, latinul Cortaderia selloana Dél-Amerikában, elsősorban Brazíliában, Chilében, illetve Argentínában őshonos. Esetében egy nagyon különleges megjelenésű, magával ragadó, nagyon nagyra megnövő, leginkább szoliterként helytálló növényről beszélünk. Tekintélyes megjelenéssel bír, a szoliterekre jellemzően vonzza a szemeket.

Fontos tudni, hogy akár három-négy méter magasra is megnőhet, ezért fontos átgondolni kétszer is, hogy van-e hely számára a kertünkben! Kisebb, szűkebb területeken egyáltalán nem mutat jól, viszont nagy helyen igen, legfőképpen azért, mert terebélyessé is válhat. Engedjünk helyet a pampafű kibontakozásának, akkor lesz csodálatosan szép éke kertünknek. A pampafű örökzöld növény, a szárai végén elhelyezkedő bugák pedig a teljes magasság egyharmadát teszik ki. 

hirdetes

A pampafű igényei

Leginkább a laza, homokkal dúsított, tápanyagban gazdag közeget kedveli. Ezen kívül szereti a napfényt is, ugyanakkor vízigényes. Szóval olyan helyre ültessük, ahol kellően éri a Nap sugara, és kétnaponta öntözzük meg jó alaposan. 

hirdetes

A pampafű ültetése

Ássunk egy akkora gödröt, amekkora a növény gyökérlabdája kényelmesen elfér, ez a gödör általában másfélszer akkora, mint maga a gyökérlabda. Ha nem elé tápanyagdús a talaj, akkor öntsünk egy kis komposztot, vagy trágyát, ezt keverjük el a földdel. Fontos, hogy a gyökerek ne érintkezzenek közvetlenül a trágyával, mert az károsíthatja.

Vegyük ki a cserépből a pampafüvet, majd rakjuk bele a gödörbe úgy, hogy a gyökérlabda teteje éppen csak a földfelszín alatti mélységbe kerüljön. Töltsük fel a gödröt földdel, tömörítsük a talajt, és öntözzük meg! Kész vagyunk, most pedig nézzük a gondozást, és a teleltetést, a következő oldalon folytatom! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-10-23

A tűzvirágfa: egy madagaszkári csoda, ami pillanatok alatt megnő

A tűzvirágfa egy egzotikus kincs, gyors növekedésével és káprázatos, lángoló virágaival lenyűgöző dísze lehet kertünknek. Ismerd meg te is lángfa szépségét!

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

kloaka

a gerincesek törzsében a halakra, a kétéltűékre, a madarakra és a tojásrakó emlősökre... Tovább

epekő

az epeutakban és az epehólyagban epepangás, gyulladás, anyagforgalmi zavar során az —>epe... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem