A növényvédő szerek károsak, szabadulj meg a maradványaitól te is

hirdetes

Szabadulj meg a növényvédő szer maradványától

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
Pinterest logo

KÖVESS MINKET

PINTERESTEN

Sokan rettegnek attól, hogy a zöldségeken és a gyümölcsökön rajta marad a növényvédő szer, ami káros lehet az egészségükre. A most következő cikkben elmondjuk, milyen veszélyeket rejt magában a növényvédő szer maradványa, illetve, hogy hogyan távolíthatod el.

Sikeresen megszabadulhatsz a növényvédő szer maradványától te is, megmutatjuk a legjobb trükköt

Növényvédő szerekről röviden

A peszticidek, más néven növényvédő szerek olyan anyagok és annak keverékei, (vegyszerek, biológiai szubsztanciák és egyéb ágensek), melyek alkalmazásának a célja a növények, termények védelme, és a kártevő élőlények távol tartása, terméketlenné tétele és elpusztítása.

Érdemes elkerülni ezeket a szereket, és átváltani bióra, mára azonban sajnos szinte elkerülhetetlen a permetezés, annyira elszaporodtak a kórokozók. A növényvédő szeres tasakok mindegyik rajta kell szerepelnie, hogy hány napos a várakozás ideje, ezt mindenképpen be kell tartani, illetve oda kell figyelni arra is, hogy megfelelő védőruházatban végezzük a növények védelmét.

A növényvédő szerek káros hatásai: fejfájás, levertség, hasfájás, puffadás, gyengeség. DE! Mi van akkor, hogyha így is marad növényvédő szer a növényeken? El tudod távolítani könnyen és egyszerűen, meg is mutatom, hogyan!

hirdetes

A hámozás nem véd

Még ha azt is tervezzük, hogy a gyümölcsöt és zöldséget meghámozzuk, jobb és ajánlatosabb azt előtte alaposan megtisztítani. Tegyük fel, van egy szép, érett dinnyénk. Felvágjuk, anélkül, hogy előtte lemostuk volna. A kés a héjon található baktériumokat és gombákat automatikusan a dinnye belsejébe szállítja. Az előtte tiszta gyümölcshús tökéletes táptalaja lesz mindenféle mikrobának és kórokozónak.

Mosogatószer?

Egyesek a gyümölcsöt és zöldséget szokványos mosogatószerrel mossák meg. Ezzel sok peszticidet távolíthatunk el, de nem mindet. Ráadásul minden gyümölcs- és zöldségadaggal feltehetően a mosogatószer maradványát is elfogyasztjuk.

hirdetes

Zöldségkefe?

Mit kezdünk az érzékeny termékekkel, mint pl. a bogyósok és a sárgabarack. Ezeket aligha tudjuk zöldségkefével tisztítani a gyümölcs sérülése nélkül. Ha vízbe áztatjuk őket, akkor pedig elveszítik aromájukat, értékes vitaminjaikat és ropogós állagukat – a mérgező maradványok viszont továbbra is megmaradnak.

A megoldás az almaecet!

Tegyünk 5-6 liter vízbe fél liter almaecetet, a zöldségeket és gyümölcsöket rakjuk bele az oldatba, majd hagyjuk állni 15-20 perc. Ezután vegyük ki a vízből, és mossuk meg alaposan mindet. Tökéletes megoldás, mivel az almaecet a szennyeződések, baktériumok 98 százalékát eltávolítja és még egészséges is.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-01-18

Mikor kezdjük el a gyümölcsfák lemosó permetezését?

A gyümölcsfák lemosó permetezése a tél végén egy fontos feladat, ezért összegyűjtöttük nektek, mik a lépései ennek a tél végi tevékenységnek!

2024-01-16

Milyen növényfajt érdemes termeszteni Magyarországon?

Egyetlen növényünk termesztési lehetőségei sem függetlenek a termelés belső és külső feltételeinek meglététől, ezért ezeket kell megvizsgálni választás előtt.

2024-01-10

Hasznos ötletek, javaslatok gazdálkodóknak Dr. Máté Andrástól

Cikksorozatunkban a SZIE Növénytermesztési Tanüzemének volt igazgató, Dr. Máté András oszt meg tippeket gazdálkodóknak. Ez a cikk a vetésekkel kapcsolatos.

2024-03-15

Ritka kék virágot találtak a Bükkben, mindenki a csodájára jár

Hihetetlen felfedezés a Bükkben! Egy kiránduló ritka kék leánykökörcsinre bukkant az erdőben, ami eltér a megszokottól, szerencsére kép is készült a növényről!

2024-03-04

Palántázás kisokos: fogadd meg a kertész tanácsait idén tavasszal

A tavasz a kertészkedés szezonja! A tél elmúltával a természet ébredezni kezd, a kertészek pedig elkezdik a magágykészítést és a palántanevelést. Palántázz így!

2024-03-05

Ezért jobb tavasszal elültetni a levendulát, mint ősszel

Levendula ültetés márciusban? Naná, hiszen ez a legjobb és legalkalmasabb időpont több okból kifolyólag is egy kertész szerint, mutatjuk mire figyelj kifejezetten!

2024-03-05

Csinos szellőrózsa: így ültesd el márciusban és minden évben visszatér

Az elképesztően szép, csinos szellőrózsa nevű virágot márciusban is elültetheted többek között, jövőre pedig már vissza fog térni hozzád, fogadd meg ezeket!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

szulák (Convolvulus)

A szulákfélék (Concolvulaceae) családjának nemzetsége. Apró sz. v. folyondár (C. arvensis... Tovább

Nógrád Megyei Földhivatal

Földhivatal Földhivatal Cím: Salgótarján Rákóczi út 180. 3100 Magyarország Telefon:... Tovább

Tovább a lexikonra
Növénytermesztés Növényvédelem