Attól még, hogy egyre hidegebb van kint, a kertünkben igenis vannak teendők. Ne hanyagoljuk el, hiszen rengeteg zöldséget elültethetünk akár novemberben is. Kövesd tippjeinket és tanácsainkat, melyek alapján a te kerted is tele lesz minden földi jóval.

Fokhagyma
A fokhagyma az egyik legkönnyebben termeszthető növény, és ez az, amely soha nem hagyja ki, hogy nagyszerű termést adjon nekünk. Tudtad, hogy minden egyes ültetett fokhagymagerezd egy egész fej fokhagymát növeszt? Ez nagyszerű hír az olyan fokhagyma szerelmeseinek, mint például én!
A fokhagymának két fő típusa van: lágynyakú és keménynyakú. Lágynyakúakat szoktam termeszteni, az enyhe teleinken ez teszi a legjobban a dolgát, de a keményebb pedig a hidegebb teleken a jó.
A fokhagyma cserepekben, ládákban vagy közvetlenül a talajban jól érzi magát. Csak figyelj a gazra, mert azzal nem szeretik felvenni a versenyt.
Retek
A retek rendkívül könnyen termeszthető, és nagyszerű választás, ha gyerekekkel együtt kertészkedünk.
A retek sokféle színben kapható! Létezik piros, fehér, rózsaszín, lila és kétszínű (piros tetejű, fehér alap) retek.
Novemberben ültesd el a magokat közvetlenül a kertben. Gyorsan nőnek, és a retket be is takaríthatod, ha már akkora, mint egy nagy golyó (körülbelül egy hónap alatt).
Karfiol
Igen, a karfiolt sokan szeretjük, például pizzatésztát és rizs is csinálhatunk belőle, de határ a csillagos ég. Ebben a hónapban ültesd ki a karfiol palántákat a kertbe. Fontos, hogy tarts a levéltetveket távol az értékes terméstől.
Hóborsó
A hóborsó nagyszerű zöldség, amelyet gyermekekkel együtt is termeszthetsz, mert enyhe ízű, és élvezetes enni. A gyerekek a kertben ülnek, és rögtön a növényről fogyaszthatják a termést! A hóborsók apró zöldségek és egészen kicsi a magjuk, ellentétben a borsóval, amelynek magjai fejlettebbek.
A hóborsónak egyenletes vízre és termékeny, laza talajra van szüksége, sok foszforral és káliummal.
Kelkáposzta
Sokan kigúnyolják a kelkáposztát, mert mindenben benne van. Kelkáposzta chips, kelkáposzta turmix, kelkáposzta saláta...a lista hosszan folytatható.
Ennek azonban megvan az oka. Egy csésze kelkáposzta az ajánlott napi mennyiségnél többet tartalmaz K-, A- és C-vitaminból. Rengeteg ásványi anyagot is tartalmaz emellett, mint például a réz, a mangán, a foszfor és a szelén.
Szeretem a vörös orosz kelkáposztát, amelyet baba zöldként nevelsz. Körülbelül 30 nap múlva vághatjuk is le a leveleket, és puha, ízletes kelkáposztát kapunk.
Ebben a hónapban ültesd ki a kelkáposzta palántáját, és körülbelül egy hónap múlva már szüretelheted is.