Az Epsom só felhasználása

Minden háztartásban helye van az Epsom-sónak!

Bogi
Youtube logo

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Az Epsom sónak ott kellene lennie minden háztartásban. Sokan nem is gondolnák, hogy mennyi mindenre felhasználható, eleinte kételkedtem én is benne, de mostanra beláttam, hogy egy nagyon szuper csodaszerről van szó. Ismerd meg közlebbről te is!

Epsom só a háztartásban

Epsom só a mezőgazdaságban

A mezőgazdaságban a talaj magnéziumtartalmának növelésére használják (a magnézium a klorofill előállításának lényeges eleme). Általában nagy magnézium-igényű növények, elsősorban burgonya, paprika, paradicsom és rózsa trágyázásában alkalmazzák. Előnye (más magnéziumtartalmú anyagokhoz, például adolomithoz képest), hogy a víz jól oldja, így hamarabb bekerül a talajba, és ezáltal a növény hamarabb tudja hasznosítani, továbbá hogy a növények lombtrágyázással a leveleiken keresztül is fel tudják szívni.

 

Epsom só a háztartásban

Ahhoz, hogy jobban megértsük, miért is annyira jó az Epsom-só, válasszuk külön a két alkotórészt. A magnézium 300 létfontosságú enzim működéséhez elengedhetetlen, a hiánya magas vérnyomáshoz vezethet, hiperaktivitás, szívrendellenesség jelentkezhet. A szulfát is fontos, hiszen segít a méreganyagoktól megszabadulni, és a fehérjeképződéshez is hozzájárul.

 

Szabályozza a vércukorszintet

A magnézium abban is segítségre van, hogy a szervezet hatékonyabban fel tudja használni az inzulint, emellett pedig segít megőrizni a kalcium-szintet is. A szulfát segíti az emésztésért felelős enzimek munkáját és méregtelenít is. Az Epsom-sóval megszabadulhatunk a felgyűlt nehézfémektől, enyhülnek az izomfájdalmakat is.

 

Hatásosan méregtelenít

A környezetben található mérgező vegyületek sok esetben megnehezítik a szervezet működését, ezért fontos, hogy a magnézium és a szulfát segítségével tegyünk azért, hogy ezek a káros anyagok távozzanak. Ezért ajánlott Epsom-sóból készült lazító, méregtelenítő fürdőt készíteni, egy-két bögrével kell a vízbe beletenni, legalább egy negyedórát élvezzük jótékony hatását, egy héten két-három alkalommal fürdőzhetünk Epsom-sós vízben.

 

Gyógyítja a sérüléseket, ficamot, zúzódásokat

Egy tál vízbe tegyünk bele két bögrényi sót, majd áztassuk ebben a fájós testrészünket. Hamarosan enyhülésre számíthatunk.

 

Enyhíti a nap okozta égést

Az Epsom-só csillapítja az égési sérülésekkel járó fájdalmat. Minden alkalommal használjuk, ha több órát akarunk eltölteni a tűző napon. A gyulladáscsökkentő gyógyhatása miatt nagyszerűen kezelhető a bőrirritáció, a viszkető érzés is.

Egy bögre vízbe keverjünk el 2 kanál Epsom-sót, majd a folyadékot tegyük bele egy szórófejes flakonba, és vigyük mindig magunkkal, ha napozni indulunk. Ha esetleg már leégtünk, akkor is érdemes elkészíteni a keveréket, fújjuk le a problémás területet, hagyjuk hatni 10 percig, majd öblítsük le.

 

Bőrradír

Zuhanyzás után egy kevés Epsom-sóval dörzsöljük be a testünket, ettől remekül felüdül a bőr, eltávolítja az elhalt hámsejteket.

 

A rovarcsípések ellen is nagyszerű

Egy negyed bögre Epsom-sót keverjünk egy bögre langyos vízbe, ezután tegyük be a hűtőbe, hogy ki lehűljön. Egy vattadarabra tegyünk rá a folyadékból és azzal kenegessük a csípéseket.

 

Segít a meghűlés leküzdésében

Egy forró Epsom-sós gyógyfürdő hatásosan enyhíti a megfázással együtt járó kellemetlen tüneteket.

 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

aktivált iszap (eleveniszap)

a ->biológiai szennyvíztisztításban alkalmazott, szennyező anyagok elbontására alkalmas... Tovább

szamár (Equus asinus)

a ->páratlanujjú patások rendjének lófélék (Equidae) családjába tartozó faj. A házi-sz.... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek