Egerek elleni módszerek - így tudod őket sikeresen távol tartani otthonodtól

Egerek ellen: 6 bevált, hatásos módszer az otthonod egérmentesítéséhez

Szélesi Ferenc - Főkertész, NA
Frissítve: 2024.10.18
Frissítette: KZs
hirdetes
Védekezzünk az egerek ellen eredményesen

Gyöngybaglyok

Ez egy meglehetősen helyfüggő „megoldás”, hiszen nem mindenhol fordulnak elő ezek a szárnyas rágcsálóvadászok, és nem is igazán lehet megkérni őket az egérfogásra. De ha vidéken élsz és otthonod környékén fészkel néhány ilyen elegáns madár, akkor jó eséllyel egy nagyszerű „rágcsálóvédelmi rendszer” védelme alatt állsz. A gyöngybaglyok akár 3-4 rágcsálót is elfogyaszthatnak éjszakánként a fészkelő időszak során.

Ha nincsenek kertedben akkora fák, amekkorákon elférhetne egy bagolyfészek, akkor szerezz be néhány kifejezetten baglyokra méretezett madárházat, vagy készíts magadnak. A baglyok a meleg, rejtett helyeket kedvelik, lehetőleg távol a zajtól. A házakat legalább 3 méterre a talajtól helyezd el, de ügyelj rá, hogy később könnyen hozzájuk tudj férni, ugyanis időnként némi karbantartásra és takarításra szorulnak majd. Amikor egy használt bagolyházat takarítasz vagy bármi más okból hozzányúlsz, mindig viselj védőfelszerelést, mert a baglyok is terjeszthetnek bizonyos betegségeket.

hirdetes

Molygolyók

hirdetes

A molygolyóknak is erős illatuk van, amit az egerek taszítónak tartanak. Helyezd őket azokra a már emlegetett helyekre, ahol egérveszély áll fenn. A golyókat érdemes havonta cserélgetni.

Az elpusztult rágcsálók megfelelő kezelése rendkívül fontos, mert még haláluk után számtalan betegséget terjeszthetnek. Mindig viselj gumikesztyűt, amikor elpusztult rágcsálókkal foglalkozol. A tetemeket helyezd egy légmentesen záró tasakba, azt egy másikba, majd vidd ki őket a kinti szemetesbe. Szabadulj meg a kesztyűktől is.

Válts egy másik pár védőkesztyűre, vegyél fel egy védőszemüveget, majd némi fehérítő és fertőtlenítő segítségével tisztítsd meg azokat a felületeket, ahol az egerek jártak. Ne érj „egeres” kesztyűvel  a fertőtlenítőhöz, hiszen ezt később is meg kell majd fognod, amikor máshol szeretnéd használni, és nem jó ötlet rávinni a fertőzéseket. Ezért kell külön kesztyű a takarításhoz is. Miután mindennel végeztél, alaposan moss kezet szappannal, és lehetőleg valamilyen kézfertőtlenítővel is.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-10-31

Pöttyös levelű szobanövények: egy kis játékosság a lakásban

A pöttyös levelű szobanövények igazi látványosságot nyújtanak.é Jó választás, ha otthonod hangulatát szeretnéd feldobni színekkel és különleges mintákkal.

2024-10-31

Gond lehet, ha a földben hagytam a kardvirág gumóit? Nézzünk utána

Maradhatnak-e a kardvirág gumói a földben? Az enyhébb telek és meleg idő hatásai alapján elemeztük, mi történhet ilyenkor – így is teleltetheted a kardvirágot!

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-11-05

A liba gondozása és tolltépése: régen mindennapos volt, ma már tiltják

A liba gondozása eltér a többi baromfiétól. A libák tolltépése egykor mindennapos gyakorlat volt, ám ma már tiltják. Ismerkedjünk meg a libatartással.

2024-09-23

Így védekezz az őszi kertek ellensége, a kékalga ellen

Tudd meg, hogyan védekezhetsz hatékonyan a kerted őszi ellensége, a kékalga ellen! Tippek megelőzésre és kezelésre kertészeknek és hobbi kertészeknek.

2024-10-22

Fenntartható gazdálkodás: hogyan csökkentsd az energiafelhasználást a termelés során?

Csökkentsd a gazdaságod energiafelhasználását tippjeinkkel. Ismerd meg az energiatakarékos rendszerek, megújuló energiaforrások és új technológiák előnyeit!

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

2024-11-05

Japán kenderpálma télen: bár bírja a hideget, azért érdemes takarni

A japán kenderpálma jól tűri a hideget, de a tartós fagyok és szélsőséges időjárás miatt ajánlott gondosan takarni télen, hogy megőrizze egészségét és szépségét.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

állattenyésztés

tágabb értelemben az a tudományág, amely magába foglalja a gazd. állatfajok nemesítésének... Tovább

befejezetlen termelés

olyan terméknek, termelésnek a gyűjtőneve, amelynek a tárgyévben — mérhető... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Érdekességek Gazdaság Házi kert kert Környezetvédelem