A dracéna nevelése, a dracéna gondozása, bemutatása

A dracéna bemutatása, gondozása, növényvédelme

Szélesi Ferenc - Főkertész, ZH
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Minden, ami dracéna

A dracéna gondozása

Mint azt elmondtam már az előző oldalon is, a dracéna gondozásához nem szükséges kertésznek lenni, ugyanis nem igényel hatalmas szaktudást a tartása. Azonban van néhány dolog, amit, ha betartunk, a növényünk nagyon hálás lesz, nézzük, mik ezek! A dracéna fényigényes, ezért keressünk számára egy kellően világos helyet a lakásban.

Arra viszont figyeljünk, hogy közvetlen napfény ne érje egész álló nap – a függöny által létrejött szűrt fény már tökéletes neki, de helyezhetjük félárnyékba is. A csíkos levelű változatokat kimondottan érdemes világos helyre tennünk, mert a tapasztalat azt mutatja, hogy a levelek sötétben visszazöldülnek, vagyis elveszíti a csíkjait. Tavasszal, és nyáron akár ki is vihetjük a szabadba, de figyeljünk arra, hogy közvetlen napsugárzás ne érje a leveleket. 

A dracéna igényei – Hőmérséklet és víz

A dracéna ebből a szempontból tökéletes szobanövény, mivel szuperül érzi magát a 19-24 Celsius fokos lakásban – de ha hidegebb, vagy melegebb van, az sem okoz gondot számára, ebből a szempontból eléggé igénytelen. Ami az öntözést illeti, arra kell odafigyelnünk, hogy a földje ne száradjon ki, és ne álljon alatta a víz. Sok víz hatására le fognak hullani a levelei, legrosszabb esetben a növény is elpusztulhat. Általánosságban elmondhatjuk, hogy nagyjából hetente egyszer érdemes öntözni, télen viszont ritkábban, mivel ilyenkor kevesebb vizet párologtat. Tél kivételével havonta egyszer tápoldatos vízzel öntözzük, a tél folyamán elég kéthavonta. Arra még ügyeljünk, hogy a dracéna nem kedveli a száraz levegőt, ezért érdemes vízpermettel párásítani körülötte. 

A dracéna átültetése

Nem kell átültetnünk minden évben, mi ezt általában csak 3-4 évente tesszük meg, de van egy olyan dracénánk is, ami már meg van 6 éve, és még egyszer sem került átültetésre. Akkor érdemes elvégezni a műveletet, ha a gyökerek kibújnak a cserép alján található lyukakon, ekkor keressünk egy nagyobb méretű cserepet és ültessük át B-típusú virágföldbe. 

A dracéna növényvédelme

Ha túl kevés fényt és/vagy túl hűvös levegőt kap, akkor a dracéna levelei elkezdenek megfakulni, a csúcsai pedig elszáradni. Ha ezt tapasztaljuk, akkor tegyük a növényt melegebb és világosabb helyre. Nagyon ritkán találkozhatunk levélfoltosodással is, ezt baktériumok okozzák, szobanövényekre kapható növényvédőszerrel védekezhetünk ezellen – de csak és kizárólag tavasszal vagy nyáron, és vigyük ki a szabadba a növényt pár napra! 

A dracéna szaporítása

Legkönnyebben hajtásdugványról szaporíthatjuk – vágjuk darabokra a felkopaszodott törzset, és ültessük ezeket földbe, majd tartsuk folyamatosan nedvesen a földet. Remélem, hogy mindent sikerült megtudnotok a dracénáról, én sok sikert kívánok nektek ehhez a mesés, és különleges növényhez! 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-03-19

5 tipp a kora tavaszi vetések sikeréhez

A kora tavaszi vetés tartogat veszélyeket, de vannak tippek, melyek segítségével legyőzhetjük ezeket: most 5 tippet mutatunk a sikeres, kora tavasziv etéshez!

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-04-24

A növényeid sorra pusztulnak a kertben? EZ a bogár lehet az oka!

Ne hagyd, hogy a kártevők pusztítsák el a kerted! Ismerd meg a kerti növényeket pusztító rettegett bogarat, és fedezd fel, hogyan mentheted meg a növényeidet!

2024-03-15

Ritka kék virágot találtak a Bükkben, mindenki a csodájára jár

Hihetetlen felfedezés a Bükkben! Egy kiránduló ritka kék leánykökörcsinre bukkant az erdőben, ami eltér a megszokottól, szerencsére kép is készült a növényről!

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-04-22

Magvetés gond nélkül: fedezd fel a titkos trükköt a tökéletes magvetéshez

Vessünk magot egyszerűbben, mint valaha! Mutatom a magvetés egyik könnyítését, a földkocka készítő csodás lehetőségét, használd te is bátran, segítek tippekkel!

2024-04-24

Ültess májusban lila brokkolit, ami a zöldségeskerted királynője lesz

Ültess májusban lila brokkolit, ami a kerted királynője lesz, hiszen számos előnnyel rendelkezik, mutatjuk a legfontosabb infókat a lila brokkoliról, gyere!

2023-12-31

Látványos égi jelenséggel kezdődik az Új Év – Itt a Quadrantidák Meteorraj

Készüljünk fel a természet egyik leglenyűgözőbb show-jára, és merüljünk el az égi csillagok varázslatos világában! Látványosan indul az Új Év!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

borzderes marha

fajtacsoport; a borzderes (brachy-ceros típusú) fajták napjainkban kiegyenlítődnek, a kisebb... Tovább

alloxidum-nátrium-hatóanyagú gyomirtó szer

a ->szelektív hatású gyomirtó szerek csoportjába tartozik. A magról kelő egyszikű gyomokat... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem