A dracéna nevelése, a dracéna gondozása, bemutatása

hirdetes

A dracéna bemutatása, gondozása, növényvédelme

Szélesi Ferenc - Főkertész, ZH
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Lassan elmúlnak a melegebb napok, ezért jellemzően több szobanövényt mutatunk be nektek ilyenkor, mivel a hidegebb időben sem hagyjuk abba a kertészkedést, csak éppenséggel beszorulunk a szoba melegébe. Mostani cikkemben egy közkedvelt és mutatós növényt mutatok be nektek, ami nem más, mint a sárkányfa, vagy közismertebb nevén a dracéna! 

Minden, ami dracéna

A dracéna fajok

A dracéna (Dracaena), vagy másnéven sárkányfa, sárkányvérfa a spárgavirágúak rendjébe, a spárgafélék családjának Nolinoideae alcsaládjába tartozó növénynemzetség. Neve az ógörög nőstény sárkány szóból származik – ezt egyes fajainak felsértett törzséből kifolyó, megszáradva vörös színű gyantáról kapta. Korábban az agávéfélék családjába, illetve saját családba, a Dracaenaceae-be sorolták.

Összesen nagyjából negyven fafaj tartozik ide, leginkább óvilági trópusi cserjék, amiket dísznövényként tartanak. Egyik legismertebb faja a szokotrai sárkányfa, ami az Afrika keleti csúcsánák található Szokotra szigeten él. Másik ismert faja a kanári sárkányfa, ami (talán kitaláltátok) a Kanári-szigeteken él. Alkatuk szerint két csoportot különböztethetünk meg, az egyik csoportba a nagyobb, faméretű fajok tartoznak, melyek vaskos törzzsel, merev, széles alapú levelekkel rendelkeznek – ezek leginkább a félsivatagos területen élnek.

hirdetes

A másik csoportba a kisebb, cserjeméretű fajok tartoznak, melyek karcsú szárral, hajlékony szalag formájú levelekkel rendelkeznek – ezek leginkább az esőerdők aljnövényzetében nőnek, gyakran szobanövényként tartják őket. A továbbiakban az utóbbiakról fogok beszélni nektek, mivel ezeket a fajokat kedveljük és tartjuk a legtöbben! 

Magyarországi dracénák

Magyarországon ugyebár szobanövényként vannak jelen a dracénák, ez nem meglepő, hiszen impozáns megjelenésükkel minden egyes lakásban találhatunk méltó helyet a számukra, gondozásuk pedig nem igényel óriási szaktudást – persze azért van egy-két dolog, amire oda kell figyelni, de erről majd később. Hazánkban leggyakrabban a sávos-, a tarka-, és a fehérszélű dracénával találkozhatunk.

hirdetes

A dracénák jótékony hatásai

Kevesen tudják, de a dracénák nemcsak szépek, hanem hasznosak is! Kutatók bizonyították be, hogy a dracénák javítják a lakás levegőjének minőségét – csökkentik annak szén-dioxid szintjét. Azonban ez még nem minden, ugyanis a dracénák képesek kiszűrni a káros anyagokat (benzol, formaldehid, xycol és triklór-etilén) a levegőből. Szóval megéri dracénát tartani otthonunkban, most pedig nézzük, mit kell tudni a gondozásáról, a következő oldalon ezt fogom elmondani nektek! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-03-15

Ritka kék virágot találtak a Bükkben, mindenki a csodájára jár

Hihetetlen felfedezés a Bükkben! Egy kiránduló ritka kék leánykökörcsinre bukkant az erdőben, ami eltér a megszokottól, szerencsére kép is készült a növényről!

2024-03-04

Palántázás kisokos: fogadd meg a kertész tanácsait idén tavasszal

A tavasz a kertészkedés szezonja! A tél elmúltával a természet ébredezni kezd, a kertészek pedig elkezdik a magágykészítést és a palántanevelést. Palántázz így!

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-01-18

Mikor kezdjük el a gyümölcsfák lemosó permetezését?

A gyümölcsfák lemosó permetezése a tél végén egy fontos feladat, ezért összegyűjtöttük nektek, mik a lépései ennek a tél végi tevékenységnek!

2024-01-10

Hasznos ötletek, javaslatok gazdálkodóknak Dr. Máté Andrástól

Cikksorozatunkban a SZIE Növénytermesztési Tanüzemének volt igazgató, Dr. Máté András oszt meg tippeket gazdálkodóknak. Ez a cikk a vetésekkel kapcsolatos.

2024-01-16

Milyen növényfajt érdemes termeszteni Magyarországon?

Egyetlen növényünk termesztési lehetőségei sem függetlenek a termelés belső és külső feltételeinek meglététől, ezért ezeket kell megvizsgálni választás előtt.

2024-03-05

Ezért szórd a hamut a rózsa és a levendula alá egy kertész szerint

Hamu a rózsák és levendulák alá? Igen! Egy kertész tanácsa a dúsabb virágzásért: fedezd fel te is, miért ennyire hasznos a hamu a rózsák, levendulák számára!

2024-03-05

Csinos szellőrózsa: így ültesd el márciusban és minden évben visszatér

Az elképesztően szép, csinos szellőrózsa nevű virágot márciusban is elültetheted többek között, jövőre pedig már vissza fog térni hozzád, fogadd meg ezeket!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Karen (KX 1552)

Kukorica Leírás:Hímvirágzása közepes, a kalászkapelyva nem, vagy nagyon gyengén... Tovább

forgalomból kizárt fajta (FK)

ilyen minősítéssel illetik a kísérletekben gyenge eredményt mutatott, a többinél kisebb... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem