Mindent a búzafűről, amit tudni érdemes - jótékony hatásaival együtt

A búzafű termesztése és a búzafűlé jótékony hatásai

Szélesi Ferenc
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

A búzafű bemutatása

A búzafű jótékony hatásai

A búzafű, különösen lének elkészítve elképesztő mennyiségű tápanyagot tartalmaz. Mindössze 0,5 dl búzafűlé annyira tápláló, mint 2 kg nyers zöldség. A búzafű antioxidánsokat, klorofillt, magnéziumot, kalciumot, vasat, aminosavakat, A, C, és E-vitaminokat, illetve szelént tartalmaz. Számos pozitív élettani hatása ismert, többek között segít a vércukorszint szabályozásában, az alvásban, a sebgyógyulásban, a baktériumok elleni védelemben, a szövetregenerációban, a méregtelenítésben, a vértermelésben, az emésztésben és hozzájárul az egészséges anyagcsere-működéshez is.

Hogyan készül a búzafűlé

Bármilyen módon is szeretnéd felhasználni a búzafűlevet, fontos, hogy milyen turmixszal készíted el azt. Az elektromos, motoros turmixok összeaprítják és kicentrifugázzák a füvet, ami károsítja azt. Ehelyett használj inkább kézi gyümölcsprést, ami megőrzi a fű állapotát.

Amire szükséged lesz

Először is szüretelj le és alaposan moss el egy negyed bögrényi búzafüvet. Ez után vágd fel a füvet kisebb darabokra, majd préseld át őket és fogyaszd el azonnal a kész levet.

Mire jó a búzafűlé?

A búzafűlé segít a torokfájás csillapításában – ha kapar a torkod, csak guríts le egy adagot belőle. Fájdalomcsillapító hatása fogfájás esetén is alkalmazható – csak vegyél be egy adagot a szádba és tartsd ott néhány percig. Ha ízületi fájdalmak kínoznak, akkor áztass át egy tiszta pamut zoknit búzafűlével és helyezd a fájó részre. Takard le és hagyd úgy egy óráig, hogy kifejthesse hatását. A lé a korpa ellen is jó – csak dörzsöld be vele a fejbőrödet és húzz fel egy zuhanysapkát. 20 perc elteltével alaposan öblítsd le a fejbőröd. A búzafűlé alkalmazható természetes dezodorként, ráadásul felületi alkalmazással elősegíti a kisebb sebek begyógyulását is.

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-03-19

5 tipp a kora tavaszi vetések sikeréhez

A kora tavaszi vetés tartogat veszélyeket, de vannak tippek, melyek segítségével legyőzhetjük ezeket: most 5 tippet mutatunk a sikeres, kora tavasziv etéshez!

2024-03-05

Csinos szellőrózsa: így ültesd el márciusban és minden évben visszatér

Az elképesztően szép, csinos szellőrózsa nevű virágot márciusban is elültetheted többek között, jövőre pedig már vissza fog térni hozzád, fogadd meg ezeket!

2024-03-15

Ritka kék virágot találtak a Bükkben, mindenki a csodájára jár

Hihetetlen felfedezés a Bükkben! Egy kiránduló ritka kék leánykökörcsinre bukkant az erdőben, ami eltér a megszokottól, szerencsére kép is készült a növényről!

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-01-18

Mikor kezdjük el a gyümölcsfák lemosó permetezését?

A gyümölcsfák lemosó permetezése a tél végén egy fontos feladat, ezért összegyűjtöttük nektek, mik a lépései ennek a tél végi tevékenységnek!

2024-03-05

Ezért jobb tavasszal elültetni a levendulát, mint ősszel

Levendula ültetés márciusban? Naná, hiszen ez a legjobb és legalkalmasabb időpont több okból kifolyólag is egy kertész szerint, mutatjuk mire figyelj kifejezetten!

2024-03-13

Ezzel a trükkel szüretelj rengeteg málnát idén nyáron

Tanulj meg metszeni málnát, hogy a növény erősebb, a termés pedig több és jobb minőségű legyen. Ismerd meg a metszés előnyeit, mikor és hogyan kell metszeni!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

lódi here (ladino here, óriáslevelű fehér here, Trifoli-um repens f. giganteum [Lagr.])

a pillangósok családjába tartozik; a Milánó melletti Lodiban vonták termesztésbe. Hasonlít a... Tovább

élősködés (parazitizmus)

két különböző fejlettségű szervezetnek olyan kapcsolata, amikor az élősködő a rendszerint... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem