Mindent a búzafűről, amit tudni érdemes - jótékony hatásaival együtt

A búzafű termesztése és a búzafűlé jótékony hatásai

Szélesi Ferenc
Instagram logo

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

A búzafűlé neve hallatán az ember jogosan teszi fel a kérdést, hogy vajon kinek és miért juthat eszébe fűlevet inni. Habár neve nem erről árulkodik, a búzafű valójában egy igen ízletes növény, aminek minden egészséges étrendben ott a helye.

A búzafű bemutatása

A búzafű valójában nem más, mint a közönséges búza, csak éppen fiatal, nem teljesen kifejlett állapotában. Számtalan jótékony hatása mellett mindenképpen érdemes megjegyezni, hogy nem tartalmaz glutént. Általában léként vagy zöld porrá őrölve, kapszulaként szokás fogyasztani. A búzafű többek között Európa melegebb területein is megtalálható, és gyakran házon belül szokás termeszteni, ahol kifejezetten jól érzi magát (ez jó hír azok számára, akik hűvösebb éghajlatokon szeretnék termeszteni).

A búzafű termesztése házilag

A búzafű termesztése kifejezetten egyszerű – csupán néhány alapvető kellékhez lesz szükséged hozzá. Kövesd az alábbi lépéseket az ültetéstől egészen a szüretelésig!

Amire szükséged lesz

Az ültetéshez természetesen elengedhetetlen egy adag organikus búzafű beszerzése, amikkel biztosítható, hogy a végeredmény tápanyagokban gazdag és egészséges legyen. Ezeket a magvakat mindenképpen organikus, vegyszerektől mentes talajba vesd el. A talaj kapcsán érdemes megjegyezni, hogy jó ötlet kéznél tartani némi organikus trágyát is. A palánták kinevelését egy műanyag palántanevelő tálcában javasolt elvégezni, többek között azért is, mert ezek többször is újrahasználhatók. A palánták öntözését egy pumpás flakonnal ajánlott elvégezni, így érdemes ezt is előkészíteni mielőtt belekezdenél az ültetésbe.

Előcsíráztatás

Szedj össze annyi magot, hogy az egész tálcát teleszórhasd velük, de ügyelj rá, hogy ne legyenek túlzsúfoltak. Egy üveg keverőtálban áztasd be a magokat háromszor annyi vízbe, mint ahány magod van. Végül takard le az üveget és hagyd őket ázni 10 órán keresztül. Ezután még két alkalommal (tehát összesen 3x10 óráig) áztasd a magokat, de ügyel rá, hogy két áztatás között friss vízzel öntsd fel őket, miután az előző vizet leszűrted róluk. Az összesen 30 órányi áztatást követően ellenőrizd, hogy a magvak elkezdtek-e kicsírázni. A következő oldalon folytatom! 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-07-05

Ezekkel a természetes ellenszerekkel tudsz védekezni a földibolhák ellen

Apró lyukak jelentek meg a növényeiden? Látod az apró, ugráló, fekete bogarakat is? Valószínűleg földibolhával van dolgod. Ezek a természetes ellenszerei.

2024-07-18

5 jel, hogy kalciumhiányos a paradicsomod: így segíts rajta

A kálciumhiány az egyik leggyakoribb probléma, amivel a kertészek szembesülnek. Íme öt jel, hogy kalciumhiányos a paradicsomod, és hogyan segíthetsz rajta.

2024-07-01

A piros paprika érése: A zöldtől a pirosig tartó izgalmas utazás

A piros paprika a magyar gasztronómia elengedhetetlen eleme. Most megismerheted érésének folyamatát, és a kémiai magyarázatot arra, hogyan válik pirossá.

2024-07-16

Tejes, jódos permetezés a kertek megmentője? – Itt az igazság

Tejes, jódos permetezés a kertek megmentője? A kertészkedés szerelmesei gyakran keresnek természetes, házi megoldásokat a növényeik védelmére és táplálására.

2024-07-16

Foltos az uborka levél, mit tegyek? – az uborka baktériumos szögletes levélfoltossága

Az uborka levelein megjelenő foltok az uborka baktériumos szögletes levélfoltosságának a tünete lehet. Az egyik leggyakoribb betegség, amely komoly károkat okozhat.

2024-06-29

Permetezz szódabikarbónával, és élvezd a kártevőmentes kerted látványát!

Ha bio növényvédelemről beszélünk, akkor nem maradhat ki a sorból a szódabikarbóna sem. Szedd ki a szódabikarbónát fiókból, és használd fel ezt a csodaszert!

2024-07-01

Mutatok pár ötletet a cukkini felhasználásához, hogy ne menjen kárba a termés

Bár gyönyörű álom, hogy a kertünkben ültetett cukkini folyamatosan annyit terem, amennyire éppen szükségünk van, de nagyon gyakori, hogy berobban a termés.

2024-07-04

Másodvetés a kertben - Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor

A júliusi betakarítással még közel sem ért véget a kertészkedés. Pont ilyenkor jön el az ideje a másodvetésnek. Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Biotop (SZD 1766)

Õszi búza Cél: javító búza Leírás:A fajta növekedési típusa korai fejlõdési... Tovább

borsókakór (ciszticerkózis, cysticercosis)

egyes galandférgek lárvaformájának, a borsókának (ciszticerkusznak) a köztigazdában való... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem