Mindent a búzafűről, amit tudni érdemes - jótékony hatásaival együtt

hirdetes

A búzafű termesztése és a búzafűlé jótékony hatásai

Szélesi Ferenc
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

A búzafűlé neve hallatán az ember jogosan teszi fel a kérdést, hogy vajon kinek és miért juthat eszébe fűlevet inni. Habár neve nem erről árulkodik, a búzafű valójában egy igen ízletes növény, aminek minden egészséges étrendben ott a helye.

A búzafű bemutatása

A búzafű valójában nem más, mint a közönséges búza, csak éppen fiatal, nem teljesen kifejlett állapotában. Számtalan jótékony hatása mellett mindenképpen érdemes megjegyezni, hogy nem tartalmaz glutént. Általában léként vagy zöld porrá őrölve, kapszulaként szokás fogyasztani. A búzafű többek között Európa melegebb területein is megtalálható, és gyakran házon belül szokás termeszteni, ahol kifejezetten jól érzi magát (ez jó hír azok számára, akik hűvösebb éghajlatokon szeretnék termeszteni).

A búzafű termesztése házilag

A búzafű termesztése kifejezetten egyszerű – csupán néhány alapvető kellékhez lesz szükséged hozzá. Kövesd az alábbi lépéseket az ültetéstől egészen a szüretelésig!

hirdetes

Amire szükséged lesz

hirdetes

Az ültetéshez természetesen elengedhetetlen egy adag organikus búzafű beszerzése, amikkel biztosítható, hogy a végeredmény tápanyagokban gazdag és egészséges legyen. Ezeket a magvakat mindenképpen organikus, vegyszerektől mentes talajba vesd el. A talaj kapcsán érdemes megjegyezni, hogy jó ötlet kéznél tartani némi organikus trágyát is. A palánták kinevelését egy műanyag palántanevelő tálcában javasolt elvégezni, többek között azért is, mert ezek többször is újrahasználhatók. A palánták öntözését egy pumpás flakonnal ajánlott elvégezni, így érdemes ezt is előkészíteni mielőtt belekezdenél az ültetésbe.

Előcsíráztatás

Szedj össze annyi magot, hogy az egész tálcát teleszórhasd velük, de ügyelj rá, hogy ne legyenek túlzsúfoltak. Egy üveg keverőtálban áztasd be a magokat háromszor annyi vízbe, mint ahány magod van. Végül takard le az üveget és hagyd őket ázni 10 órán keresztül. Ezután még két alkalommal (tehát összesen 3x10 óráig) áztasd a magokat, de ügyel rá, hogy két áztatás között friss vízzel öntsd fel őket, miután az előző vizet leszűrted róluk. Az összesen 30 órányi áztatást követően ellenőrizd, hogy a magvak elkezdtek-e kicsírázni. A következő oldalon folytatom! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-03-15

Ritka kék virágot találtak a Bükkben, mindenki a csodájára jár

Hihetetlen felfedezés a Bükkben! Egy kiránduló ritka kék leánykökörcsinre bukkant az erdőben, ami eltér a megszokottól, szerencsére kép is készült a növényről!

2024-03-04

Palántázás kisokos: fogadd meg a kertész tanácsait idén tavasszal

A tavasz a kertészkedés szezonja! A tél elmúltával a természet ébredezni kezd, a kertészek pedig elkezdik a magágykészítést és a palántanevelést. Palántázz így!

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-01-18

Mikor kezdjük el a gyümölcsfák lemosó permetezését?

A gyümölcsfák lemosó permetezése a tél végén egy fontos feladat, ezért összegyűjtöttük nektek, mik a lépései ennek a tél végi tevékenységnek!

2024-01-10

Hasznos ötletek, javaslatok gazdálkodóknak Dr. Máté Andrástól

Cikksorozatunkban a SZIE Növénytermesztési Tanüzemének volt igazgató, Dr. Máté András oszt meg tippeket gazdálkodóknak. Ez a cikk a vetésekkel kapcsolatos.

2024-01-16

Milyen növényfajt érdemes termeszteni Magyarországon?

Egyetlen növényünk termesztési lehetőségei sem függetlenek a termelés belső és külső feltételeinek meglététől, ezért ezeket kell megvizsgálni választás előtt.

2024-03-05

Ezért szórd a hamut a rózsa és a levendula alá egy kertész szerint

Hamu a rózsák és levendulák alá? Igen! Egy kertész tanácsa a dúsabb virágzásért: fedezd fel te is, miért ennyire hasznos a hamu a rózsák, levendulák számára!

2024-03-05

Csinos szellőrózsa: így ültesd el márciusban és minden évben visszatér

Az elképesztően szép, csinos szellőrózsa nevű virágot márciusban is elültetheted többek között, jövőre pedig már vissza fog térni hozzád, fogadd meg ezeket!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

hidrológiai állandók

a talaj különböző (adszorpciós és kapilláris) erőkkel köti meg a vizet; minél kisebb a... Tovább

heterociklusos vegyületek

olyan gyűrűs vegyületek, amelyeknek felépítésében a szénatomon kívül más, ún.... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem