Mindent a búzafűről, amit tudni érdemes - jótékony hatásaival együtt

A búzafű termesztése és a búzafűlé jótékony hatásai

Szélesi Ferenc
Facebook logo

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

A búzafűlé neve hallatán az ember jogosan teszi fel a kérdést, hogy vajon kinek és miért juthat eszébe fűlevet inni. Habár neve nem erről árulkodik, a búzafű valójában egy igen ízletes növény, aminek minden egészséges étrendben ott a helye.

A búzafű bemutatása

A búzafű valójában nem más, mint a közönséges búza, csak éppen fiatal, nem teljesen kifejlett állapotában. Számtalan jótékony hatása mellett mindenképpen érdemes megjegyezni, hogy nem tartalmaz glutént. Általában léként vagy zöld porrá őrölve, kapszulaként szokás fogyasztani. A búzafű többek között Európa melegebb területein is megtalálható, és gyakran házon belül szokás termeszteni, ahol kifejezetten jól érzi magát (ez jó hír azok számára, akik hűvösebb éghajlatokon szeretnék termeszteni).

A búzafű termesztése házilag

A búzafű termesztése kifejezetten egyszerű – csupán néhány alapvető kellékhez lesz szükséged hozzá. Kövesd az alábbi lépéseket az ültetéstől egészen a szüretelésig!

Amire szükséged lesz

Az ültetéshez természetesen elengedhetetlen egy adag organikus búzafű beszerzése, amikkel biztosítható, hogy a végeredmény tápanyagokban gazdag és egészséges legyen. Ezeket a magvakat mindenképpen organikus, vegyszerektől mentes talajba vesd el. A talaj kapcsán érdemes megjegyezni, hogy jó ötlet kéznél tartani némi organikus trágyát is. A palánták kinevelését egy műanyag palántanevelő tálcában javasolt elvégezni, többek között azért is, mert ezek többször is újrahasználhatók. A palánták öntözését egy pumpás flakonnal ajánlott elvégezni, így érdemes ezt is előkészíteni mielőtt belekezdenél az ültetésbe.

Előcsíráztatás

Szedj össze annyi magot, hogy az egész tálcát teleszórhasd velük, de ügyelj rá, hogy ne legyenek túlzsúfoltak. Egy üveg keverőtálban áztasd be a magokat háromszor annyi vízbe, mint ahány magod van. Végül takard le az üveget és hagyd őket ázni 10 órán keresztül. Ezután még két alkalommal (tehát összesen 3x10 óráig) áztasd a magokat, de ügyel rá, hogy két áztatás között friss vízzel öntsd fel őket, miután az előző vizet leszűrted róluk. Az összesen 30 órányi áztatást követően ellenőrizd, hogy a magvak elkezdtek-e kicsírázni. A következő oldalon folytatom! 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-08-18

Ne költs többet répa magra! Fedezd fel a kétéves növények előnyeit

Bemutatjuk hogyan használhatod ki a répa és más kétéves növények rejtett előnyeit, hogy ne kelljen minden évben új magokra költened.Próbáld ki ezt a módszert!

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-03

Itt az almamoly következő generációja - küzdjünk most bio módszerekkel

Itt az almamoly kártevő következő generációja, így érdemes bio megoldásokkal védekezzünk a kártevő ellen, megőrizve az alma egészségét, a termés minőségét.

2024-08-26

Összeszedtük mindent: A paradicsom betegségei elleni bio védekezésről

A paradicsom betegségei elleni bio védekezés elősegíti a vegyszermentes, egészséges termést, miközben megóvja a kerted természetes egyensúlyát és vitalitását.

2024-08-28

Megmutatjuk hogyan használd a csodás bio faecetet a poloskák ellen

A faecet nemcsak elűzi a kártevőket, hanem új életre kelti kertedet—természetes, hatékony, és környezetbarát megoldás, amire a növényeid is rábólintanak!

2024-08-27

Magok gyűjtése a kertben: praktikák pénztárcabarát növénytermesztéshez

Tedd a kertészkedést költséghatékonnyá: gyűjtsd össze saját magjaidat, és nevelj bőséges termést minimális ráfordítással! Saját magokkal a jövő évi kertért.

2024-08-31

Nevelj otthon rukkolát – egyszerűen konténerben vagy mikrozöldként

Tapasztald meg a friss rukkola ízét közvetlenül a saját otthonodból – neveld konténerben vagy mikrozöldként, és élvezd a frissességet minden étkezésnél!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

hangyasavas tartósítás

az egyik legolcsóbb, természetes anyagú hangyasavval (karbonsavak) jól konzerváló... Tovább

leptospirózis (leptospirosis)

a fertőződés a kórokozó mikroorganizmusokat (a leptospirákat) vizeletükkel ürítő... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem