Így termessz növényeket egy egyszerű vászonzsákban

hirdetes

Zseniális ötlet - Termesszünk zöldségeket zsákban!

Szélesi Ferenc
Pinterest logo

KÖVESS MINKET

PINTERESTEN

Zsákkert létrehozása

A központi oszlop kialakítása és a zsák feltöltése

Első lépésként helyezz egy sekély réteg talajkeveréket a zsák aljába, majd helyezd rá a joghurtos dobozt (vagy hasonló konzervdobozt), és töltsd meg azt kavicsokkal. Lapátolj még több talajt a kavicsokkal teli joghurtos doboz köré, és töltsd fel a zsákot egészen a doboz éléig. Amint a talaj eléri a doboz tetejét, óvatosan húzd egy kicsit feljebb úgy, hogy a kavicsok a helyükön maradjanak.

Ezután töltsd fel újra kavicsokkal, lapátold körbe talajjal, húzd feljebb, tölts bele kavicsokat, stb. és így tovább, amíg a zsák tele nem lesz talajjal, és a közepén ki nem alakul egy kavicsoszlop. Ez az oszlop biztosítja majd a talaj vízelvezetését és a víz szétosztását az egész zsákban. A joghurtos doboz helyett PVC csövet, vagy valamilyen hengerré tekerhető, tartós anyagot is felhasználhatsz a kavicsok betöltésére.

hirdetes

A felső réteg elültetése

Ez a lépés magától értetődő: nincs más dolgod, mint elültetni néhány növényt a zsák tetejébe. Ide érdemes helyezni a gyökérzöldségeket.

Az oldalak elültetése

Most jön az érdekesebb (és valamivel körülményesebb) rész. Vágj egy kis rést a zsák oldalába, és helyezd bele óvatosan palántádat. A vágást érdemes egy fejére fordított T formájában elvégezni, hogy könnyedén eltávolíthass egy kevés talajt a zsákból, aminek a helyére beállíthatod a palántát. Ezekbe oldalsó résekbe inkább leveles zöldségeket és fűszernövényeket érdemes ültetni.

hirdetes

Ügyelj rá, hogy a növények ne kerüljenek túl közel egymáshoz, hogy gyökereiknek ne kelljen versengeniük a vízért, a tápanyagokért és a levegőért. Az öntözés a kavicsoszlopon keresztül történik majd, ennek gyakoriságát pedig az ültetett növények vízigénye határozza meg. Helyezd a zsákot napos helyre (ha a növények azt igénylik), és kész is!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-03-19

5 tipp a kora tavaszi vetések sikeréhez

A kora tavaszi vetés tartogat veszélyeket, de vannak tippek, melyek segítségével legyőzhetjük ezeket: most 5 tippet mutatunk a sikeres, kora tavasziv etéshez!

2024-03-13

Ezzel a trükkel szüretelj rengeteg málnát idén nyáron

Tanulj meg metszeni málnát, hogy a növény erősebb, a termés pedig több és jobb minőségű legyen. Ismerd meg a metszés előnyeit, mikor és hogyan kell metszeni!

2024-03-05

Ezért jobb tavasszal elültetni a levendulát, mint ősszel

Levendula ültetés márciusban? Naná, hiszen ez a legjobb és legalkalmasabb időpont több okból kifolyólag is egy kertész szerint, mutatjuk mire figyelj kifejezetten!

2024-03-05

Csinos szellőrózsa: így ültesd el márciusban és minden évben visszatér

Az elképesztően szép, csinos szellőrózsa nevű virágot márciusban is elültetheted többek között, jövőre pedig már vissza fog térni hozzád, fogadd meg ezeket!

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2023-12-31

Mit kell tenni, ha a szelídgesztenyét megtámadja a gubacsdarázs?

A gubacsdarazsak könnyen kárt tehetnek a szelídgesztenye levelekben, de szerencsére van néhány bevált módszer, amelyekkel visszaállíthatod a szelídgesztenyéd egészségét.

2023-12-31

Látványos égi jelenséggel kezdődik az Új Év – Itt a Quadrantidák Meteorraj

Készüljünk fel a természet egyik leglenyűgözőbb show-jára, és merüljünk el az égi csillagok varázslatos világában! Látványosan indul az Új Év!

2023-12-31

Rothad a karácsonyi kaktusz gyökere - Mit kell tenni?

Ha a karácsonyi kaktusz gyökerei rothadnak, ne essen pánikba! Ez a cikk praktikus tippekkel és tanácsokkal szolgál, hogy visszaállítsa ezen ünnepi növények egészségét és szépségét.

További cikkek ebben a témában


Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés