Láttál már virágzó kavicsokat? Nevelj te is egyet

Kavicskaktusz – Nevelj te is virágzó kavicsokat!

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

A kavicskaktusz bemutatása, minden a kavicskaktuszról

A kavicskaktusz ültetése

Csoportos ültetésük a legideálisabb megoldás, és még szebben mutatnak, ha körbevesszük őket színes kavicsokkal. A cserép minimum nyolc centiméter mélységgel rendelkezzen és legyen rajta mindenképpen vízelvezető nyílás. Ültetéséhez a legjobb, ha kaktuszföld és homok keverékét használjuk, 2:1 arányban. Hozzunk létre egy akkora mélyedést, amibe belefér a fő gyökér és a növény egyharmad része, majd óvatosan helyezzük bele a növényt, és takarjuk le földdel. Vigyázva nyomkodjuk meg a talajt, nehogy megsérüljön, és szórjunk köré kavicsokat. Az átültetésükre három-négyévente kerítsünk sort. 

A kavicskaktusz fényigénye

Legalább öt-hat órán keresztüli megvilágítást igényel, a délutáni órákban már megfelel számára a félárnyék is, tehát érdemes ilyen helyet keresnünk a lakásban (a déli fekvésű ablakok tökéletesek). Fényigényes, ha nem kap elegendőt belőle, akkor felnyurgul, mintázata elhalványul és bezöldülnek az oldalai. Nyáron és tavasszal viszont oda kell figyelnünk arra, hogy a hirtelen érkező napfény megégetheti, ezért érdemes fokozatosan hozzászoktatni a napfényhez. 

A kavicskaktusz hőigénye

Fontos, hogy télen ne hagyjuk, hogy 5 Celsius fok alá csökkenjen a hőmérséklet, ha pedig nagyon fagyos az idő, akkor érdemes kicsit hátrébb húzni az ablakból. 5-10 fokos hőmérsékletben elegendő szórt fényt biztosítani számára, ha viszont melegebb van, akkor több fény szükséges, érdemes meg is világítanunk kicsit. 

A kavicskaktusz vízigénye

A nyár folyamán nem kell sokszor öntöznünk, inkább augusztus végétől kell jobban odafigyelnünk rá. Minden alkalommal itassuk át talaját, ne öntözzük sekélyen, mivel a karógyökere mélyre nyúlik. Két öntözés között hagyjuk, hogy kiszáradjon egy kicsit a talaj, arra pedig mindenképp figyeljünk, hogy több napig ne legyen nedves a talaj, mert ez rothadáshoz vezethet, ami pedig végzetes. Virágzás után csökkentsük az öntözést fokozatosan, mivel a száraz talaj jobban segíti a növényt a hűvösebb időhöz való alkalmazkodáshoz.

Télen nem is kell locsolnunk, hagyjuk nyugodtan szárazon, még akkor is, ha kicsit összezsugorodik a növény. Nem kell megijedni a ráncosodó, idős levelek miatt sem, ugyanis ezekből jut nedvességhez az új levél – éppen ezért ne távolítsuk el ezeket az idős részeket! Tavasszal, amikor az idősebb levelek elszáradtak, szedjük le őket, majd innentől kezdve öntözzük a növényt, egészen addig, amíg a nappalok hosszabbodása és a hőmérséklet emelkedése már a nyár eljövetelét jelzi. Ekkor kezdődik a kavicskaktusz nyugalmi időszaka, így nem igényel öntözést. 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-04-09

Egy növény, amibe azonnal beleszeretsz: A hibiszkusz szaporítása dugványozással

A hibiszkusz egy csodás virág, melynek szaporítása dugványozással nagyon egyszerű. Jöjjön a hibiszkusz szaporítása dugványozással lépésről lépésre, kövesd!

2024-03-19

5 tipp a kora tavaszi vetések sikeréhez

A kora tavaszi vetés tartogat veszélyeket, de vannak tippek, melyek segítségével legyőzhetjük ezeket: most 5 tippet mutatunk a sikeres, kora tavasziv etéshez!

2024-04-21

Virágzik a csodálatos lilaakác – Te tudod, mikor kell megmetszeni?

A lilaakác (Wisteria sinensis) metszése két fő időszakban történik az év folyamán, hogy segítsd a növényt a virágok és a növekedés optimális kifejlesztésében.

2024-04-18

Így ültesd a muskátlit az ablakba, hogy több virágot hozzon!

A muskátlik (Pelargonium) kedvelt növények az ablakokban, erkélyeken, és nem igényelnek túl sok speciális gondozást, de ezeket a tanácsokat tartsd be!

2024-04-09

Ezeket a szobanövényeidet kell most kivinned

Itt a tavasz, a jó idő, az idő, amikor a természet is életre kell. Itt az ideje, hogy szobanövényeidet is kividd a napsütésre. Ezeket a szobanövényeket vidd ki!

2024-04-16

Csodaszép, egyszerűen gondozható: Így ültess margarétát!

A margaréta nem elég, hogy csodaszép, sokak legnagyobb kedvenc virága, számos néphiedelem kapcsolódik hozzá, gyógyhatása van. Nézd milyen egyszerű az ültetése!

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-04-24

Ültess májusban lila brokkolit, ami a zöldségeskerted királynője lesz

Ültess májusban lila brokkolit, ami a kerted királynője lesz, hiszen számos előnnyel rendelkezik, mutatjuk a legfontosabb infókat a lila brokkoliról, gyere!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

ragadozók (Carnivora)

az —>emlősök osztályába tartozó rend. Alakjuk, testnagyságuk változó. Fogazatuk... Tovább

heregubó-arató készülék (gubózófésű)

vontatott, kb. 2 m hosszú mélyített teknő, amelynek egyik oldala fogazott élével belesüpped a... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés virág