Virágoskerti teendők júniusban

Virágoskerti teendők júniusban

Youtube logo

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Elérkeztek a nyár első napjai. Lassan az iskolásoknak is eljön a szünidő, így többet lesznek otthon, a szabadban. Ahhoz, hogy a nyár során mind a gyerekek, mind a felnőttek élvezhessék a kert adta lehetőségeket, íme néhány jó tanács.
Virágoskerti teendők júniusban

Rózsák

Szórjunk trágyát a rózsák tövébe, hogy elősegítsük az erőteljes növekedést és a gazdag virágzást. Kapával lazítsuk fel a földet a növények körül, ügyelve rá, hogy ne sérüljenek a gyökerek és locsoljunk rendszeresen, ha beköszönt a száraz idő.


Íriszek


Az elvirágzott íriszek összenőtt csomóit emeljük ki a földből és válasszuk szét. Ritkítsuk felére a leveleket, hogy a rizómák megpihenhessenek.


Virágágyak


Most, hogy már az idő éjjel is sokkal kellemesebb, kiültethetjük a kényesebb virágágyi növényeket is. Ha korábban üvegházban nevelődtek, akkor fokozatosan néhány nap alatt szoktassuk őket a szabadhoz. Cserépben helyezzük ki őket nappalra, de ha hidegebb lenne éjszaka, akkor vigyük be őket. Hogy megerősödjenek, folyékony tápot adhatunk nekik.


Csillagfürt és egyéb évelők


Ne felejtsük el eltávolítani az elvirágzott szárakat, még mielőtt termést hoznának. Ezzel rendben tarthatjuk az évelőágyat, ráadásul elősegíthetjük a növények másodvirágzását. A csillagfürtöknél ha kell használjunk rovarölőszert.


Cserjék metszése


A legtöbb tavasszal virágzó cserjét megmetszhetjük, ha már elvirágoztak. Azokat a hajtásokat, amiken a virágok voltak, metsszük vissza addig, hogy a növény visszanyerje eredeti alakját. Az aranyvessző kuszán nagyra tud nőni, ha nem metszik meg, ezért mindenképpen érdemes visszavágni, hogy megtartsa a formáját. De a borbolyákat is érdemes formázni, akár szabályosabb alakra is, ha sövényként alkalmazzuk őket.


Gyep


Nyírjuk rendszeresen (1-1,5 hetente) a gyepet, ha már megerősödött. Ne hagyjuk, hogy 15-20 cm-nél hosszabbra nőjön, mert fennáll a veszélye, hogy a töve befülled és elsárgul, s így elcsúfítja kert képét. Havonta érdemes megtrágyázni is, hogy még szebbé és dúsabbá váljon.


Tavaszi hagymások


A tavasszal virágzó hagymások (tulipán, nárcisz stb.) hagymáit szedjük ki a földből, ha már teljesen visszahúzódtak. Szárítsuk meg őket, majd egy dobozba tegyük el, de ügyeljünk rá, hogy olyan helyre, ahol a hőmérséklet nem meg 20 fok alá.

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS


Tovább a Lexikonhoz

Karen (KX 1552)

Kukorica Leírás:Hímvirágzása közepes, a kalászkapelyva nem, vagy nagyon gyengén... Tovább

emaszkulátor

az állatok —>ivartalanításakor az ondózsinór, ill. a petefészek függesztő szalagjainak... Tovább

Tovább a lexikonra