Új módszer paradicsompalántázásra

Szuper módszerrel lehet paradicsompalántád!

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
Pinterest logo

KÖVESS MINKET

PINTERESTEN

Rengeteg ötletet mutattunk már nektek arra, hogyan termeszthettek sikeresen paradicsomot, a most következő cikkben még egy szuper módszerrel ismerkedhettek meg. Nagyon egyszerű és hihetetlenül nagyszerű!

Itt a legújabb paradicsomtermesztési módszer

Egy korábbi cikkünkben megmutattunk egy zseniális ötletet, ami segít a paradicsomtermesztésben, ide kattintva elolvashatod te is! A mostani cikkünkben viszont egy olyan ötletet mutatok nektek, ami szintén letesztelt, hihetetlenül eredményes és egyszerű!

Az elején el kell mondani azt a sajnálatos tényt, hogy meg kell elégednünk az üzletekben található fajtákkal, mivel ilyenkor még nem áll rendelkezésre olyan nagyon bőséges paradicsomkínálat, mint amekkora kellene. Ezt azért fontos megjegyeznünk, mert a most következő módszerhez nem paradicsommagra lesz szükségünk, hanem konkrétan paradicsomra! Én kipróbáltam már tavaly ezt a módszert és azt kellett megállapítanom, hogy nincsen egyszerűbb és gyorsabb megoldása a palántázásnak.

Amire oda kell figyelnünk, az a megfelelő hőmérséklet, a tökéletes föld és természetesen a víz. Ez a három mindenképpen szükséges, mivel hiába jó minőségű a föld, ha nem kap elég vizet, semmi nem lesz belőle, de ez ugyanúgy igaz akkor is, ha azt mondom, hogy megadok minden tápanyagot a növény számára, de nem tökéletes minőségű a föld. Tudni kell, hogy a tökéletes minőségű föld jó nedvességmegtartó, emellett jól szellőzik, nem tömörödik, a pH értéke megfelelő és természetesen minden kártevőtől és kórokozótól mentes.

 

Mire lesz szükségünk a paradicsompalántához?

Először is szerezzünk be egy nagyobb méretű cserepet, aminek lyukacsos az alja, és hozzá megfelelő alátétet. Ha ez meg van, akkor szerezzünk még pár paradicsomot és nem utolsósorban jó minőségű palántaföldet! Ha nem vagyunk biztosak abban, hogy mit is jelent a jó minőség, akkor érdeklődjünk nyugodtan a gazdaboltokban!

Beszereztünk mindent, nézzük, mit kell tennünk ahhoz, hogy sikeresen neveljünk paradicsompalánát!

Töltsük fel a palántafölddel a cserepünket, majd karikázzuk szeletekre a paradicsomot. Ez után helyezzük a földdel töltött cserép tetejére a szeleteket úgy, hogy némi távolságot tartsunk a szeletek között. A tetejére szórjuk földet, és már kész is vagyunk, helyezzük a cserepet napos helyre, és minden nap öntözzük meg, lágy, permetező módon. Ügyeljünk arra, hogy ne áztassuk semmiképpen! Ha minden jól alakul, akkor 9-10 nap múlva már meg is láthatjuk a földből kibújó kis palántákat. Miután megerősödtek – ez nagyjából egy nap – ültessük ki a kertbe, vagy egy nagyobb konténerbe, ahogy kényelmesebb! A következő oldalon egy videón is bemutatom az eredményt! 

 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-07-05

Ezekkel a természetes ellenszerekkel tudsz védekezni a földibolhák ellen

Apró lyukak jelentek meg a növényeiden? Látod az apró, ugráló, fekete bogarakat is? Valószínűleg földibolhával van dolgod. Ezek a természetes ellenszerei.

2024-07-18

5 jel, hogy kalciumhiányos a paradicsomod: így segíts rajta

A kálciumhiány az egyik leggyakoribb probléma, amivel a kertészek szembesülnek. Íme öt jel, hogy kalciumhiányos a paradicsomod, és hogyan segíthetsz rajta.

2024-07-01

A piros paprika érése: A zöldtől a pirosig tartó izgalmas utazás

A piros paprika a magyar gasztronómia elengedhetetlen eleme. Most megismerheted érésének folyamatát, és a kémiai magyarázatot arra, hogyan válik pirossá.

2024-07-16

Tejes, jódos permetezés a kertek megmentője? – Itt az igazság

Tejes, jódos permetezés a kertek megmentője? A kertészkedés szerelmesei gyakran keresnek természetes, házi megoldásokat a növényeik védelmére és táplálására.

2024-07-16

Foltos az uborka levél, mit tegyek? – az uborka baktériumos szögletes levélfoltossága

Az uborka levelein megjelenő foltok az uborka baktériumos szögletes levélfoltosságának a tünete lehet. Az egyik leggyakoribb betegség, amely komoly károkat okozhat.

2024-06-29

Permetezz szódabikarbónával, és élvezd a kártevőmentes kerted látványát!

Ha bio növényvédelemről beszélünk, akkor nem maradhat ki a sorból a szódabikarbóna sem. Szedd ki a szódabikarbónát fiókból, és használd fel ezt a csodaszert!

2024-07-01

Mutatok pár ötletet a cukkini felhasználásához, hogy ne menjen kárba a termés

Bár gyönyörű álom, hogy a kertünkben ültetett cukkini folyamatosan annyit terem, amennyire éppen szükségünk van, de nagyon gyakori, hogy berobban a termés.

2024-07-04

Másodvetés a kertben - Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor

A júliusi betakarítással még közel sem ért véget a kertészkedés. Pont ilyenkor jön el az ideje a másodvetésnek. Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Növényvédelmi Kutatóintézet (NKI)

Kutatóintézet A Növényvédelmi Kutatóintézet (NKI) 1982 óta a Magyar Tudományos Akadémia... Tovább

antagonizmus

biol. értelemben élőlényeknek egymásra gyakorolt káros hatása, pl. a mikroorganizmusokra... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem