Új módszer paradicsompalántázásra

hirdetes

Szuper módszerrel lehet paradicsompalántád!

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
Youtube logo

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Rengeteg ötletet mutattunk már nektek arra, hogyan termeszthettek sikeresen paradicsomot, a most következő cikkben még egy szuper módszerrel ismerkedhettek meg. Nagyon egyszerű és hihetetlenül nagyszerű!

Itt a legújabb paradicsomtermesztési módszer

Egy korábbi cikkünkben megmutattunk egy zseniális ötletet, ami segít a paradicsomtermesztésben, ide kattintva elolvashatod te is! A mostani cikkünkben viszont egy olyan ötletet mutatok nektek, ami szintén letesztelt, hihetetlenül eredményes és egyszerű!

Az elején el kell mondani azt a sajnálatos tényt, hogy meg kell elégednünk az üzletekben található fajtákkal, mivel ilyenkor még nem áll rendelkezésre olyan nagyon bőséges paradicsomkínálat, mint amekkora kellene. Ezt azért fontos megjegyeznünk, mert a most következő módszerhez nem paradicsommagra lesz szükségünk, hanem konkrétan paradicsomra! Én kipróbáltam már tavaly ezt a módszert és azt kellett megállapítanom, hogy nincsen egyszerűbb és gyorsabb megoldása a palántázásnak.

Amire oda kell figyelnünk, az a megfelelő hőmérséklet, a tökéletes föld és természetesen a víz. Ez a három mindenképpen szükséges, mivel hiába jó minőségű a föld, ha nem kap elég vizet, semmi nem lesz belőle, de ez ugyanúgy igaz akkor is, ha azt mondom, hogy megadok minden tápanyagot a növény számára, de nem tökéletes minőségű a föld. Tudni kell, hogy a tökéletes minőségű föld jó nedvességmegtartó, emellett jól szellőzik, nem tömörödik, a pH értéke megfelelő és természetesen minden kártevőtől és kórokozótól mentes.

hirdetes

 

Mire lesz szükségünk a paradicsompalántához?

Először is szerezzünk be egy nagyobb méretű cserepet, aminek lyukacsos az alja, és hozzá megfelelő alátétet. Ha ez meg van, akkor szerezzünk még pár paradicsomot és nem utolsósorban jó minőségű palántaföldet! Ha nem vagyunk biztosak abban, hogy mit is jelent a jó minőség, akkor érdeklődjünk nyugodtan a gazdaboltokban!

Beszereztünk mindent, nézzük, mit kell tennünk ahhoz, hogy sikeresen neveljünk paradicsompalánát!

hirdetes

Töltsük fel a palántafölddel a cserepünket, majd karikázzuk szeletekre a paradicsomot. Ez után helyezzük a földdel töltött cserép tetejére a szeleteket úgy, hogy némi távolságot tartsunk a szeletek között. A tetejére szórjuk földet, és már kész is vagyunk, helyezzük a cserepet napos helyre, és minden nap öntözzük meg, lágy, permetező módon. Ügyeljünk arra, hogy ne áztassuk semmiképpen! Ha minden jól alakul, akkor 9-10 nap múlva már meg is láthatjuk a földből kibújó kis palántákat. Miután megerősödtek – ez nagyjából egy nap – ültessük ki a kertbe, vagy egy nagyobb konténerbe, ahogy kényelmesebb! A következő oldalon egy videón is bemutatom az eredményt! 

 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-03-15

Ritka kék virágot találtak a Bükkben, mindenki a csodájára jár

Hihetetlen felfedezés a Bükkben! Egy kiránduló ritka kék leánykökörcsinre bukkant az erdőben, ami eltér a megszokottól, szerencsére kép is készült a növényről!

2024-03-04

Palántázás kisokos: fogadd meg a kertész tanácsait idén tavasszal

A tavasz a kertészkedés szezonja! A tél elmúltával a természet ébredezni kezd, a kertészek pedig elkezdik a magágykészítést és a palántanevelést. Palántázz így!

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-01-18

Mikor kezdjük el a gyümölcsfák lemosó permetezését?

A gyümölcsfák lemosó permetezése a tél végén egy fontos feladat, ezért összegyűjtöttük nektek, mik a lépései ennek a tél végi tevékenységnek!

2024-01-10

Hasznos ötletek, javaslatok gazdálkodóknak Dr. Máté Andrástól

Cikksorozatunkban a SZIE Növénytermesztési Tanüzemének volt igazgató, Dr. Máté András oszt meg tippeket gazdálkodóknak. Ez a cikk a vetésekkel kapcsolatos.

2024-01-16

Milyen növényfajt érdemes termeszteni Magyarországon?

Egyetlen növényünk termesztési lehetőségei sem függetlenek a termelés belső és külső feltételeinek meglététől, ezért ezeket kell megvizsgálni választás előtt.

2024-03-05

Ezért szórd a hamut a rózsa és a levendula alá egy kertész szerint

Hamu a rózsák és levendulák alá? Igen! Egy kertész tanácsa a dúsabb virágzásért: fedezd fel te is, miért ennyire hasznos a hamu a rózsák, levendulák számára!

2024-03-05

Csinos szellőrózsa: így ültesd el márciusban és minden évben visszatér

Az elképesztően szép, csinos szellőrózsa nevű virágot márciusban is elültetheted többek között, jövőre pedig már vissza fog térni hozzád, fogadd meg ezeket!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

vörös here

(gomboshere, Trifolium pratense L.): a pillangósok családjához tartozó, Európa és Ázsia... Tovább

kötőszövet

különböző alakú sejtekből, gazdag sejt-közötti állományból és rostokból álló szövet.... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem