Paradicsom palántázása – Teljes útmutató a paradicsom palántázásához

Tippek, trükkök a paradicsom palántázáshoz

Szélesi Ferenc, NA
Youtube logo

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Paradicsom palántázási kisokos mindenkinek

A paradicsom palántázása

Ha nem magról kezdtük a nevelést, akkor vásároljunk palántákat, erre már április környékén sort lehet keríteni. Arra mindenképpen figyeljünk, hogy ne vegyük meg túl korán a növényeket, mert egy hirtelen beköszöntött fagy korai véget jelenthet számukra. Vásárlásnál nézzük meg a palántákat jó alaposan, azokat vegyük meg csak, amelyeknek a leveleink nincsenek elváltozások, kártevők.

Ha hazavittük a palántákat, akkor jöhet az ültetés, ideális távolság paradicsom esetében 35-50 centiméter. Ennél sűrűbben nem érdemes ültetni őket, mivel nem fognak elegendő napfényt kapni, ez pedig több problémához fog vezetni a későbbiekben: hamarabb támadják meg a növényeket a gombás betegségek, és a termés is lassabban érik be. Ültessük a palántákat mélyre, az alsó levelekig takarjuk be földdel.

Fontos tudnivaló, hogy a magasabbra növő paradicsomok számára kötelező támasztékot létrehoznunk, én viszont minden paradicsomot ki szoktam karózni, ez a biztos. A palánták körül a talajt érdemes mulccsal takarni, erre a célra tökéletesen megfelel a fűnyesedék, a szalma, vagy éppen a fenyőkéreg. A mulcs meggátolja a gyomok növekedését, bomlás során folyamatos tápanyagutánpótlást jelent a növény számára, ráadásul segítségével nem szárad ki a talaj, és még a gombás betegségek sem támadják meg olyan könnyen a palántákat. 

Termesszünk paradicsomot cserépben!  

Ismételten ajánlok nektek egy korábbi cikket, amiben részletesen elmondtam mindent a paradicsom cserépben való termesztéséről, de azért most is ejtek erről a témáról pár szót. Szóval, ha cserépben szeretnénk paradicsomot nevelni, akkor mindenképpen jó minőségű palántaföldet kell választanunk és egy megfelelő méretű cserepet, dézsát, balkonládát, bármit. Az ültetőedényt töltsük meg földdel, majd ültessük el a palántákat, takarjuk be a földdel, nyomkodjuk meg egy kicsit körülötte a talajt és jöhet az öntözés.

Ha nem szabadföldbe ültetjük a paradicsomot, akkor mindenképp érdemes alacsony fajtát választani. Ha az ültetéssel elkészültünk, akkor tegyük az edényt széltől védett, viszont napos helyre! Földjét tartsuk folyamatosan nedvesen, de ne öntözzük túl. Remélem, hogy tudtam segíteni nektek, neveljetek minél több meseszép és ízletes paradicsomot! 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Gombaölo Ridomil Gold MZ 68 WG

Peronoszpórafélék ellen megújulva, csak tiszta, aktív hatóanyaggal.Hatóanyag: 4% mefenoxam +... Tovább

variáció

a biol.-ban a ->változékonyság mennyiségi és minőségi megnyilvánulása; a kifejezésre. Tovább

Tovább a lexikonra
Paradicsom