Anyósom titkos trükkjével szebb ehet a muskátlid, mint valaha, tippek muskátli locsolásához

hirdetes

Anyósom titkos trükkjével szebb lehet a muskátlid, mint valaha!

VN
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Vannak olyan titkos trükkök, amiket nem mondanak el minden kertészetben, mert tényleg csak a legprofibb kertészek ismerik azokat. A muskátlik népszerű virágok, ezért most nektek is elmondom azt a trükköt, amit anyósom osztott meg velem, és amitől szó szerint megduplázódott.

Titkos muskátli locsolása tippek

Muskátlit minden ablakba!

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de szerintem muskátlit kellene tenni minden egyes ablakpárkányba, mert egyszerűen annyira jól mutat. Bármilyen házat pillanatok alatt képes feldobni, és színpompává varázsolni. Nemis mediterrán hatást kelt, hanem afféle idillit, bájosat. A nagy esőzés azonban sajnos eléggé betett a virágoknak, ezért is örülök, hogy ismerem a titkos trükköt, amit még tavaly osztott meg velem az anyósom, és akkor azonnal ki is próbáltam. A muskátlik locsolásáról van szó, aminek hatására csodaszép friss virágok jelennek meg rajta szinte azonnal, és tömegszámra!

Anyósom titkos trükkje a muskátli locsolásához

Egy virág esetében kiemelten fontos a locsolás, sőt ez az egyik legfontosabb. Ha túl keveset locsolunk valamit, akkor nem jut elég tápanyaghoz, kiszárad, de a túl sok locsolás is ártalmas lehet. A túl sok locsolás gyökérrothadáshoz vezethet, ami szintén a növény halálával jár. Fontos tehát betartani az optimális locsolási mennyiséget, ami persze nem mindig egyszerű, mert az időjárás is befolyásolhatja azt. És ha nem lenne elég baj, a mennyiség megállapítása…az sem mindegy, hogy hogyan locsoljuk a virágokat. A muskátli esetében is meghatározó az, hogy milyen vízzel locsoljuk őket.

hirdetes

Anyósom tippjei: Így locsold a muskátlidat!

Ha szeretnéd, hogy muskátlid szebb legyen, mint valaha, a szomszédok valósággal áhítozzanak, az egész utcában a te muskátlid legyen a legdúsabb, akkor figyelj oda a megfelelő locsolásra! Mit jelent ez? Anyósom megosztott néhány tippet a muskátli locsolásával kapcsolatban, amit betartva tényleg csodaszép, élettel teli, és sok-sok virággal pompázó lett a muskátlim. 

  • A vizet közvetlenül a muskátli tövéhez öntsd, ne pedig csak úgy a cserépbe valahova, hogy könnyedén fel tudja szívni a növény, szinte azonnal. Nekünk is kicsit magasan vannak a párkányok, ezért emelvényre szoktam állni a locsoláshoz, hogy tényleg jó helyre irányítsam a locsoló csövét, szerintem ennyit megérdemelnek a szép, sínes muskátlik!
  • Figyelj arra, hogy ne a legmelegebb órákban locsold meg a muskátlit, mert ettől nagy a kockázata, hogy tönkremegy. Nyáron kizárólag csak este, vagy reggel, hűvösebb időben locsold a muskátlit!
  • Nemcsak az nem mindegy, hogy milyen hőmérsékletben öntözzük a muskátlit, hanem az sem, hogy milyen hőmérsékletű vízzel. Ahogyan a nyári forróságban téged is valóságos sokként ér, ha valaki hideg vízzel lespriccel (még akkor is, ha az a Balaton huszon fokos vize), a muskátlit is sokként éri a jéghideg csapvíz. Anyósom azt javasolta, hogy még jóval a locsolás előtt tegyek egy kanna vizet árnyékos helyre, hogy felvegye a környezet hőmérsékletét, és kevésbé drasztikus sokkolásként érje a hatás a muskátlit a víz.
  • hirdetes
  • Anyósom azt is mondta, hogy a klóros víz nem igazán tesz jót a muskátlinak, ezért érdemes vagy kútvizet, vagy esővizet használni. (Ebben a korábbi cikkünkben olvashatsz arról, hogy hogyan tudod gyűjteni az esővizet hatékonyan.) Ha a csapvíz az egyetlen lehetőséged, akkor forrald fel előzetesen a locsolóvizet, majd ha lehül, azzal locsold meg a muskátlit, így csökkentheted a klór mennyiségét,
  • És a legfontosabb tipp a muskátli gondozásához, locsolásához: minden második héten, de szigorúan csak a második héten adagoljunk a locsolóvízhez némi folyékony műtrágyát, ami segíti a növény táplálását! 
     
hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2023-12-05

Növények a fürdőszobában: páfrány, aloe vera és orchidea, ne hagyd növény nélkül a fürdőt!

Növényeket a fürdőszobába! Talán nem is gondolnánk, de az olyan növények, mint az orchideák, páfrányok és aloe verák kiválóan érzik magukat a nedves klímájú térben!

2023-11-30

A nagymamámtól tanultam ezt a leander teleltetési technikát – Mióta így csinálom minden nyáron ontja a virágot

A nagymama leander teleltetési technikája kiváló eredményekkel szolgál, és nemcsak a növények életében, hanem a családunk kertjének szépségében is látható.

2023-12-05

7 hangulatos és izgalmas téli program Erdélyben

Készülj fel egy varázslatos téli kalandra Erdélyben, ahol a hóba borult kastélyok, síparadicsomok, karácsonyi vásárok és egyedi élmények sokasága vár téged!

2023-11-30

Az évelők szaporítását most is elvégezhetjük!

Az évelő növények gondozása és szaporítása fontos lépése a kertfenntartásnak. A tőosztás, pedig épp olyan téli feladatok közé tartozik, mint a metszés, vagy a gyümölcsfa ültetés.

2023-11-30

Így segít az ecet a növényeiden

Az ecet, amit általában tisztítószerként ismerünk, kiváló segítség lehet a növények egészséges növekedésének elősegítésében és más hasznos célokra is a növényeinkkel kapcsolatban.

2023-11-30

Ezt a fűszert teszem télen az orchideára, hogy rengeteg virágja maradjon

Ebben a cikkben megismerhetjük, hogyan segíthet a fokhagymás oldat az orchideák virágzásának serkentésében, és hogyan válik ez a növény egyedülálló hasznosságú kertészeti eszközzé.

2023-12-05

A Balaton télen is mesés, ezek a legjobb balatoni programok télen

A Balatont télen is érdemes megnézni, hiszen számos remek program van ebben az évszakban is a Balaton környékén, összegyűjtöttük most nektek a kedvenceinket!

2023-12-06

Milyen lehet egy gyönyörű borospincében telelni a Balatonnál?

Téli pihenés a Balaton nyugalmába: Fedezzük fel a Kislaki Bormanufaktúrát, ahol a minőségi borok és a vidéki elvonulás egészen egyedülálló élmény lehet telelésre.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Gyomirtó Tropotox

Gyomirtó permetezőszer borsó gyomirtására.Hatóanyag: 400 g/l MCPBFelhasználható: Borsó... Tovább

gumós perje (Poa bulbosa L.)

a pázsitfüvek családjához tartozik. Bokros növésű, évelő aljfű (fűfélék). Meddő... Tovább

Tovább a lexikonra
dísznövény Érdekességek növény virág virágtermesztés