Vannak azok az elvetemült virágmániások (mi magunk is), akik egészen egyszerűen nem tudják feldolgozni, hogy vége van a napfényes, sok virágos nyárnak, és ősszel, télen, még a legnagyobb fagyokban is virágokat szeretnének látni. Hát azoknak a befőttesüvegben létrehozott mini kert lesz idén télen is a befutó. Igen jól érted, lehet egy virágzó kerted, miközben kint repkednek a mínuszok, és szállingózik a hó, csak arra kérünk, hogy majd a karácsonyfa mellől mindenképpen pakold el, mert együtt a kettő nem fog jól mutatni!
Virágoskert készítése befőttesüvegből
Már csak egy nagy kérdés megválaszolása maradt hátra: mégis hogyan készíthetek virágoskertet befőttesüvegből? Már mutatjuk is a választ. Néhány dologra oda kell majd figyelned, de a kialakuló látvány, mesés tündérkertre hajazó mini virágoskert megéri majd az odafigyelést. Először is arra nagyon oda kell figyelni, hogy olyan magokat, vagy hagymás növényeket ültessünk, amik nem nagyon nőnek magasabbra 10 cm-nél. Az is fontos, hogy mekkora befőttesüvegre esik a választásunk, 2 liter a minimum, ennél csak nagyobb jöhet számításba. nagyon izgalmas szórakozás egy-egy ilyen mini kertet berendezni, különböző növényekkel telepakolni, mondhatni élettel megtölteni.
Milyen növényeket tegyünk a mini virágoskertbe?
Vissza a virágokhoz: milyen növények jöhetnek szóba a mini kert kapcsán? Jó választás lehet a miniprimula, miniharangvirág, apró krókusz. Nemcsak tavaszi virágokat, hanem fás szárú növényeket is ki lehet egy befőttesüvegben hajtattni. Tehát akár rózsát is tehetünk a kertünkbe, legyen az mini-, vad- vagy tearózsa. Nagyanyáinktól lehet ezt a trükköt ellesni, aminek a titka, hogy a befőttesüveget lefelé kell fordítani. A hibiszkus is szeretni fogja a befőttesüvegbeli életet! Fontos azonban, hogy fás szárú növényeket csak akkor gyökereztetünk sikeresen, ha az ág megfelelő részét vágjuk le, azt, amelyik még zöld. Ezután le kell vágni a levelek nagy részét is, körülbelül 90%-át, valamint kellő figyelmet kell fordítani arra is, hogy a földet nem szabad hagyni kiszáradni. Amikor már új levelek nőttek ki a búra elhagyható.
Jácint a minikertben
Hogyan kerül a jácint a befőttesüvegbe más tavaszi virágokkal együtt? Régóta nagyon népszerűek az üvegből készült jácinthajtató vázák, már nagymamáink is használtak ilyesmiket, azzal a különbséggel, hogy ők egy régi üvegpoharat használtak erre a célra, nekünk megteszi a befőttesüveg is. Csupán arra kellett figyelni, hogy a hagyma ne álljon vízbe, ezért azok a poharak a legjobbak, amik lefelé szűkülnek, és így megakadályozható, hogy a hagyma leérjen a pohár aljára, ahol a víz áll. De az üvegpohárba tehetünk földet is, amelyben bármilyen hagymás növényt hajtathatunk, tulipánt is. Nagyon jól fog mutatni, egy varázslatos mini virágoskert jöhet létre, ami igazi tavaszi hangulatot varázsol majd.