Spórolj időt és pénzt, javítsd növényeid egészségét esővíz gyűjtéssel: Így gyűjtsd hatékonyan az esővizet kertedben!

Spórolj időt és pénzt, javítsd növényeid egészségét: Így gyűjtsd hatékonyan az esővizet!

VN
Youtube logo

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Régebben nagymamám sok-sok hordóban gyűjtötte az esővizet, és amikor megkérdeztem miért, csak nevetett, és mondta, hogy ez az egyik leghasznosabb dolog, amit tehetünk, de ha nagyobb leszek biztosan én is megértem miért fontos ez! Gondoltad volna, hogy az esővíz gyűjtése a kertben nem csak környezetbarát megoldás, de segíthet pénzt és időt spórolni, valamint javítja a növények egészségét is? Hogyan gyűjtheted hatékonyan az esővizet? Az alábbiakban ehhez mutatunk tippeket!

Esővíz gyűjtése mennyire egészséges?

Az esővíz gyűjtéséhez válassz megfelelő esővízgyűjtőt!

Az esővízgyűjtőnek értelemszerűen megfelelő méretűnek kell lennie, hogy elegendő vízmennyiséget gyűjthessünk össze benne a kert öntözéséhez. Egy nagy vödör nem lesz elég, de egy nem használt hordó megteszi. Manapság már a boltokban is kapható kifejezetten esővíz gyűjtésére kialakított eszköz. Fontos az is, hogy az esővízgyűjtő anyaga legyen tartós és vízálló, például műanyag, fém vagy üveg (bár ez utóbbi meglehetősen törékeny).

Az esővíz gyűjtéséhez alaposan tervezd meg az esővízgyűjtő elhelyezését!

Az esővízgyűjtőt a legjobb a tető közelében elhelyezni, hogy az esővíz könnyedén belefolyhasson onnan, így lehet a leghatékonyabban esővizet gyűjteni. A modern kor vívmányainak köszönhetően már kifejezetten erre a célra kialakított csatornákat is lehet kapni, amiken van egy kis nyílás a vízgyűjtők felett elhelyezve. Ügyelj arra, hogy az esővízgyűjtő legalább 30 centiméter magasan legyen a talajtól, hogy az öntözés során könnyedén ki tudjuk meríteni a víztartályból.

Tisztítsd meg az esővízgyűjtőt rendszeresen!

A tiszta víz az egészséges növények alapja. Az esővízgyűjtőt rendszeresen és alaposan tisztítsd meg, hogy elkerüld a szennyeződéseket és a baktériumokat. Az esővízgyűjtőben lévő víz pH értékét is érdemes lehet ellenőrizni, hogy megfelelő legyen a növények igényeinek, és ez által egészségesen, a legjobb ütemben fejlődhessenek.

Ne használj esővízgyűjtőből származó vizet a zöldségek öntözésére!

Az esővízgyűjtőből származó víz kiváló minőségű és ingyenes. Használd ezt a vizet a növényeid öntözésére, az öntözés során azonban ügyelj arra, hogy ne öntsd túl a növényeket. Azonban fontos tudni, hogy az esővízgyűjtőből származó víz nem alkalmas a zöldségek öntözésére, mivel tartalmazhat szennyező anyagokat és baktériumokat. Az esővízgyűjtőt nem csak az öntözéshez lehet használni. A gyűjtött esővízzel tisztíthatod a kertedet, a padlózatot, vagy akár az autódat is. Az esővízgyűjtőből származó víz tiszta és egészséges, de azért ügyelj arra, hogy ne keverd össze a szennyvízzel, vagy más szennyező anyagokkal.

Készíts egy öntözőrendszert az esővíz hatékony felhasználására!

Készíts egy egyszerű öntözőrendszert a kertedben az esővízgyűjtőből származó víz használatával. Az öntözőrendszer lehetővé teszi, hogy a víz egyenletesen jusson el a növényekhez, így azok egészségesebbek és erősebbek lesznek. Az esővízgyűjtő rendszert az épületek tetőzetein elhelyezett ereszcsatornákból álló rendszerrel lehet kialakítani, amelyek összegyűjtik a csapadékot, majd a víz lefolyik egy csatornán, amely az esővíztartályba vezet. Az esővíztartályt telepíteni kell a kertben, és összekötni az öntözőrendszerrel. Fontos, hogy a rendszer tisztítása és karbantartása rendszeres legyen, hogy elkerüljük a szennyeződések felhalmozódását, amelyek károsak lehetnek a növényekre és a rendszerre is.
 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-09-02

A spenót többhullámos betakarítása - így lesz folyamatos a szüret

A spenót többhullámos betakarítása révén hosszabb időn keresztül, szakaszosan szüretelhetünk friss spenótot, biztosítva ezzel a maximális terméshozamot.

2024-09-01

5 ok, amiért barna színű a padlizsánod (és hogyan kerülheted el!)

Miért barnul a padlizsánod? Ismerd meg az 5 leggyakoribb okot és egyszerű megoldásokat, hogy egészséges, szép termést nevelhess a kertedben!

2024-09-08

Pikáns gyümölcsös savanyúság: dobd fel az ebédet ezzel a finomsággal

Pikáns gyümölcsös savanyúság recept, dobd fel az ételeket ezzel az édes-savanyú finomsággal. Egyszerűen elkészíthető recept, ecetes gyümölcsök és zöldségek.

2024-09-06

Ezért szedd fel a burgonyát a kertből a nagy esőzések előtt

Tudd meg, miért fontos a burgonyát időben felszedni a nagy esőzések előtt! Védd meg a termést a rothadástól és a gombás betegségektől a megfelelő időzítéssel.

2024-09-03

Így gondozd a közkedvelt szibériai mézbogyót a bőséges, nagy termésért

A szibériai mézbogyó vagy mézbogyó népszerűsége nem véletlen: megfelelő gondozással ez a különleges gyümölcs bőséges, nagy terméssel hálálja meg a törődést.

2024-09-08

Tudd meg, hogyan tárold a batátát - így hónapokig friss, ízletes marad

Édesburgonya felszedése és tárolása: ezzel a módszerrel hónapokig friss, ízletes marad! A batáta megfelelő tárolással hosszú ideig megőrzi frissességét.

2024-07-05

Ezekkel a természetes ellenszerekkel tudsz védekezni a földibolhák ellen

Apró lyukak jelentek meg a növényeiden? Látod az apró, ugráló, fekete bogarakat is? Valószínűleg földibolhával van dolgod. Ezek a természetes ellenszerei.

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Szamos

Kukorica Cél: szemes Leírás:A hímvirágzás ideje korai-közepes. A címeren a kalászkapelyva... Tovább

Bonyhádi Földhivatal

Földhivatal Földhivatal Cím: Bonyhád Perczel u. 23. Magyarország Telefon: +36-451-555 Tovább

Tovább a lexikonra
gyümölcs Házi kert Növénytermesztés Talajművelés virág Zöldség