Segíts te is a méheken! Hogyan tudsz segíteni a méheken? Mostani cikkünkből kiderül

hirdetes

Itasd te is a méheket, de ne cukros vízzel! – Így készíts méhitatót!

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Így segíthetsz a méheken!

Hogyan kínálhatsz vizet a méheknek?

Ha segíteni szeretnél a környék méhein, akkor érdemes egy tiszta vízforrást biztosítani nekik, amihez visszatérhetnek két virág beporzása között. A méhek képesek megjegyezni az ilyen forrásokat, és ha egyszer rátalálnak egyre, később is visszaröppenek majd oda. Fogj egy tálat, szórj bele egy adag kavicsot vagy üveggolyót, és öntsd fel vízzel. Ezzel némi felületet biztosítasz nekik, amire leszállhatnak a folyadékfelvételhez.

Fontos megjegyezni, hogy habár sokan azt hiszik, hogy a méhek vizéhez érdemes cukrot adni, ez nem így van – a cukros víz rengeteget árthat a méheknek. Ez a mítosz Sir David Attenborough, a világhírű természettudós egy soha el nem hangzott, hamis idézetéből indult, ami az interneten kezdett el terjedni. Habár valótlansága miatt a BBC eltávolíttatta az eredeti bejegyzést a Facebookról, sajnos túl sokan hiszik el a mai napig is, és osztják meg ezt a hibás tudást ismerőseikkel.

hirdetes

A legnagyobb probléma az, hogy ha a méhek a vízből jutnak cukorhoz, akkor inkább inni járnak majd vissza ahelyett, hogy rászállnának a virágokra. Idővel egyre több méh fedezi majd fel ezt a cukros vízforrást, és amellett, hogy elvonja a figyelmüket a virágokról, a méhkasokban tárolt mézbe is belekerülhet, amitől az hígabb lesz. Mindez egy láncreakciót indít be, ami madarakat és egyéb állatokat is veszélyeztethet.

hirdetes

Vannak, akik cukor helyet mézet tesznek a vízbe, de ez szintén nem tesz jót a méheknek, és akár egy egész méhkas pusztulását is okozhatja. A mézben Paenibacillus baktériumok rejtőzhetnek, amelyek nyúlós költésrothadást (más néven amerikai nyúlós költésrothadást) okozhatnak, ami halálos a méhekre tekintve, és csak akkor lehet teljesen elpusztítani, ha az ember leégeti az egész méhkast. Reméljük, hogy tanácsaink segítettek nektek, próbáljátok ki minél hamarabb, és segítsetek a méheknek, nagy szükségük van ránk! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-03-26

Honnan tudhatom, ha elfagyott a gyümölcsfám?

A jelenlegi tavaszi időjárás sajnos még hajnalban és este tartogat fagyokat, így a gyümölcsfáink könnyen elfagyhatnak, érdemes tudni, hogyan lehet megállapítani!

2024-03-26

Tavaszi tuja mosás: 5 fontos lépés a betegségek elkerüléséhez

Fedezze fel az 5 legfontosabb lépést a tuják tavaszi ápolásához: így óvhatja meg növényeit a kártevőktől és betegségektől! Így egész évben egészségesek maradnak.

2024-01-16

Milyen növényfajt érdemes termeszteni Magyarországon?

Egyetlen növényünk termesztési lehetőségei sem függetlenek a termelés belső és külső feltételeinek meglététől, ezért ezeket kell megvizsgálni választás előtt.

2024-03-25

5 millió Forintos bírságot is kaphat, aki nem írtja ki a parlagfüvet 2024-ben

5 milliós bírság is ütheti a parlagfüves telkek tulajdonosait! Ismerd meg a 2024-es bírságokat, és azt, hogyan védekezhetsz hatékonyan a parlagfű ellen a telkeden!

2024-03-26

A tavasz dalnoka: 5 érdekes tény a barátposzátáról

Fedezd fel az 5 legérdekesebb tényt a barátposzáta madárról: történelmi hátterük, táplálkozási szokásaik, társas viselkedésük, hosszú vándorlásaik történetével!

2023-12-31

Autópálya-matrica árak 2024-ben: Holnaptól már érvényben!

2024-től az e-matrica árak emelkednek, és további útszakaszok válnak fizetőssé, ezért érdemes időben beszerezni a matricát, és tervezni az útvonalat az esetleges költségek miatt.

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-03-18

Ezt minden kutyatartónak tudnia kell: így tudod megmenteni kutyádat

Megismerheted ebben a cikkben a leggyakoribb tévhiteket a külső paraziták elleni védekezésről, és megtanulhatod, hogyan óvhatod meg kutyádat egész évben te is.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

antagonizmus

biol. értelemben élőlényeknek egymásra gyakorolt káros hatása, pl. a mikroorganizmusokra... Tovább

hulladékevők (energia-visszaszerzők, rekuperáns-szervezetek)

az élelmi lánc csúcsán elhelyezkedő szervezetek; az elbomlásra kerülő szerves anyagok... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állatorvos Érdekességek Gazdaság gyümölcs Házi kert Mezőgazdaság oktatás