Magyarország és Románia határ menti védett területeinek megóvása érdekében közös ellenőrzéseket folytattak egy európai uniós projekt keretében a két ország zöldhatóságai; a programot az unió 44,8 ezer euróval támogatta.

Magyar-román közös természetvédelmi ellenőrzések uniós támogatással

hirdetes

Magyarország és Románia határ menti védett területeinek megóvása érdekében közös ellenőrzéseket folytattak egy európai uniós projekt keretében a két ország zöldhatóságai; a programot az unió 44,8 ezer euróval támogatta - mondta el Kelemen Béla, Tiszántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség igazgatója pénteken sajtótájékoztatón Debrecenben.

Magyarország és Románia határ menti védett területeinek megóvása érdekében közös ellenőrzéseket folytattak egy európai uniós projekt keretében a két ország zöldhatóságai; a programot az unió 44,8 ezer euróval támogatta.

 

A felügyelőség és a román természetvédelmi hatóság, mint vezető partner a határ menti régiókban - Hajdú-Bihar, Békés, illetve Bihar és Szatmár megyékben - közös ellenőrzéseket végzett, a tapasztalatokat dokumentálták és kétnyelvű kézikönyvben rögzítették - közölte az igazgató a projektzáró rendezvényt követő tájékoztatón.
    
Országonként 2-2 ellenőrzési sorozatot hajtottak végre: az első magyarországi ellenőrzésen tíz román és tíz hazai természetvédelmi szakember Nyíradony-Gúth térségében vizsgálta az erdő-, a szántó- és a gyepgazdálkodást. Az ellenőrzés célja annak megállapítása volt, hogy a gazdálkodók ismerik és betartják-e a védett-, illetve Natura 2000-es területekre vonatkozó jogszabályokat. A második magyarországi ellenőrzés a Natura 2000-es területeken folytatott állattartásra irányult. A román és a magyar szakemberek Konyár-Derecske, illetve Kaba-Földes térségében a legelőgazdálkodást vizsgálták, illetve szarvasmarha telepeket ellenőriztek - ismertette Kelemen Béla. 
hirdetes
    
Costa Stanisav, a Kolozs megyei környezetvédelmi őrség biztosa, a román delegáció vezetője elmondta: a romániai ellenőrzések alkalmával egy védett élőhelyet, a kékvércse fészkelési helyét a Berettyó árterületén és Szatmár megyében egy Natura 2000-es területen létesített haltenyésző telepet vizsgált a nemzetközi szakember gárda. 
hirdetes
    
A projekt eredményeként mindkét szakember hangsúlyozta, hogy a jónak ítélt módszereket kölcsönösen alkalmazzák a jövőben. Kelemen Béla kiemelte azt a romániai gyakorlatot, miszerint minden ottani cégnek ellenőrzési nyilvántartása van, így a hatóság rögtön tudja, hogy korábban mikor és milyen hatósági ellenőrzések voltak az adott szervezetnél.
    
Ezt szeretnénk itthon is bevezetni - tette hozzá Kelemen Béla megjegyezve, hogy a közös magyar-román ellenőrzések tapasztalatait valamennyi magyarországi környezetvédelmi felügyelőségnek megküldik.

Forrás: MTI

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

digózás

a szolonyec (szikes talaj) típusú szikesek egyik javítási módja. Ott gazdaságos, ahol a szikes... Tovább

37/2006. (V. 18.) FVM rendelet

az "EK-mûtrágya"-ként megjelölt mûtrágyák forgalomba hozataláról és ellenõrzésérõl A... Tovább

Tovább a lexikonra
Környezetvédelem