Leander betegségei – Ezt kell tennünk a leander betegségei ellen

hirdetes

A leander betegségei

Szélesi Ferenc
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Sajnos nagyon sokan jeleztétek, hogy idén több problémátok is van a leanderetekkel, vagy a levelek kezdtek el sárgulni, vagy le is hullanak azok, vagy megtámadták a növényt a tetvek. Mostani cikkemet éppen ezért írtam meg nektek, most mindent elmondok a leander betegségeiről, és a védekezési módokról is! 

Leander betegségei - Védekezési módok

Először ejtsünk pár szót a leanderek igényeiről!

 

Egy másik cikkemben nagyon sok mindent elmondtam nektek a leander gondozásáról, ezért most csak röviden fogok beszélni a legfontosabb dolgokról! A leander gondozásának három titka van, szereti a sok vizet, a megfelelő tápanyagot, illetve a napfényt! A leander a vizet imádja a legjobban, egy terebélyesre megnőtt szépség akár húsz-harminc liter vizet is elpárologtat a melegebb napokon, szóval nem igazán kell tartanunk a túlöntözéstől. Emellett ügyelni kell arra, hogy mindig érje napsugárzás, és érdemes legalább hetente egyszer tápoldattal megöntözni. 

 

A leander betegségei – A leander és a fertőzések

Egy-egy fertőzés vagy betegség előbb vagy utóbb sajnos becsúszhat, amelyek a leggyakrabban nem megfelelő gondozás eredményei. 

 

A leander betegségei - A leander lehulló levelei

hirdetes

 

A forróbb napokon hirtelen levélhullás történhet. Ez a legtöbb esetben normális, mert a leander levelei nagyjából két évig maradnak meg, és nem mindig télen hullanak le. Egy másik ok lehet a vízhiány, éppen ezért érdemes elsősorban ellenőrizni a gyökércsomót. Ha száraz a talaj körülötte, akkor ez a probléma, tehát nincs más dolgunk, mint jó alaposan megöntözni a növényünket!

 

hirdetes

Vízhiányra vezethető vissza a vesszők, és a hajtások alsó leveleinek sárgulása, illetve lehullása, ebben az esetben a növény elkezd felkopaszodni, a virágok bimbói leszáradnak, a kinyílt virágok pedig lehullanak. Érdemes minden nap rápillantani a leanderekre, ugyanis nagyon vízigényesek, a nagyon meleg napokon akár kétszer-háromszor is megöntözhetjük őket.     

 

A leander betegségei - A leander és a barna levélszélek

 

Ha a levelek szélei barnulni és száradni kezdenek, akkor lehet szó napégésről, vagy túl sok műtrágyáról. Ezeket a károkat sajnos nem lehet rendbe hozni, de szerencsére nem is igazán számítanak súlyosaknak. Ennek ellenére mindig legyen kéznél némi árnyékolási lehetőség a naposabb időszakokra, különösen tavasszal. A túltrágyázott talajt nagy mennyiségű meleg vízzel kell kiöblíteni. 

 

A leander betegségei - A leander és a fakó levelek

 

Ha a levelek halványzölddé válnak, vagy erezetük könnyedén látható sötétségük miatt, akkor vashiány állhat a háttérben. A leggyakrabb ok azonban a rossz pH érték a talajban. Ilyenkor friss talaj és némi kerti mész segíthet. A következő oldalon vár még pár remek tanács, érdemes lapozni egyet!

 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-01-18

Mikor kezdjük el a gyümölcsfák lemosó permetezését?

A gyümölcsfák lemosó permetezése a tél végén egy fontos feladat, ezért összegyűjtöttük nektek, mik a lépései ennek a tél végi tevékenységnek!

2024-01-16

Milyen növényfajt érdemes termeszteni Magyarországon?

Egyetlen növényünk termesztési lehetőségei sem függetlenek a termelés belső és külső feltételeinek meglététől, ezért ezeket kell megvizsgálni választás előtt.

2024-01-10

Hasznos ötletek, javaslatok gazdálkodóknak Dr. Máté Andrástól

Cikksorozatunkban a SZIE Növénytermesztési Tanüzemének volt igazgató, Dr. Máté András oszt meg tippeket gazdálkodóknak. Ez a cikk a vetésekkel kapcsolatos.

2024-03-15

Ritka kék virágot találtak a Bükkben, mindenki a csodájára jár

Hihetetlen felfedezés a Bükkben! Egy kiránduló ritka kék leánykökörcsinre bukkant az erdőben, ami eltér a megszokottól, szerencsére kép is készült a növényről!

2024-03-04

Palántázás kisokos: fogadd meg a kertész tanácsait idén tavasszal

A tavasz a kertészkedés szezonja! A tél elmúltával a természet ébredezni kezd, a kertészek pedig elkezdik a magágykészítést és a palántanevelést. Palántázz így!

2024-03-05

Ezért jobb tavasszal elültetni a levendulát, mint ősszel

Levendula ültetés márciusban? Naná, hiszen ez a legjobb és legalkalmasabb időpont több okból kifolyólag is egy kertész szerint, mutatjuk mire figyelj kifejezetten!

2024-03-05

Csinos szellőrózsa: így ültesd el márciusban és minden évben visszatér

Az elképesztően szép, csinos szellőrózsa nevű virágot márciusban is elültetheted többek között, jövőre pedig már vissza fog térni hozzád, fogadd meg ezeket!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

igaerőmérleg

a gazd. igásállatainak munkateljesítménye (kapacitása) és a szükséges fogatos munkák... Tovább

gyomorcsavarodás

többnyire idős, nagy testű kutyákban hempergés esetén fordul elő. A gyomor a nyelőcső és a... Tovább

Tovább a lexikonra
Növénytermesztés Növényvédelem