A japánok éves szinten több száz bálnát mészárolnak le, a környezetvédők folyamatosan tiltakoznak ez ellen. A japánok viszont azzal védekeznek, hogy ez az ősi kultúrájuk része, így nem igazán lehet őket leállítani.

hirdetes

Japán bálnavadászat-hagyomány vagy kegyetlenség?

Instagram logo

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

A japánok éves szinten több száz bálnát mészárolnak le, a környezetvédők folyamatosan tiltakoznak ez ellen. A japánok viszont azzal védekeznek, hogy ez az ősi kultúrájuk része, így nem igazán lehet őket leállítani. 

A bálnavadászat története

Lapozd végig a képeket és tudd meg az igazságot a japán bálnavadászattal kapcsolatban--->

 

Forrás: japanfelderito.hu

A bálnavadászat története

A bálnavadászatról megoszlanak a vélemények, mindkét oldal kikel magából, amikor ez a téma előkerül. A környezetvédők több éve próbálják felhívni a figyelmet arra, hogy Japán évente több száz, a legtöbb országban védett fajnak számító bálnát mészárol le. A japánok azzal védekeznek, hogy a vadászat ősi kultúrájuk része, éppen ezért rasszizmusnak tekintik, hogy a környezetvédők mindig csak velük foglalkoznak és a többi országot meg sem említik.

 

 

A bálnavadászat története

A japánok valamiképpen jogosan hozzák fel azt az indokot, hogy a bálnavadászat része ősi kultúrájuknak. A legkorábbi források a XII. századra nyúlnak vissza ugyanis, ekkor még szigonnyal vadásztak a bálnákra. Csoportosan először az 1500-as évek közepén kezdtek el vadászni.  Az 1900-as években jött divatba az a fajta vadászat, amikor modern hajókkal, ágyúkkal és kilőhető szigonyokkal támadtak a bálnákra.

 

 

A bálnavadászat története

Japánban a bálnát a húsáért és zsírjáért vadásszák, sokan vallják azt, hogy megélhetéshez szükséges a mészárlás. Azonban egy 2008-as közvélemény kutatás kimutatta, hogy a japán emberek 95 százaléka még soha életében nem fogyasztott bálnahúst, a vadászat azonban folytatódik. A japán fiatalok többsége ellenzi a vadászatot.

hirdetes

 

 

A bálnavadászat története

Az International Whaling Comission (IWC)  1986-ban hivatalosan is betiltotta a kereskedelmi célú bálnavadászatot, de a japánok ezt szinte teljesen figyelmen kívül hagyták. Amikor felelősségre vonták őket, úgy nyilatkoztak, hogy a legyilkolt bálnákat tudományos célra használják fel. Persze mindenki tudja, hogy ez nem igaz, hiszen bizonyos japán városokban (például Wadában) most is lehet kapni a luxusételnek számító bálnahúst.

 

 

A bálnavadászat története

A Greenpeace hivatalos honlapja szerint az óriási mennyiségű bálnahúst nem is tudják eladni, és a 2006-os év feleslegét, a hús mintegy 20%-át be kellett fagyasztani, hogy ne romoljon meg. A legtöbbet vadászott fajok a csukabálna, a nagy ámbráscet, a tőkebálna és a közönséges barázdásbálna.

 

 

A bálnavadászat története

2010-ben egy titkos nyomozás állítólag kiderítette, hogy Japán több fejlődő ország képviselőjét lefizette, hogy az IWC ülésein a japán érdeket támogassák. Ebben a témában a legtöbbet talán az ultranacionalista Masayuki Komatsu nevét emlegetik, aki nem titkolja, hogy célja a japán bálnavadászat fejlesztése. Szerinte ugyanolyan barbár dolog marhahúst enni, mint  bálna vagy delfinhúst, és már többször kijelentette, hogy a külföldieknek nem kellene beleavatkoznia a japán tradíciókba.

 

hirdetes

 

A bálnavadászat története

A 2010-es legutóbbi marokkói  IWC találkozón a 88 delegált közül összesen 3 szavazott amellett, hogy töröljék el a több mint 20 éve fennálló kereskedelmi célú bálnavadászatot tiltó törvényt. Nem meglepő módon ők Norvégiát, Izlandot és Japánt képviselték. A vadászatot ellenző országok koalíciója kompromisszumot ajánlott, amely szerint csak ez a 3 ország folytathatná tevékenységét, de kisebb zsákmánnyal, és csak ellenőrzés alatt. Választ egyelőre még nem kaptak.

 

 

A bálnavadászat története

Hágában megtiltották Japánnak, hogy bálnákat vadásszanak le a Déli-óceánon. Az ítélet szerint a japánok nem tudományos célokból ölik meg az állatokat. Japánt az ausztrál kormány perelte be 2010-ben, mert a nemzetközi tilalmak ellenére Japán továbbra is kereskedelmi célokból ölte meg a bálnákat.

Az ítélet után Japán nem vadászhat le több bálnát a Déli-óceánon, mivel ezzel megsérti a bálnavadászatról szóló 1986-os moratóriumot - mondták ki Hágában. Az országnak tehát le kell állítania az amúgy is sokat támadott programját.

A bálnavadászat története

A dánok is nagyban hasonlítanak a Japánokra, kattints a linkre és olvasd el, hogy mit tesznek ők:

ELKÉPESZTŐ ÜNNEP DÁNIÁBAN

 

 

 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2023-11-30

Így segít az ecet a növényeiden

Az ecet, amit általában tisztítószerként ismerünk, kiváló segítség lehet a növények egészséges növekedésének elősegítésében és más hasznos célokra is a növényeinkkel kapcsolatban.

2023-11-28

Felkészültél a több centis hóra? Ilyen hatással lesz a kertben telelő növényeidre!

Készüljünk fel a hóesésre és a hideg hónapokra, hogy tavasszal virágba boruljon a kertünk, és az egész évben élvezhessük a növények szépségét.

2023-11-28

Így készül az eredeti savanyú káposzta – Elárulták a kerecsendiek a titkok

A káposztasavanyítás ősi művészete mélyen gyökerezik a hagyományokban, és Kerecsenden egy különleges, közösségi program keretében kaphatunk betekintést ebbe a gasztrokalandba.

2023-11-28

Pingvinekkel sétálhatunk a Jászberényi Állatkertben mindennap!

A Jászberényi Állatkertben elindult a pingvinséta, amely egyedülálló lehetőséget teremt a természet varázsának közvetlen megélésére és a madarak természetes viselkedésének megismerésére!

2023-12-05

Télen gólyát látunk? Ezt kell tenni!

Amikor gólyákkal találkozunk télen, fontos megértenünk, hogyan segíthetünk nekik, és mikor hagyjuk őket békén. Ezt kell tenni ha télen gólyát látunk itthon!

2023-12-05

Kint is teleltethetjük a Leandert? - Tanácsok és Különféle Megközelítések

Ebben a vitatott témában számos ellentétes vélemény és tanács található, és a következőkben megvizsgáljuk, hogyan befolyásolhatják a kertek sokfélesége, mikroklímák és a leanderek sajátos jellemzői a téli teleltetést.

2023-11-27

A kutya nem fázik télen? 10 szabály, amit be kell tartania minden gazdinak télen

Ez a hideg a kutyákat is megviseli, és nincs igaza annak, aki azt állítja, hogy négylábú barátainknak ez meg sem kottyan, nekik ki kell bírniuk mindent!

2023-12-05

Hétvégén mézeskalács fesztivál várja a látogatókat ezen a településen!

Ezen a hétvégén, december 8-9-én Gyula városa méz és gasztronómia szerelmeseit várja egy egyedi rendezvényre, ahol az Év Kiváló Magyar Méze versenyét is megrendezik

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Jászberényi Földhivatal

Földhivatal Földhivatal Cím: Jászberény Ady Endre u. 34. 5100 Magyarország Tovább

58/2006. (VIII. 11.) FVM rendelet

a Magyar Takarmánykódex kötelezõ elõírásairól szóló 44/2003. (IV. 26.) FVM rendelet... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állatorvos Állattenyésztés Érdekességek Gazdaság Gyeptermesztés