Minden a hibiszkusz teleltetéséről

hirdetes

A hibiszkusz teleltetése – Profi tippek szakértőktől

Szélesi Ferenc, NA
Facebook logo

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

A hibiszkusz különleges szépségével hamar belopta magát a kertbarátok szívébe. Nyáron szabadon tartható, télen viszont a hideg miatt védelemre szorul, nézzük, mit kell tennünk, ha beköszönt a hűvösebb idő! 

A hibiszkusz sikeres teleltetése

A hibiszkusz teleltetése - A hibiszkuszról röviden

A hibiszkusz vagy mályvacserje eredetileg Ázsiából származik, Európába az 1500-as évek végén került, Jean Robin ültette először a párizsi királyi füvészkertbe. A hibiszkusz fajainak többsége a trópusokon, szubtrópuson, illetve a meleg mérsékelt éghajlatú területeken él, ebből is következik, hogy a mi klímánkat nem szereti annyira a hidegebb évszakokban. Egy korábbi cikkemben részletesen elmondtam mindent a hibiszkusz ültetésével, gondozásával, nevelésével, és szaporításával kapcsolatban (kattintsatok ide, ha el szeretnétek olvasni), így ezekre most nem térnék ki, nézzük inkább cikkem eredeti témáját, ami nem más, mint a hibiszkusz sikeres teleltetése!

A hibiszkusz teleltetése – Az időpont

Általában már szeptember vége felé gondolnunk kell a hibiszkuszra, mivel nem igazán bírja elviselni a 10-12 Celsius foknál hűvösebbet. A hőmérsékletet pedig ne nappal, hanem éjszaka nézzétek, mivel hiába van napközben 20 fok, ha éjjel lesüllyed a hőmérséklet 7 fok alá! A teleltetés első lépése, hogy átnézzük a növény, ha találunk rajta kártevőt, akkor védekezzünk a megfelelő módon ellenük. Ezután vágjuk le az elhalt, elszáradt növényi részeket, illetve, ha túlra nagyra nőtt, akkor kicsit vágjuk vissza. 

hirdetes
hirdetes

A hibiszkusz teleltetése – Szobában lehetséges?

A válasz röviden: igen, de azért mondanék még pár fontos dolgot erről! Ha ideális körülmények között tartjuk a hibiszkuszt télen, akkor a lombjét megtartja és még növekedni is – viszont ennek van egy hátránya is: nyáron kevesebb virágot fog hozni! Éppen ezért érdemesebb hűvösebb helyre tennünk a hibiszkuszt, 15-18 fok már megfelel a számára. Ha esetleg elkezdene sárgulni és lehullani a levele, akkor sem kell kétségbeesnünk, vizsgáljuk meg a növény hajtásait, és ha egészségesek, élettel telinek tűnnek, akkor nincs dolgunk a növénnyel. A sárgulás oka lehet egyébként a tápanyaghiány, ugyanakkor érdemes levéltetvek, takácsatkák után is kutatni. 

A hibiszkusz teleltetése – Mit kell tennünk télen?

Öntözzük mértékkel (ne hagyjuk kiszáradni), tápoldatozni viszont egyáltalán nem szükséges a hibiszkuszt, és biztosítsuk számára a 15-18 fokos hőmérsékletet és a fényt. Tavasszal, ha szükséges, ültessük át nagyobb edénybe, a vesszőit pedig alaposan metsszük vissza, ügyelve arra, hogy kompakt, csinos korona alakuljon ki. A fagyok elmúltával mehet is vissza a jól megszokott helyére (világos, vagy félárnyékos kertrészbe), öntözzük bőven, és tápoldatozzuk hetente-kéthetente. Remélem, hogy tudtam nektek segíteni a hibiszkusz teleltetését illetően, kérlek, segítsétek munkámat egy szavazattal! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2023-06-09

Miért vannak kullancsok az udvaromban? 4 ok, amiért ezek a kártevők megtelepszenek a kertedben

A kullancsok a legtöbb kerttulajdonos rémálmai, hiszen ezek a kis kártevők nemcsak kellemetlenséget okozhatnak, hanem súlyos betegségeket is terjeszthetnek.

2023-06-09

Hallottál már a gyöngysor virágról? A bája tökéletesen mutat a kis teraszokon!

Egyedi megjelenése és könnyű gondozása miatt sokak kedvencévé a gyöngysorvirág. Ebben a cikkben megismerheted a termesztésének és gondozásának folyamatát!

2023-06-09

Hogyan termesszünk szójababot, és milyen előnyei vannak ennek a magas protein tartalmú hüvelyesnek

A szójabab termesztése egyre népszerűbbé válik, mivel sokan felismerik annak egészségügyi előnyeit és a fenntartható gazdálkodásban betöltött szerepét.

2023-06-09

Hogyan távolítsuk el a virágport a medencéből – 5 módszer, amellyel biztosíthatjuk, hogy a víz friss és tiszta maradjon

A virágpor nemcsak rontja a medence vizuális megjelenését, hanem lerakódva a vízben el is ronthatja annak minőségét. Így tisztítsd ki a virágport a medencéből

2023-06-09

Az ecet megöli a tetveket? A szakértők tanácsot adnak, hogyan lehet a legjobban száműzni ezeket a kártevőket

A tetvek kártevők, amelyek gyakran megjelennek a növényeinken, és zavaró problémákat okozhatnak a kertészek számára. De vajon az ecet tényleg megöli őket?

2023-04-24

Mit ültessek májusban? 6 zöldség, amit mindenképpen el kell ültetned májusban!

Mit ültess májusban? Milyen zöldségeket kell májusban ültetni? Uborka, paradicsom, hagyma, és a lista itt még nem ért véget, mutatjuk a teljes listát!

2023-05-27

Ismerd meg a kerti Holdviolát – Nem csak a neve miatt olyan különleges

A holdviola (Lunaria annua), más néven ezüstvirág vagy pénzvirág, egy varázslatos növény, amely különleges és megkapó szépséggel bír. Ismerd meg közelebbről!

2023-06-02

A zsálya pozitív hatásai, nem is hinnéd mennyi mindenre jó

A zsálya sokoldalú, egyedülálló tulajdonságokkal rendelkezik, amelyek számos egészségügyi előnnyel járnak. Mutatjuk is a zsálya pozitív hatásait az egészségre!

További cikkek ebben a témában