Permetezzünk csalánlevéllel - ismerd meg jótékony hatásait te is!

hirdetes

Védjük növényeinket csalánlevéllel!

GE.
Instagram logo

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

A nagy csalán régóta ismert gyógynövény, már az ókori rómaiak is használták gyógyászati célokra és főzelék készítésére. Nem mellesleg a növények védelmében is nagy szerepe van. Ki látott már olyan csalánt, ami tetves vagy éppen gombás lenne? Szerintem senki. Éppen ezért elkezdtünk kísérletezni azzal, hogy csalánlevéllel permeteztük a növényeket, a hatás nem maradt el valóban! Most elmondjuk nektek is, miért érdemes csalánlevéllel permetezni. 

Védjük növényeinket csalánlevéllel

A csalán

Hazánk egész területén előfordul. Évelő, lágyszárú, kétlaki növény. A csalán vadon élő populációit gyűjtik. A leveleket és a hajtást tavasztól őszig lehet gyűjteni. Gyűjtéskor a növényt sarlóval vagy kaszával levágják, a leveleket alulról fölfelé lefosztják, ehhez a művelethez kesztyűt vagy drótspirált használnak. A leveleket és a hajtást tiszta, szellős, árnyékos helyen vékony rétegbe kiterítve, gyakran megforgatva szárítják. A jó minőségű szárítmány sötétzöld színű, és az ujjak között morzsolva porrá válik.

A csalánlevél

Levelének és hajtásának enyhén antibakteriális hatása van. A csalánlevélben hisztaminszerű anyagok, növényi savak és ásványi sók találhatók. Felhasználható vizelethajtó, "vértisztító" teák alkotóelemeként, továbbá reuma és köszvény kezelésére is. A csalánlevélből klorofillt állítanak elő. Vizelethajtó hatású, serkenti az anyagcserét.

hirdetes

A csalánlevél frissen és szárítva is nagyon jó hatásfokú. Teának a zsenge felső leveleket szedjük. Hatása: vértisztító, vérképző, vízhajtó, regeneráló. Fejfájás, szédülés, vashiányos betegségek, vércukor csökkentésére, ekcéma, reumatikus panaszok kezelésére, megelőzésére használjuk.

 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-01-18

Mikor kezdjük el a gyümölcsfák lemosó permetezését?

A gyümölcsfák lemosó permetezése a tél végén egy fontos feladat, ezért összegyűjtöttük nektek, mik a lépései ennek a tél végi tevékenységnek!

2024-01-16

Milyen növényfajt érdemes termeszteni Magyarországon?

Egyetlen növényünk termesztési lehetőségei sem függetlenek a termelés belső és külső feltételeinek meglététől, ezért ezeket kell megvizsgálni választás előtt.

2024-01-10

Hasznos ötletek, javaslatok gazdálkodóknak Dr. Máté Andrástól

Cikksorozatunkban a SZIE Növénytermesztési Tanüzemének volt igazgató, Dr. Máté András oszt meg tippeket gazdálkodóknak. Ez a cikk a vetésekkel kapcsolatos.

2024-03-15

Ritka kék virágot találtak a Bükkben, mindenki a csodájára jár

Hihetetlen felfedezés a Bükkben! Egy kiránduló ritka kék leánykökörcsinre bukkant az erdőben, ami eltér a megszokottól, szerencsére kép is készült a növényről!

2024-03-04

Palántázás kisokos: fogadd meg a kertész tanácsait idén tavasszal

A tavasz a kertészkedés szezonja! A tél elmúltával a természet ébredezni kezd, a kertészek pedig elkezdik a magágykészítést és a palántanevelést. Palántázz így!

2024-03-05

Ezért jobb tavasszal elültetni a levendulát, mint ősszel

Levendula ültetés márciusban? Naná, hiszen ez a legjobb és legalkalmasabb időpont több okból kifolyólag is egy kertész szerint, mutatjuk mire figyelj kifejezetten!

2024-03-05

Csinos szellőrózsa: így ültesd el márciusban és minden évben visszatér

Az elképesztően szép, csinos szellőrózsa nevű virágot márciusban is elültetheted többek között, jövőre pedig már vissza fog térni hozzád, fogadd meg ezeket!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

vetélés (abortusz, abortus)

Éretlen és életképtelen ->magzatnak a ->vemhességi idő előtt való világrajövetele.... Tovább

kanász

régebben a sertések gondozását és legeltetését végző dolgozók elnevezése volt. A nagyobb... Tovább

Tovább a lexikonra
Növénytermesztés Növényvédelem