Építsünk tetőkertet saját kezűleg, elmondjuk, hogy kezdj bele!

hirdetes

Tetőkert építése saját kezűleg

Szélesi Ferenc - Főkertész
Youtube logo

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Az emberi leleményesség és a növényi tűrőképesség kombinációja lehetővé teszi a kevesebb termőréteggel bíró helyek beültetését, tetőkertek kialakítását. Napjainkban egyre divatosabbá válik. És most eljött az alkalom arra, hogy megépítsd te is, saját kezűleg, olvasd el szakértőnk remek cikkét és tudd meg, hogyan!!

Hozd létre álmaid tetőkertjét saját kezűleg!

 

Két típust különböztetünk meg:

 

  • intenzív tetőkert: 50-150 cm mély talajrétegen alakítható ki, sok féle növénnyel. Jelentős alátámasztási és fenntartási igénnyel bírnak, alkalmazási lehetőségük korlátozottabb;
  • extenzív tetőkert: sekély rétegen, 10-20cm mély talajrétegen építhető, főleg talajtakaró-, szárazságtűrő növényekkel.

 

Mindkét típus javítja az építmény hőháztartását, javítja a levegő minőségét, hangszigetel.


Ajánlott alkalmazási területek:

 

  • ipari épületek teteje;
  • pincék tetőszerkezete;
  • eonagyobb családi házak teteje.


Lakó épületre telepített tetőkertek létesítése előtt mindenképp szakemberrel kell megvizsgáltatni az épület tetőszerkezetét, állapotát. Lássuk, hogyan építhetjük meg, a következő oldalon elmondom! 

hirdetes
Hozd létre álmaid tetőkertjét saját kezűleg!

 

Építésének menete



Fontos, hogy vízszintes, sík területet hozzunk létre. A tetőt fóliával burkoljuk, úgy, hogy mindenhol takarásban legyen a terület, a fólia terítése után takarjuk védőszövettel, geotextíliával és felületszivárgókkal, ezek gondoskodnak arról, hogy az esővíz a lefolyókhoz jussanak el.


Ezután szűrőszövettel burkoljuk a felületszivárgókat, ez a szövet akadályozza meg a károsodást. A felesleges víz elvezetése érdekében valamennyi anyagrétegnél vágjuk ki a tetőösszefolyók helyét. A lefolyókosarat érdemes kavicssávval körül venni, 20-30 cm szélességben, hogy megvédje a szennyeződésektől.

Burkolás befejeztével töltsük fel a területet termőfölddel, egyenletesen gereblyézzük el, tömörítsük, ügyeljünk a megfelelő szemcseméretre. Fontos, hogy semmi ne zárja a tetőösszefolyókat. Termőréteg terítése végeztével a kilógó fóliaszéleket vágjuk le egyenletesen.  Ezután kezdhetjük el a növények telepítését. A nagyobb növényeket ültessük el először, a legmutatósabb, központi helyekre, ezután ültessük a talajtakaró növényeket, melyekből négyzetméterenként 10-15 darabot telepítsünk. Ültetésnél ügyeljünk arra, hogy a termőközeg fedje a gyökérlabdákat.

hirdetes
 

Ültetés befejeztével alaposan öntözzük meg az egész tetőfelületet.


Tetőkertre telepíthetünk pázsitot is, ebben az esetben fontos a megfelelő fűmag kiválasztása, főleg a szárazságtűrő fűmagokat részesítsük előnyben, mivel kisebb a lehetőség az öntözésre.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2023-11-30

Így segít az ecet a növényeiden

Az ecet, amit általában tisztítószerként ismerünk, kiváló segítség lehet a növények egészséges növekedésének elősegítésében és más hasznos célokra is a növényeinkkel kapcsolatban.

2023-11-30

Az évelők szaporítását most is elvégezhetjük!

Az évelő növények gondozása és szaporítása fontos lépése a kertfenntartásnak. A tőosztás, pedig épp olyan téli feladatok közé tartozik, mint a metszés, vagy a gyümölcsfa ültetés.

2023-11-30

Ezt a fűszert teszem télen az orchideára, hogy rengeteg virágja maradjon

Ebben a cikkben megismerhetjük, hogyan segíthet a fokhagymás oldat az orchideák virágzásának serkentésében, és hogyan válik ez a növény egyedülálló hasznosságú kertészeti eszközzé.

2023-11-28

5 kihagyhatatlan gőzgombóc a városban, amit neked is meg kell kóstolni!

Budapesten több olyan hely is akad, ahol a legfinomabb gőzgombóc változatokat kóstolhatjuk meg. Fedezzük fel együtt ezeket az izgalmas helyeket, és próbáljuk ki mindet!

2023-11-27

A pampafű téliesítése - így készítsd fel a pampafüvet télre

Ahhoz, hogy a pampafű hosszú éveken át gyönyörű maradjon, elengedhetetlen a megfelelő gondozás, különösen a téliesítés terén. Mutatjuk a téliesítés lépéseit!

2023-11-30

A nagymamámtól tanultam ezt a leander teleltetési technikát – Mióta így csinálom minden nyáron ontja a virágot

A nagymama leander teleltetési technikája kiváló eredményekkel szolgál, és nemcsak a növények életében, hanem a családunk kertjének szépségében is látható.

2023-12-05

Természetes tápanyagok a szobanövények számára: banánhéj, zacc és cukor?

Természetes tápanyagok segítségével, a cukor, kávézacc, zöldségek főzőlevének és banánhéjnak titkait megismerve kertünkben exponenciálisan növelhetjük a növények szépségét

2023-12-05

A Balaton télen is mesés, ezek a legjobb balatoni programok télen

A Balatont télen is érdemes megnézni, hiszen számos remek program van ebben az évszakban is a Balaton környékén, összegyűjtöttük most nektek a kedvenceinket!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

fluor (F)

a —>halogénelemekhez tartozó halvány zöldessárga színű, mérgező gáz. Elemi... Tovább

glutelinek

az egyszikűek és a kétszikűek magvaiban levő, vízben nem, híg savakban és lúgokban oldódó... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek Növénytermesztés Növényvédelem