Palánta nevelési útmutató lépésről-lépésre - Így nevelj saját palántát!

hirdetes

Palántanevelés lépésről-lépésre – Így nevelj saját palántát!

ZH, NA
Facebook logo

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

A palántanevelés nem olyan nehéz feladat, mint ahogy gondoljuk és számtalan előnye is van! Hogyan kezdj hozzá a palántázáshoz és hogyan nevelj saját palántát otthon? Cikkünkben most lépésekre bontva megismerheted, miként tudsz Te is saját palántát nevelni a bő termés érdekében.

Így nevelj saját palántát!

Palántanevelés otthon


A palántanevelés sok odafigyeléssel jár azonban nem olyan nagy ördöngösség, mint ahogy képzeljük, nem mellesleg számos előnye van az otthoni palántanevelésnek, amiket bővebben már kifejtettem egy korábbi cikkemben, amit ITT tudsz elolvasni. A palántáink számára a legfontosabb tényezők a megfelelő hőmérséklet, a megfelelő, tápanyagban gazdag termőföld, és a megfelelő víz- és fényellátás. 


Ezekre figyelj palántázáskor!


Ahhoz, hogy tökéletes palántákat neveljünk, vizsgáljuk meg közelebbről a legfontosabb tényezőket!


Hőmérséklet szempontjából a legjobb, ha a palántáinkat valamilyen fűtőtest közelében tartjuk, mert nagyon szeretik a meleget, az egyes vetőmag típusok megkövetelik a 28 fokot is, azonban általánosságban elég számukra a 20 fok körüli hőmérséklet, de annál alább ne menjünk! 


Másodszor nagyon fontos, hogy megfelelő vizet kapjon a palánta, ugyanis ha melegben tartjuk őket, akkor könnyebben kiszáradhat a földjük, ami a fiatal növény elpusztulásához vezet, így mindenképp ügyeljünk rá, hogy földjük mindig nedves legyen!

hirdetes


Ha mára földnél tartunk akkor itt meg is említeném, hogy ügyeljünk rá milyen földbe ültetjük a vetőmagokat! Fontos, hogy a termőföld steril és vegyszermentes legyen, hogy megóvjuk a fiatal növényeket. Tápanyagban gazdag termőföldet válasszunk, hogy a növények már itt is hozzá jussanak a kellő tápanyagtartalomhoz!


Amikor már a kis növények kezdenek előbújni a földből, a fény akkor válik nagyon fontos tényezővé, ugyanis, ha nem kap elegendő fényt akkor az visszamarasztalhatja a növekedést. Fény nélkül a növény szára megnyúlik ugyan, de nagyon gyenge lesz, így a termést már nem bírná el. Ügyeljünk rá, hogy ha olyan hónapokban palántázunk, amikor kevesebb a természetes fény, akkor mesterséges fénnyel pótoljuk a palánták fényigényét.

hirdetes

Használj palántanevelőt!

Palántanevelő tálca


A legfontosabb környezeti tényezők betartása mellett, érdemes lehet palántázó edényben nevelni a palántáinkat. A legjobb választás, ha olyan edényt választunk, amely egy széles tálca, több sorral kialakítva, így jobb a helykihasználás. De használhatunk például tojástartót is, amíg a palántáink nem növik ki a helyet.  A páraigényesebb palántákhoz, használhatunk, olyan palántázó ládákat vagy kis üvegházakat, amelyek fedettek, így visszaverődik a pára a növényre. 
Fontos azonban kiemelni, hogy a palántázó tálca csak addig fog lakhelyül szolgálni a palántáinknak, amíg nem kezdjük meg a tűzdelést!

Mi is az a tűzdelés és hogyan tudod lépésről-lépésre felnevelni a palántáidat? Lapozz a következő oldalra, ha Te is megtudnád hogyan kell megfelelően palántát nevelni otthonodban!
 

Forrás: kreativfarmer.hu

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-03-26

Tavaszi tuja mosás: 5 fontos lépés a betegségek elkerüléséhez

Fedezze fel az 5 legfontosabb lépést a tuják tavaszi ápolásához: így óvhatja meg növényeit a kártevőktől és betegségektől! Így egész évben egészségesek maradnak.

2024-03-19

Vetés áprilisban: ezt az 5 zöldséget elültetheted áprilisban

Ne maradj le a tavaszi frissességéről! Ismerj meg 5 könnyen termeszthető zöldséget, amelyeket áprilisban vethetsz kezdő kertészként is. Tippek, tanácsok vetéshez.

2024-03-26

Ezzel a trükkel a levendulád jobban fog illatozni, mint valaha

Ha azt szeretnéd, hogy idén szebb és illatosabb legyen a levendulád, mint eddig bármikor, akkor ezt a tippet neked is érdemes követned, amit a kertészünk ajánl!

2024-03-26

Ültessünk kálát tavasszal, és gyönyörködjünk benne őszig!

Március végén vagy áprilisban ültessük el a csodálatos kála virágot, amiben, ha megfelelően gondozunk egészen őszig gyönyörködhetünk, mutatjuk, mi a trükkje neki!

2024-03-25

Közösségi összefogással újul meg a Budai Arborétum

Az egykori Kertészeti Egyetem gyűjteményes kertjében megkezdődött a felújítási program, a MATE budai kampuszának otthont adó arborétum megtisztítása céljából.

2024-03-05

Ezért jobb tavasszal elültetni a levendulát, mint ősszel

Levendula ültetés márciusban? Naná, hiszen ez a legjobb és legalkalmasabb időpont több okból kifolyólag is egy kertész szerint, mutatjuk mire figyelj kifejezetten!

2024-03-05

Csinos szellőrózsa: így ültesd el márciusban és minden évben visszatér

Az elképesztően szép, csinos szellőrózsa nevű virágot márciusban is elültetheted többek között, jövőre pedig már vissza fog térni hozzád, fogadd meg ezeket!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Gyulai Földhivatal

Földhivatal Földhivatal Cím: Gyula Petôfi tér 2. 5700 Magyarország Tovább

ellenállóság (ellenálló képesség, rezisztencia)

az élő szervezeteknek az az adottsága, hogy a különböző károsító tényezőket képesek... Tovább

Tovább a lexikonra
Házi kert kert Kertészet Növénytermesztés