
Bíborka
A bíborka egész nyáron gyönyörű színekben virágzik, virágai pedig még ősszel is megmaradnak. Éppen ezért remekül mutatnak vázákban és csokrokban, ugyanis nem igazán veszítenek színükből hosszabb idő után sem – szárazon is szépek maradnak. Az erdők közelében élők számára alkalmas, ugyanis az őzek nem szívesen rágják le őket, de a szárazságot is jól tűrik. Ezek az egynyáriak egész virágágyásokat beterítve vagy elválasztóként is remekül mutatnak. Leggyakrabban lila színben találkozhatunk velük, de léteznek világos rózsaszín, fehér és vörös változatok is.
Hortenzia
Ha igazán tartós, egész nyáron tündöklő, dús virágzatú évelőkre vágyunk, akkor a hortenziáknál jobbat nehezen találunk. Hatalmas virágjaik egész nyáron csak nyílnak és nyílnak, és a szezon vége után is díszei maradnak a növénynek. Több változatot is megkülönböztetünk belőlük, érdemes a számunkra legszebbeket, vagy akár mindet elhelyezni kertünkben. A hortenziákat levágott szárakból szokás szaporítani, ezért fontos, hogy előre kigondolt helyre ültessük őket, ahol biztosan tudjuk, hogy elegendő napot és vizet kapnak majd. Az igazán forró időkben a reggeli napsütést és a délutáni árnyékot kedvelik, de ha nem túl gyötrő a hőség, akkor kiválóan tűrik a teljes napsütést is.
Kerti mályvacserje
A kerti mályvacserjéket gyönyörű színekben telepíthetjük kertünkbe. A rózsaszín, barack és piros több árnyalatában is megtalálhatók. Ugyan méretben elmaradnak a trópusi hibiszkuszétől, ezt dús virágzattal ellensúlyozzák. Késő tavasztól egészen addig virágzanak, amíg az első fagy el nem pusztítja a talaj feletti részeket. Tápanyagban gazdag, jó vízelvezetésű talajba ültessük őket és ügyeljünk rá, hogy olyan helyre kerüljenek, ahol sok napfényt kapnak. A talajt érdemes nedvesen tartani rendszeres öntözéssel és takarással. Figyeljünk oda az időnkénti táplálásukra is, hogy sokáig virágozhassanak.