Itt az ideje a növények teleltetésének? - Szakértőnk válaszol!

Itt az ideje a növények teleltetésének? - Szakértőnk válaszol!

Szélesi Ferenc, NA
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Ismét eljött az idő, érkezik a hideg, a növények esetében pedig érdemes elvégeznünk a teleltetést. Mikor és mit kell tennünk? Most mindent elmondok nektek, gyertek velem és tudjátok meg, hogyan teleltethetitek sikeresen a növényeket!

Itt az ideje a növények teleltetésének?

Növények teleltetése – Miért szükséges a növények teleltetése

Sajnos nagyon sok olyan növény létezik, melyek fagyérzékenyek, magyarán nem képesek elviselni a mínuszokat. Az ilyen növények többségének elég egyetlen olyan éjszaka, amikor kemény fagy van, már azt sem képes átvészelni, és elpusztul. Szerencsére a legtöbb növényt megmenthetjük, nem szükséges ősszel megszabadulnunk tőlük, hanem teleltessük át őket. Ezt azért érdemes megtennünk, hogy tavasztól ismét gyönyörködhessünk bennük! 

Növények teleltetése – Cserepes növények teleltetése

Azt ajánljuk, hogy a cserepes növényeket október környékén vigyétek be a lakásba, és egészen májusin maradjanak is ott. Fontos, hogy zárt, fagyvédett helyet biztosítsunk a számukra, a pincében való teleltetést viszont mellőzük, ha van rá mód, mivel több kárt okoz, mint hasznot. Ha nincs más választás, akkor ügyeljünk arra, hogy az utolsó pillanatban kerüljenek a pincébe, és minél hamarabb kerüljenek is ki onnan! 

Növények teleltetése – Szabadföldi növények teleltetése

Vannak olyan növények, amik már nem igazán férnének el sem a lakásban, sem a pincében, viszont mivel fagyérzékenyek, gondoskodnunk kell a teleltetésükről. Erre a célra alkalmazhatjuk a régóta bevált falevelet, szalmát, de vásárolhatunk speciális védőfóliát is. Amikor még nincs olyan nagy fagy, javaslom, hogy csak éjszakára takarjuk le a fátyolfóliával, reggel pedig szedjük le a növényről. Mihelyst még keményebb fagyok érkeznek, hagyjuk rajta napközben is a fóliát.

Növények teleltetése – Szobanövények teleltetése

A trópusi vidékekről származó levéldísznövények nagyon rosszul viselik a száraz, meleg szobai körülményeket. Ezt meg lehet érteni, mivel termőhelyükön egész évben kiegyenlítetten mérsékelt és párás időjáráshoz szoktak hozzá. Ezért fontos, hogy ne tegyük a növényeket közel a fűtőtestekhez, viszont minél világosabb helyet keressünk a számukra, illetve ne felejtsük el a párásítást se. 

Növények teleltetése – Növények teleltetése utáni teendők

Mindenképpen várjuk meg, amíg elmúlnak a fagyos időszakok, fontos, hogy se nappal, se éjszaka ne legyen fagy. Ha már nincsen annyira hideg, akkor kivihetjük szabadba a bent tartott növényeket, illetve leszedhetjük a védőfóliát, vagy a faleveleket, szalmát a kint teleltetett növényekről. Ha szeretnétek mindent megtudni az egyes növények teleltetéséről, akkor kattintsatok ide és olvassátok el szakértőink válogatott írásait!  

inkflo képe a Pixabay -en.

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-07-05

Ezekkel a természetes ellenszerekkel tudsz védekezni a földibolhák ellen

Apró lyukak jelentek meg a növényeiden? Látod az apró, ugráló, fekete bogarakat is? Valószínűleg földibolhával van dolgod. Ezek a természetes ellenszerei.

2024-07-16

Tejes, jódos permetezés a kertek megmentője? – Itt az igazság

Tejes, jódos permetezés a kertek megmentője? A kertészkedés szerelmesei gyakran keresnek természetes, házi megoldásokat a növényeik védelmére és táplálására.

2024-07-16

Foltos az uborka levél, mit tegyek? – az uborka baktériumos szögletes levélfoltossága

Az uborka levelein megjelenő foltok az uborka baktériumos szögletes levélfoltosságának a tünete lehet. Az egyik leggyakoribb betegség, amely komoly károkat okozhat.

2024-06-29

Permetezz szódabikarbónával, és élvezd a kártevőmentes kerted látványát!

Ha bio növényvédelemről beszélünk, akkor nem maradhat ki a sorból a szódabikarbóna sem. Szedd ki a szódabikarbónát fiókból, és használd fel ezt a csodaszert!

2024-07-18

5 jel, hogy kalciumhiányos a paradicsomod: így segíts rajta

A kálciumhiány az egyik leggyakoribb probléma, amivel a kertészek szembesülnek. Íme öt jel, hogy kalciumhiányos a paradicsomod, és hogyan segíthetsz rajta.

2024-07-01

A piros paprika érése: A zöldtől a pirosig tartó izgalmas utazás

A piros paprika a magyar gasztronómia elengedhetetlen eleme. Most megismerheted érésének folyamatát, és a kémiai magyarázatot arra, hogyan válik pirossá.

2024-07-04

Másodvetés a kertben - Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor

A júliusi betakarítással még közel sem ért véget a kertészkedés. Pont ilyenkor jön el az ideje a másodvetésnek. Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor.

2024-07-01

Mutatok pár ötletet a cukkini felhasználásához, hogy ne menjen kárba a termés

Bár gyönyörű álom, hogy a kertünkben ültetett cukkini folyamatosan annyit terem, amennyire éppen szükségünk van, de nagyon gyakori, hogy berobban a termés.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

zsírsavak

nagy szénatomszámú telített v. telítetlen —>karbonsavak. Szabad állapotban csak kis... Tovább

magtisztítási melléktermékek

a gyommagvak és a tisztított tétel aszott v. törött magvai. Felhasználhatóságuk... Tovább

Tovább a lexikonra
Növénytermesztés Növényvédelem