Minden amit tudni akartál a hervadásos palántabetegségekről
Ez a betegség a hajtatásban, később pedig a tövek oldalágain is jelentkezhet. A kórokozó azért is veszélyes, mert ezáltal rengeteg szklerócium kerül a talajba. Mindenképp szükséges megelőző védekezést csinálni, ami a palánták beöntözésével történik úgy, hogy néhány nappal a kiültetés után főleg a tövekre összpontosítva megismétlünk. Megelőzésként érdemes még a fertőzött, beteg növényi részeket eltávolítani a talajból.
Botrítisz
A botrítiszes betegség a paprika minden részén fertőzhet. Ilyenkor a folt feletti részek lankadnak le, majd később persze ezek is elhalnak. A fertőzés helyén rövid idő alatt dús szürke penész képződik.
Fuzáriumos rothadás
A zöldség állományban sajnos egyre gyakrabban fordul elő a fuzáriumos rothadás. Atipikus hervadást okozó kórokozók a talajból, a gyökéren keresztül fertőzik meg a növényeket. A fertőzés valamilyen sérülésen keresztül történik, amit a kártevők vagy a művelő eszközök okoznak, de a tömörödött, levegőtlen talajban elpusztult gyökér is fertőzőforrás lehet, amit előidézhet a hajtatásban történő csepegtető öntözés közben esetlegesen fellépő túlöntözés. Ha a betegség gyakran jelentkezik, védekezésként talajcserét kell csinálni, de addig is a beteg töveket azonnal távolítsuk el és vegezzünk talajfertőtlenítést a következő szezon előtt. Nagyon fontos a betegségek elkerülése érdekében, hogy a betakarítás után a növénymaradványokat ne forgassuk a talajba, hanem távolítsuk el és semmisítsük meg azokat.