Mutatom, hogyan tudsz vigyázni a méhekre, valmaint beporzókra

Méhmentés – mutatom, miket helyezz el teraszodra, kertedbe, ablakodba

TK, SFV
Youtube logo

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Méh

Alakítsd ki teraszodat úgy, hogy az a méheknek is kedvezz


A teraszok, valamint az ablakpárkányok üresen maradt területei remek lehetőséget nyújtanak, amennyiben szeretnél segíteni a méheknek – igyekezz számukra elhelyezni ezeken olyan növényeket, melyek majd táplálékforrást biztosítanak számukra.


Ehhez az elsődleges szempont, hogy a választott példányok ne egyszerre virágozzanak – így ezek az élőlények tavasztól egészen őszig hozzád járhatnak majd táplálkozni. De milyen növények közül válassz? A gyógy-, illetve nektárban gazdag dísznövényekkel nem lőhetsz mellé! Példának okáért egy legyezővirág, hóvirág, sarkantyúka, de akár egy körömvirág is remek lesz majd erre a célra.


A méhbarát teraszon ugyanakkor egy-egy évelő is helyet kaphat, mint például a mályvabokor vagy a gólyaorr, kasvirág. 


Amennyiben pedig fűszernövényeket választasz, akkor nem csak méheidnek fogsz majd segíteni, de akár konyhádban is remek ízeket teremthetsz velük – válassz akár oregánót, akár kakukkfüvet.


A tökéletes virágoskert kialakítása számukra


Abban az esetben, ha egy nagyobb udvarral rendelkezel, akkor nem lesz nehéz dolgod – minden lehetőséged adott, hogy kialakíts egy kisebb-nagyobb virágoskertet. A legjobb időszak pedig erre a nektárban, illetve pollenben gazdag kert kialakítására március – május vége.


Igyekezz a kivitelezése során egyenletes talajt választani, mely környékén lehetőleg más növény nem található. Amennyiben csupán olyan területed van, ami nincs letisztítva, akkor azt egy ültetővilla segítségével lazítsd meg, ugyanis laza talajra lesz majd szükséged, valamint mindenféleképpen gyomtalanítsd azt.


A vetés is segíthet


A vetés során, a már előkészített ágyásba szórjuk majd a magokat – lehetőleg ugyanakkor próbáljuk meg magjainkat homokkal elkeverni, mely azok egyenletes elosztását is segíteni fogja majd.


Fontos, hogy a talajt állandóan nedvesen tartsuk, valamint, amikor már elkészült virágoskertünk, érdemes azt folyamatosan karbantartani – évenkénti egy-két alkalmas metszéssel, ahogy megérkezik a július, valamint az ősz.
 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-04-29

Ezeket kell tudnod a méhrajzásról az akácvirágzás idején

Ismerd meg a méhrajzás csodálatos világát az akácvirágzás idején. Értsd meg, miért fontos ez a természeti jelenség a méhészek számára és hogyan kezelik azt.

2024-04-29

Nem szabad bántani a lopódarázsat, elmondom miért

Meglepődsz! A lopódarázs nem ellenség - olvasd el, miért! Mutatjuk, miért tilos bántani a lopódarazsat, Boros Tibor méhraj befogó tippjeivel és tanácsaival!

2024-04-29

Így duplázd meg a kajszi termésedet egy kertész tippjeivel

A kajszibarack szinte egyet jelent a nyárral, mégis sokan félnek termeszteni ezt a gyümölcsöt, pedig nem kell, Kósa Dániel kertész tippjeivel bevezetünk téged is!

2024-04-29

Sokunk kedvence az áfonya: ültessük el május elején egy kertész tanácsaival

Ismerd meg az áfonya titkait és ültess magad is májusban! Ezek egy gyümölcs szakirányú kertész tanácsai a tökéletes áfonya bőséges terméséhez - kövesd a tippeket.

2024-04-29

Salátatermesztés mesterfokon: hogyan nevelj egész éven át friss zöldséget a kertedben?

Tanuld meg a salátatermesztés minden trükkjét! Készítsd elő a magtálcát, gondoskodj a megfelelő hőmérsékletről, és használd ki a természetes védekezés lehetőségeit.

2024-04-29

Így készíts gumicukrot mézből, soha többé nem fogsz boltit venni

Fedezd fel, hogyan készíthetsz otthon egészséges és finom gumicukrot mézből, cukor helyett. Egy egyszerű recept, amivel búcsút inthetsz a bolti édességeknek!

2024-04-29

Termeszd meg magadnak a saját, biotrágyádat ennek a növénynek a segítségével!

Fedezd fel, hogyan készítheted el saját, biotrágyádat a nadálytő segítségével! Tanuld meg lépésről lépésre, hogyan termesztheted és használhatod a nadálytőt!

2024-04-29

Ezért NE használj rovarcsapdát tavasszal virágzáskor

Ne öld meg a méheket! Ezért káros a rovarcsapda használata a tavaszi virágzásnál. Mutatjuk miért fontosak a méhek a beporzáshoz, és hogyan védheted őket!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

bab (paszuly, Phaseolus vulgaris L.)

a pillangósok családjához tartozik. Főgyökeréből erős oldalgyökerek ágaznak ki. N-gyüjtő... Tovább

kimarás a falkából

csoportosan tartott sertések között gyakorta előfordul, hogy egy v. több állatot a társai nem... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Érdekességek kert Kertészet