A megfázás a kutyáknál is elég gyakori jelenség. Hogyan előzheted meg, illetve segítheted a gyógyulását?

hirdetes

Megfázhatnak a kutyák is télen?

Szélesi Ferenc - Főkertész, NA
Facebook logo

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

A megfázás a kutyáknál egy elég gyakori jelenség. Gyakran okozzák különböző baktériumok vagy vírusok, ahogyan az embereknél is. A következő cikk bemutatja, hogyan kell kezelni a megfázást a kutyák esetében, illetve, hogy milyen intézkedéseket tehetünk a betegség megelőzésére.

a kutyák is megfázhatnak, épp úgy, mint az emberek.

Védekezz a téli kutyabetegségek ellen

Ahogy az emberek, úgy a kutyák is könnyebben betegednek meg a téli hónapok során. Leginkább a mérgező anyagok elfogyasztására, a fagyásra és a párásabb körülmények között kialakuló légúti fertőzésekre érdemes odafigyelni.

Tartsd szárazon kutyádat és biztosíts meleget számára

Ez segít megelőzni a különböző légúti megbetegedéseket, mint például a kutyáknál fellépő kennel-köhögést (a kutyák „megfázása”). Ha kutyád bármilyen betegség jeleit mutatja, azonnal fordulj vele állatorvoshoz. Ha több kutyád is van, akkor készülj fel rá, hogy talán többre is átterjedt ez a fertőző betegség. Ezzel kapcsolatban minden esetben kérd állatorvosod tanácsát.

A fagyás is veszélyt jelenthet a kutyákra, különösen a rövidszőrű fajtákra

Rendszeresen vizsgáld meg kutyád füleinek és farkának hegyét, a fagyás jelei után kutatva. Ha hidegnek érzed őket, esetleg fehérek, pirosak vagy szürke színűek, kemények vagy szárazak, akkor elképzelhető, hogy fagyással van dolgod. Ilyen esetben takard be ezeket a részeket óvatosan, hogy szép lassan felmelegítsd őket és azonnal fordulj állatorvoshoz.

hirdetes

Zárd el a téli mérgező anyagokat kutyádtól

A fagyállót a különösen édesnek érzik, és amikor csak hozzáférnek, megpróbálják felnyalni azt. A fagyálló már nagyon kis mennyiségben is halálos lehet a kutyák számára, különösen a kisebb fajták esetén. Talán mondanunk sem kel, de amennyiben észreveszed, hogy kutyád valahogyan hozzáfért a fagyállóhoz, azonnal állatorvoshoz kell vinned, ugyanis ha elég hamar megfelelő kezelést kap, még jó eséllyel megmenekülhet. Hasonlóan veszélyes és különös figyelmet igényel a télen gyakran szétszórt patkányméreg is. Soha ne engedd, hogy kedvenceid hozzáférjenek! A következő oldalon folytatom! 

hirdetes

1. Megfázás kutyáknál: folyadékbevitel növelése

Ha a kutya megfázik, a legegyszerűbb módja a gyógyulásnak a megfelelő mennyiségű folyadék bevitele. A húsleves csodákra képes a kutyáknál is, nem csak az embereknél!

2. Megfázás kutyáknál: forró gőz

A forró gőz a kutyáknak is segíthet kitisztítani a légutakat. Próbáld rávenni a kutyát, hogy hajoljon a gőzölgő víz felé (lehet ez kádban vagy kisebb edényben is). Vigyázz azonban, nehogy túl közel legyen és megégesse a gőz az arcát!

3. Megfázás kutyáknál: immunrendszer erősítése

Ha a kutya hajlamos a megfázásra, célszerű óvintézkedéseket tenni: például felkészíteni őt immunerősítő készítményekkel, ételekkel. Így nem fog majd ki rajta a változékony idő és a baktériumok sem.

 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

utóhántós eke

lényegileg az —>eke kiegészítése ún. utóhántolóval. Úgy alakítható ki, hogy a... Tovább

paradicsom (Solanum lycopersicum L. [Lycopersicon esculentum Mill.])

a ->burgonyafélék családjába tartozó, lágy szárú, egyéves növény. Karógyökere dúsan... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állatorvos