Hogyan és miért érdemes madársóskát nevelni? Ismerd meg most Te is ezt a növényt

hirdetes

Így nevelj Te is madársóskát – tudj meg róla mindent

TK, SFV
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Madársóska

Sosem szabad, hogy a talaj körülötte túl vizenyős legyen, erre érdemes odafigyelni. Ajánlott alulról való öntözése, így a növény vékony, törékeny szára sosem lesz vizes, talaja is laza marad majd, ugyanis a felülről való öntözés tömöríti magát a talajt.


Mire érdemes még odafigyelni a madársóskával kapcsolatban?


Tavasszal és nyáron szükséges a madársóskát havonta tápozni. Ehhez kiegyensúlyozott tápot érdemes használni, melyet majd felére fogunk hígítani, ahogy növényünk megkezdi aktív növekedését.


Amennyiben a gumók pihenési időszakukat töltik, azokat sose tápozzuk!


Elsősorban a hűvösebb időjárást kedveli, abban növekszik megfelelően – ez 16 – 21 fokot takar. Emellett a növény nem igényel különösebb páratartalmat, a háztartás alapvető nedvességtartalma tökéletesen megfelel számára.

hirdetes


Virágzását tekintve elsősorban a nyár folyamán bontja ki bimbóit, fajtától függően július és szeptember között.


Talaj szempontjából növényünk inkább a lazább, homokos talajt kedveli, érdemes ültetését egy kisebb cserépben elvégezni.


Veszélyezteti valamilyen kártevő?


hirdetes
A madársóska könnyedén képes magához vonzani a levéltetveket, a molytetveket, valamint a takácsatkákat is. Mint láthatjuk, számos kártevő veszélyezteti, mégsem kell aggódni, ugyanis könnyen meg lehet tőlük szabadulni.


Amennyiben valamelyik megjelenik növényünkön, akkor használjunk természetes rovarirtót azok elüldözésére – ez enyhe szappanos vízből, néhány evőkanál olajból és alkohol keverékéből áll. Ezzel a csodaszerrel hamar megszabadulhatunk a kellemetlenséget okozó takácsatkáktól vagy éppen levéltetvektől.


Betegségek szempontjából a klorotikus gyűrűfolt (sárga gyűrűk a levelek tetején) és a rozsda (barnás-narancssárgás elszíneződés a levelek hátán) a két fő betegsége.


Mindkét esetben, amennyiben megfertőződött növényünk, fontos, hogy hamar elkezdjük kezelni a problémát – vegyük ki a növényt tárolójából, tisztítsuk meg az edényt enyhe fertőtlenítő oldattal majd alaposan mossuk meg növényünket, mielőtt azt új talajában ültetnénk.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2023-03-16

Az esővíz gyűjtése jót tesz a növényeknek, a környezetnek és a pénztárcádnak – így készíthetsz esővíz hordót

Az esőhordó otthoni elkészítése egyszerűbb, mint gondolnád, és több okból is kifizetődő. Nagyszerű módja, hogy fenntarthatóbbá válj, és csökkentsd a vízszámlát

2023-03-21

Olcsó, újrahasznosított, kreatív kerti ötletek, amiket imádni fogsz

Olyan egyszerű, de nagyszerű, kreatív kerti ötletek jönnek, amik annyira mutatósak, hogy szinte már elájulunk tőlük, mégis némelyik egy forintba sem kerül!

2023-03-21

2023-ban ezeket a növényi trendek eresztenek gyökeret

A kertészkedés a színekről, a kis helyeken való ültetésről és az őshonos növényekről szól majd idén. Íme, mit kell ültetni, hogy élvezd ezeket a kerti trendeket.

2023-03-20

5 tipikus tavaszi ültetési hiba, amit kerülj el!

Itt a tavasz, irány a kert, és dobjunk össze egy csodaszép kertet, amire később büszkék lehetünk, nem igaz? Vagy ácsi, és gondoljuk át ezt az egészet!

2023-03-20

Függő virágok? Ez a 7 virág mutat a legjobban lógó virágkosarakban!

A gyönyörű virágokkal teli függő kosarak mindenképpen különleges, vonzó megjelenést kölcsönöznek majd a kis otthonod környékének ezekkel a csodás virágokkal.

2023-03-16

5 tipp a szobanövények tavaszi ápolásához

A beltéri növényeknek gyengéd, szerető gondozásra és táplálásra van szükségük így a tavasz kezdetén: ezt az 5 lépést ne hagyd ki tavasszal a szobanövényeknél!

2023-03-21

8 veteményeskerti hiba, amelyet még a gyakorlott kertészek is elkövetnek

A saját zöldségeskert szórakoztató és kifizetődő, de a dolgok rosszul is elsülhetnek. A cikkben felsoroljuk azokat a gyakori hibákat, amelyeket érdemes elkerülni.

2023-03-16

Hagymatermesztési hibák – Ezt 8 gyakori hibát követjük el hagymatermesztés során

Ha azon tűnődsz, hogy miért nem nő a hagymád, akkor ez az egyik ilyen gyakori probléma eredménye lehet! Milyen hibákat követhetünk el hagymatermesztés során?

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

talajporhanyítás

a ->talajművelés egyik eleme; az összeállt feltalaj (rögök, hantok, felszíni kéreg, cserepek... Tovább

gyapjú sűrűsége

a bundában levő gyapjú mennyisége a szálak hosszúságán és finomságán kívül... Tovább

Tovább a lexikonra
dísznövény kert Kertészet