5 étel, amit nem ehetnek, a kutyák, pedig sokan adnak nekik- ezek az ételek mérgezőek a kutyákra

5 étel, amit nem ehetnek, a kutyák, pedig sokan adnak nekik

VN
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Állatot nevelni sosem volt egyszerű, nemcsak hatalmas felelősség, sok-sok plusz feladat, de persze jutalmul egy olyan hűséges társat, lelki segélyt, mindennapi örömforrást kapunk, ami minden ilyesmi erőforrást megér. Bár a kutyákat a családunk tagjainak tekintjük, ha ugyanazzal a táplálékkal etetjük őket, amelyet mi eszünk, sérülést okozhat nálunk. Régen a maradékot ették a kutyák, így gondolhatod, hogy most sem lehet ebből baj, pedig igenis gondolt okozhatnak. Van jó néhány olyan étel, amit előszeretettel adnak kutyáknak, pedig tilos lenne őket ezekkel etetni. Például a nagyon zsíros ételek is hasmenést, gyomorrontást okozhatnak a kutyáknál. Mutatjuk, miket ne adj soha a kutyádnak!

Kutyákra mérgező ételek listája

Xilitol- mérgező étel a kutyákra

Manapság nagyon gyakori alapanyag, ami a régi maradékokban nem volt még benne, de modern hétköznapjainkban igenis figyelni kell erre. Cukorka, gumi, fogkrém, pékáruk és egyes diétás ételek xilittel vannak édesítve. Ez a kutya vércukorszintjének csökkenését okozhatja, és májelégtelenséget is okozhat. A korai tünetek közé tartozik a hányás, a letargia és a koordinációs problémák. Végül a kutyájának rohamai lehetnek. A májelégtelenség néhány napon belül előfordulhat. Egyébként is közismert tény, hogy a csokoládé káros a kutyákra. A tünetek közé tartozik a hányás, hasmenés, fokozott szomjúság, hasi kényelmetlenség, letargia, izomremegés, szabálytalan szívverés, magas testhőmérséklet, görcsrohamok és halál. Minél sötétebb a csokoládé (például pékcsokoládé vagy kakaópor), annál veszélyesebb a kölyökkutya számára. Tartsd távol kutyádat az édességektől!

Szőlő és mazsola- mérgező étel a kutyákra

Míg egyes kutyák számára a szőlő és a mazsola nem káros, másoknál veseelégtelenséggel járnak összefüggésbe. Egyszerűen fogalmazva, nem éri meg kockáztatni, hogy megtudd! A lenyelés követő 12 órán belül hányás, levertség és hasmenés léphet fel. Ha a tüneteket nem kezelik, kiszáradáshoz, csökkent étvágyhoz és fokozott vizeletürítéshez, majd csökkent vizelési ürítéshez vezethetnek. Ha kutyád szőlőt vagy mazsolát evett, és ezek a tünetek jelentkeznek, azonnal vidd el állatorvoshoz. Oda kell figyelni a kertben szabadon tartott kutyáknál különösen, hogy véletlenül se dézsmálják meg a frissen érett gyümölcsöt!

Hagyma és fokhagyma- mérgező étel a kutyákra

A hagyma családjában minden – a fokhagymától a medvehagymán át a mogyoróhagymán át a metélőhagymáig – mérgező a kutyák számára. Olyan vegyületeket tartalmaznak, amelyek gasztroenteritist, vérszegénységet és a vörösvértestek súlyos károsodását okozhatják. A fokhagymát ötször erősebbnek tartják, mint a hagymát. A hagyma- vagy fokhagymamérgezés jelei gyakran a lenyelés után néhány napig nem jelentkeznek, de magukban foglalják a letargiát, gyengeséget és a narancssárga-sötétvörös árnyalatú vizeletet. A japán kutyafajták, mint például az akitas és a shiba inus, általában érzékenyebbek a fokhagymára és a hagymára. Bár mi minden nap eszünk ilyesmiket, mégis károsak a kutyádra, ugyanis vérszegénységet okozhatnak azáltal, hogy elpusztítják a vörösvértesteket. Még egy kicsi is káros lehet az egészségére.

Tej és egyéb tejtermékek- mérgező étel a kutyákra

A kutyák egyedül csak az anyjuk tejét ihatják meg, bármilyen más tejtermék (tehén, kecske stb.) megbetegítheti őket. Vannak benne olyan cukrok és zsírsavak, amelyek lebontásához a kutyák nem rendelkeznek megfelelő enzimekkel.

Só- mérgező étel a kutyákra

A túl sok só kiszáradáshoz és akár nátriumion mérgezéshez is vezethet. Bár egy kis só jó, ügyelj arra, hogy kutyád mennyit fogyaszt, hogy a mennyiséget minimálisra csökkentse a kockázatnak. Kifejezetten sós ételeket, például chipset ne adj neki! 
 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-04-23

Az ókori argentinok háziállatként tarthatták a rókákat

Eddig nem is sejtett felfedezést tettek kutatók a rókával kapcsolatban. Az ősi argentinok háziállatként tarthatták a rókát? Bizonyíték is van!

2024-03-18

Ezt minden kutyatartónak tudnia kell: így tudod megmenteni kutyádat

Megismerheted ebben a cikkben a leggyakoribb tévhiteket a külső paraziták elleni védekezésről, és megtanulhatod, hogyan óvhatod meg kutyádat egész évben te is.

2024-03-18

Sokan nem tudják: Ezek a tavaszi virágok mérgezőek a kutyákra

Kutyatartóként nagyon óvatosnak kell lennünk, mert elég egyetlen óvatlan pillanat, és meg is van a baj. Több olyan tavaszi virág van, ami mérgező a kutyákra.

2024-02-13

Csirkék, tyúkok nagy kedvence ez a csodálatos virág – Ültess kerti sarkantyúkát!

A kerti sarkantyúka egy csodaszép növény, ami feldobaja a kerteket, na meg a csirkeólakat. Mutatjuk hogyan ültesd el, és etesd vele a csirkéket, tyúkokat.

2024-03-25

Ezért nem érdemes nyuszit venni húsvétra a gyerekeknek

Bár egy húsvéti nyuszi aranyos és vonzó ajándék lehet gyerekeknek, fontos megfontolni néhány szempontot, mielőtt döntést hoznál, méghozzá ezeket!

2024-04-29

Ezeket kell tudnod a méhrajzásról az akácvirágzás idején

Ismerd meg a méhrajzás csodálatos világát az akácvirágzás idején. Értsd meg, miért fontos ez a természeti jelenség a méhészek számára és hogyan kezelik azt.

2024-04-29

Ezért NE használj rovarcsapdát tavasszal virágzáskor

Ne öld meg a méheket! Ezért káros a rovarcsapda használata a tavaszi virágzásnál. Mutatjuk miért fontosak a méhek a beporzáshoz, és hogyan védheted őket!

2024-04-29

45 nap az életük és értünk dolgoznak: ilyen a méhek hihetetlen élete

Ismerd meg a méhek csodás világát! Fedezd fel a méhek rövid, de munkás életét, és tudd meg, hogyan járulnak hozzá a méhek a mezőgazdasághoz és az ökoszisztémához!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

etológia (szokástan, viselkedéstan)

az állatok viselkedésével foglalkozó tudományág. Célja, más tudományágak eredményeit... Tovább

bálagyűjtés gépei

a tarlóra helyezett ->bálák összeszedésére, ill. a —>bálázógépek által készített... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állatorvos