Ezután a különböző vegyszerek következnek a sorban – bármi, amit szintén kertünkben használnánk, és négylábúnk érdekesnek találná azt. Itt a gyomírtókra, permetező szerekre, különböző trágyákra kell gondolni – senki sem örülne, ha kíváncsi kutyánk ezekkel játszana.


Ezzel együtt érdemes megemlíteni, hogy az ezekkel a szerekkel kezelt területeidet is érdemes megvédened kutyusodtól – mert ezek könnyen gyomorrontáshoz vezethetnek, ételmérgezést okozhatnak, melyeken majd állatorvosod tud segíteni.
Néhány növény is mérgező lehet számukra – hortenzia, rózsafélék, gyöngyvirág…

Azt tervezem, hogy elutazom kutyusommal, milyen óvintézkedéseket érdemes tennem?


Bár még nem süt olyan erősen a nap, érdemes odafigyelni négylábúnk nehogy napszúrást kapjon, illetve arra is, hogy ne hagyjuk kutyusunkat a kocsiban. A hőmérséklet ott sokkal könnyebben emelkedik, még a tavaszi napokon is.

A kutyám tavasszal vedlik, ez normális?


Igen, mint minden ősszel, tavasszal is normális, ha vedlik kutyusod – ilyenkor ugyanis ideje lecserélni a téli bundáját, és megújítani azt.


Tehát normális, hogy ebben az évszakban nagyobb mennyiségű szőrt vesztenek.


A kutya szőrének jellegétől függően van, hogy elég kutyusodnak egy hajkefe, ami segít majd eltávolítani a halott szőrt, így megakadályozva, hogy azt a lakás minden pontján szétszórja.

Mi lehet még veszélyes számára tavasszal?


Tavasszal minden ember visszaszokik a kutyasétáltatásra, ezért érdemes időben észlelni a különböző paraziták jelentlétét kutyánk körül, de ugyanakkor a körülötte lévő kalászokra is figyelnünk kell. Ezek a növények magasak, száraz fűként megbújnak akár kertedben, pázsitodban is. 


A kalászosoknak megvan az a tulajdonságuk, hogy megkapaszkodnak kutyád szőrén, s így szállítódnak, utaznak tovább. Azért veszélyesek, mert ezek akár át is szúrhatják állatod bőrét, arról nem is beszélve, ha beleragad valamelyik testnyílásába – orrába, szemébe, fülébe, végbelébe. Ekkor már szükséges lehet egy állatorvos közbeavatkozása. Ezen növények, illetve akár tüskék évi rendszeresen több kutyát veszélyeztetnek, melyek így orvosi konzultációra szorulnak.

 

#szavazas-164#