Szuper tippeket mutatunk a koriander termesztéséhez - így legyen Neked is rengeteg egészséges növényed

Nevelj Te is sikeresen koriandert – most szuper trükköket osztunk meg neveléséhez

TK, SFV, NA
Instagram logo

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Koriander

Talaj szempontjából nem válogatós, egy egyszerűbb virágföldkeverékben vagy egy általános termőföldben is megfelelően fog fejlődni, egyáltalán nincs szüksége speciális összetételű talajra. Mint már említettem ugyanakkor a talaj vízelvezetésre nagyobb hangsúlyt kell majd fektetni, ugyanis ez komolyabb problémákat okozhat növényednél – erre akkor kell majd fokozottan odafigyelni, amikor már megjelentek az első levélkék. Fontos, hogy öntözése is rendszeres legyen, valamint sose hagyjuk, hogy növényünk teljesen kiszáradjon, de ügyeljünk túllocsolására is.


Már említettük, hogy a koriander nem bírja jól az átültetést, így javasolt a magvetéssel való ültetése, illetve szaporítása. Szabad földben a vetési ideje tavaszra tehető, március közepére – végére, lakásban ugyanakkor ennek nincs meghatározott ideje, akármikor elvégezhetjük, hiszen képesek vagyunk környezeti tényezőit meghatározni.


Vetés során érdemes 4 – 5 centiméter mélyen elvetni a földbe, majd ültetés után fontos, hogy bőséggel megöntözzük a magokat. Ezután ajánlott magát az edényt is lefóliázni, fóliával letakarni, ezzel is biztosítva a megfelelő hőmérsékletet és páratartalmat a csírázáshoz. A kis magoncok megközelítőleg 1 – 2 hét múlva fognak előbújni, majd 2 – 3 hét múlva már sokkal láthatóbb lesz az eredmény.


Amikor már elkezdtek fejlődni koriandereink, akkor láthatjuk, hogy mennyire lett sűrű maga a vetés. Abban az esetben, ha a növényt elsősorban levelei miatt termesztjük, akkor úgy érdemes megritkítani fiatal növényeinket, hogy azok 5 centiméterenként helyezkedjenek el. Aki ezzel ellentétben azok magját szeretné felhasználni, akkor csupán várja meg még azok megérnek, majd rázza őket ki a már levágott növényből.


A balkonveteményesek nagy előnye, hogy ebben az esetben nem kell a gyomokkal foglalkozni, gyomtalanítani növényünk környezetét – mégis, előfordul, hogy maga a termőföld tartalmaz gyommagot, ha pedig kerti földet használunk, akkor ott is megjelenhetnek a nem kívánatos gyomnövények.
 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-04-24

Elmondom miért termesztem a krumplit konténerben, ezután te is így fogod

Mutatunk egy spórolós titkot! Tudj meg te is mindent a konténeres krumpli termesztésről - élvezd a friss, otthon nőtt finomságot konténerben, mutatjuk a trükköt!

2024-04-24

Ültess májusban lila brokkolit, ami a zöldségeskerted királynője lesz

Ültess májusban lila brokkolit, ami a kerted királynője lesz, hiszen számos előnnyel rendelkezik, mutatjuk a legfontosabb infókat a lila brokkoliról, gyere!

2024-04-22

Magvetés gond nélkül: fedezd fel a titkos trükköt a tökéletes magvetéshez

Vessünk magot egyszerűbben, mint valaha! Mutatom a magvetés egyik könnyítését, a földkocka készítő csodás lehetőségét, használd te is bátran, segítek tippekkel!

2024-04-24

Ettől lesz garantáltan sikeres a magról történő növénytermesztés

Tippek a sikeres magról történő növénytermesztéshez: levegő, víz, fény. Fedezd fel a levegő, víz és fény fontosságát a magról történő növénytermesztéshez.

2024-04-24

Ültess sarkantyúkát a zöldséges kertedbe és csoda történik

Ültess sarkantyúkát a veteményes kertedbe és valóban csoda fog történni, hiszen számos előnye van ennek a szuper kis növénynek, mutatjuk mik ezek pontosan!

2024-04-24

A növényeid sorra pusztulnak a kertben? EZ a bogár lehet az oka!

Ne hagyd, hogy a kártevők pusztítsák el a kerted! Ismerd meg a kerti növényeket pusztító rettegett bogarat, és fedezd fel, hogyan mentheted meg a növényeidet!

2024-03-19

5 tipp a kora tavaszi vetések sikeréhez

A kora tavaszi vetés tartogat veszélyeket, de vannak tippek, melyek segítségével legyőzhetjük ezeket: most 5 tippet mutatunk a sikeres, kora tavasziv etéshez!

2024-04-22

Ezzel az egyszerű trükkel megduplázhatod a bazsalikom termésedet

Duplázd meg te is a bazsalikom termésedet, ráadásul egy nagyon egyszerű trükkel, ami valóban segít, hogy még több, ízletes bazsalikom termésed legyen neked is!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

idiometrikus növekedés

az adott fajra jellemző, jól meghatározható növekedés mértéke, idioszinkrázia ->allergia Tovább

célcsoportos állami beruházás

egységes fejlesztési cél megvalósítását szolgáló állami beruházás, elsősorban... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek Házi kert Kertészet Növénytermesztés