A júniusi kerti tippjeinkkel biztosan tökéletes lesz a nyári veteményes-és virágoskerted! Kövesd őket, hogy az év legnapsütésesebb hónapjában is helyesen dolgozz!

5 kertészeti tipp júniusra: ezeket érdemes a nyár első hónapjában megtenni a kertben!

NA
Instagram logo

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Június az év felezőpontja és sarkalatos hónap a kertben. Tavasz vége és nyár eleje van ekkor. Az év leghosszabb napja június 21-e, amikor a növények fokozatosan több órányi napfényt kapnak, miközben a hőmérséklet is emelkedik. Júniusban kezdődik a nyár és a napok a leghosszabbak. Bár augusztus gyakran melegebb, júniusban van a legtöbb napsütés. A veteményeskertben az új növényeknek, valamint az alomnövényeknek és a konténeres növényeknek júniusban kell növekedniük, miközben magas a fényerő és a legalacsonyabb a hőmérséklet. A műtrágya segít nekik a legtöbbet kihozni ebből a fényből a jó eredmények érdekében a későbbi nyár folyamán. Mutatjuk az 5 leghasznosabb kerti tippet júniusra!

Júniusi kerti tippek

1. Rendszeresen kapálj a gyomirtás érdekében

Az extra fény és meleg életre ösztönzi a kertet. Ez azonban azt is jelenti, hogy mindenhol feljön a gaz. Száraz körülmények között rendszeres sekély kapálással rendben tarthatjuk a tetejüket, hogy elpusztítsuk a legtöbb gyompalántát. A maximális hatékonyság érdekében válassz száraz napot, enyhe széllel, így a palánták a talaj felszínén száradnak ki, nem pedig nedves talajba gyökereznek. Csak egy kis kapálás segít kézben tartani a dolgokat.

2. Használd bölcsen a vizet

Júniusban fontos a rendszeres öntözés, különösen, ha cserepekről és egyéb edényekről van szó. Júniusban a víz kétharmadát vizes csikkekbe érdemes felhasználni. Ha később nyáron jön néhány zivataros felhőszakadás, az szépen fel fogja tölteni, talán elég ahhoz, hogy az őszi esőkig kitartson. A betelepített fák és cserjék általában nem igényelnek öntözést, míg a frissen vetett vagy újonnan ültetett területeknek kiemelt prioritást kell élvezniük.

3. Ültess ki 

A júniusi kiültetés és beültetés a legjobban használja ki a fényt és a meleget. A „tócsázás” jó módja a növények kihelyezésének meleg és száraz időben. Készíts a növény gyökérlabdájának megfelelő méretű lyukat, és töltsd fel többször vízzel, mielőtt a növényt a lyukba helyeznéd, így körülötte megerősíted a talajt. Végül öntözd meg újra, és ideális esetben vigyél fel talajtakarót a növény körül a gyomok elkerülése érdekében. A növények gyorsan növekednek, amikor nedves talajban ülnek.

4. Helyezd a nyári függesztett kosarakat és tárolóedényeket a szabadba

Most már biztonságosan mozgathatod az edényeket és egyéb kosarakat a szabadba, mivel egyáltalán nincs fagyveszély (természetesen ez már májusra is igaz, bár az idei tavasz elég csalóka). Ügyelj arra, hogy a függő kosarak ne száradjanak ki, tartsuk nedvesen, de ne túl ázva őket. Az RHS kutatások azt mutatják, hogy napi egy bögre víz megőrzi a függő kosarak egészségét, és elkerüli a vízpazarlást. 

5. Nyírj füvet legalább hetente

Júniusban hetente egyszer kell nyírni, ideális esetben hagyd, hogy a dugvány visszaessen a gyepbe, hogy táplálja azt. Ezzel elkerülhető a dugványok összegyűjtése és komposztálása is. Száraz időben a pázsit öntözése helyett nyírj kevésbé szorosan és ritkábban. Ne aggódj, ha vannak elhalt foltok, mert ősszel helyreállnak.
 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-09-06

Ezért szedd fel a burgonyát a kertből a nagy esőzések előtt

Tudd meg, miért fontos a burgonyát időben felszedni a nagy esőzések előtt! Védd meg a termést a rothadástól és a gombás betegségektől a megfelelő időzítéssel.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-01

Ezt ültesd a fenyőid alá és tündérkertté változik az udvarod

Fedezd fel a legjobb növényeket a fenyőfa alá, hogy árnyékos kertedet tündérkertté változtathasd. Praktikus tippek és varázslatos ötletek várnak!

2024-09-01

5 ok, amiért barna színű a padlizsánod (és hogyan kerülheted el!)

Miért barnul a padlizsánod? Ismerd meg az 5 leggyakoribb okot és egyszerű megoldásokat, hogy egészséges, szép termést nevelhess a kertedben!

2024-09-02

A spenót többhullámos betakarítása - így lesz folyamatos a szüret

A spenót többhullámos betakarítása révén hosszabb időn keresztül, szakaszosan szüretelhetünk friss spenótot, biztosítva ezzel a maximális terméshozamot.

2024-09-06

Túl sok cukkini termett a kertedben? - Készíts házi lisztet cukkiniből!

Túl sok cukkini termett a kertedben idén? Készíts belőlük egészséges lisztet! Egyszerű lépésekkel bemutatjuk, hogyan hozd ki a legtöbbet a termésből.

2024-09-06

Bokashi komposztálás: konyhai hulladékból készíts tápanyagot a kertnek

Forradalmi komposztálás Bokashi-val: Erjessz és tápláld kertedet! Eltűnik a konyhai hulladék egyszerűen, szagmentesen és tápoldat,komposzt készül a növényeknek.

2024-09-06

Szívós, látványos és szárazságtűrő vattacukorfű - most is elültetheted

A vattacukorfű egy látványos és szárazságtűrő díszfű, amit akár most is elültethetsz. Kevés gondozást, öntözést igényel miközben igazi vattacukor pompát teremt.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

bögölyök (Tabanidae)

a ->rovarok osztályának, a kétszárnyúak (Diptera) rendjének egyik családja. Melegkedvelő,... Tovább

ásógép

erőgéppel meghajtott eszköz, amely a kéziásó munkáját utánozva végzi a... Tovább

Tovább a lexikonra
kert Kertészet kertfenntartás