Növények, amiknek a magját januárban kell elvetni

10 közkedvelt növény, aminek a magját januárban kell vetni!

Szélesi Ferenc - Főkertész, ZH
Instagram logo

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Ezeknek a növényeknek a magját januárban kell vetni

Kerti szarkaláb

A kerti szarkaláb június-júliusban hozza virágait, magját ritkásan kell vetni palántázó tálcába, palántafölddel és tíz százalék vermulittal kevert ültető közegbe. Vetés után vékonyan fedjük be a magokat vermulittal. Fontos, hogy 2-3 hétig tartsuk hűtőben, majd vigyük át egy 15-20 Celsius fokos helyiségbe, ez szükséges a csírázáshoz, ami 7-28 napot vesz igénybe. 

Szagosbükköny

A szagosbükköny május-júniustól augusztusig hozza virágait. Magját hat centiméter mélyen palántázó poharakba, vagy pedig 7-9 centiméteres cserepekbe vessük el. Használjunk a vetéshez palántaföldet, amibe egytized rész agyag-granulátumot kevertünk. Nem melegigényes, ezért elegendő 12-15 Celsius fokot biztosítani a számára, ideális hely egy fűtetlen üvegház, vagy egy hidegágyás. A csírázás 10-15 napot vesz igénybe. 

Bazsalikom

A bazsalikomok május és október között takarítjuk be, ezért szükséges a januári vetés. Magját ritkásan vessük palántafölddel megtöltött palántázó poharakba, vagy csíráztató tálcába. Biztosítsuk számára 15-25 Celsius fokot, hőmérséklettől függően a csírázás 14-21 napot vesz igénybe.

Chili paprika, padlizsán

Mindkettő betakarítása július és október között történik, de nagyon fontos a januári vetés. Helyezzünk két-három szem magot egy-egy palántázó edénybe, ültető keveréknek használjunk palántaföldből és 10 százalék homokból álló közeget. Biztosítsunk számukra 21-27 Celsius fokos hőmérsékletet, a csírázás 3-10 napot vesz igénybe.

Izlandi mák

Az izlandi mák június és október között virágzik. Kis palántázó poharakat 20%-ban apró szemcsés agyaggranulátummal kevert palántafölddel töltsünk meg. Ennek felszínére vessünk poharanként 2-3 szem magot. A hőmérséklet 12 °C legyen, amelynek biztosítására hidegágyás ajánlott; a csírázás 14-21 napig tart.

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-03-19

5 tipp a kora tavaszi vetések sikeréhez

A kora tavaszi vetés tartogat veszélyeket, de vannak tippek, melyek segítségével legyőzhetjük ezeket: most 5 tippet mutatunk a sikeres, kora tavasziv etéshez!

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-03-05

Ezért jobb tavasszal elültetni a levendulát, mint ősszel

Levendula ültetés márciusban? Naná, hiszen ez a legjobb és legalkalmasabb időpont több okból kifolyólag is egy kertész szerint, mutatjuk mire figyelj kifejezetten!

2024-03-15

Ritka kék virágot találtak a Bükkben, mindenki a csodájára jár

Hihetetlen felfedezés a Bükkben! Egy kiránduló ritka kék leánykökörcsinre bukkant az erdőben, ami eltér a megszokottól, szerencsére kép is készült a növényről!

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-01-18

Mikor kezdjük el a gyümölcsfák lemosó permetezését?

A gyümölcsfák lemosó permetezése a tél végén egy fontos feladat, ezért összegyűjtöttük nektek, mik a lépései ennek a tél végi tevékenységnek!

2024-03-13

Ezzel a trükkel szüretelj rengeteg málnát idén nyáron

Tanulj meg metszeni málnát, hogy a növény erősebb, a termés pedig több és jobb minőségű legyen. Ismerd meg a metszés előnyeit, mikor és hogyan kell metszeni!

2023-12-31

Autópálya-matrica árak 2024-ben: Holnaptól már érvényben!

2024-től az e-matrica árak emelkednek, és további útszakaszok válnak fizetőssé, ezért érdemes időben beszerezni a matricát, és tervezni az útvonalat az esetleges költségek miatt.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

15/2007. (III. 20.) FVM rendelet

a növényvédõ szerek forgalomba hozatalának és felhasználásának engedélyezésérõl,... Tovább

epefestékek

a hemoglobin természetes bomlástermékei. Nagyobb részben a májban keletkeznek, ez a zöld... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem