A hóvirág gondozása, a hóvirág nevelése, minden, ami hóvirág

A tavasz csodás hírnöke - A hóvirág gondozása, nevelése

Máté Balázs, online marketing, NA
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Mindent elmondunk a hóvirágok gondozásáról, a hóvirágok neveléséről

A hóvirág az üde, vagy félszáraz, lombos erdőket, mediterrán és alhavasi cserjéseket, ritkábban a fenyveseket kedveli. Föld alatt található raktározó szervük az egy-két centiméter átmérőjű hagyma, melyből két hosszúkás levél hajt ki az ősz, vagy a tél végé, fajtától függően. Ebből a hagymából nő ki egy virágzó szár, amely egy virágot hoz, ennek jellegzetessége a három nagy, hófehér külső lepel és a szintén három kisméretű, belső lepel, melyek zöld foltokat vagy rajzolatokat viselnek.

A nagy hóvirágállományban gyakran fordulnak elő az adott faj altípusától eltérő példányok, a virág felépítésében többféle változat is kialakulhat, például lehet kétszárú, kétvirágú, de a virág színében és rajzolatában is kialakulhatnak eltérések, a zöld virágrészek lehetnek például sárgák, a fehér leplek pedig foltosak vagy cirmosak. 

A hóvirág termesztéséről

A hóvirág nagyon szereti a jó vízelvezető képességű talajt, érdemes komposzttal vagy szerves tápanyaggal kicsit gazdagítani az ültető közeget. Fontos, hogy napos helyre ültessük el a hagymákat, 15-20 centiméteres mélységbe. Egy gödörbe kerüljön több hóvirághagyma, ugyanakkor ültethetjük egy vonalba is őket, én jobban szeretem, ha természetes formákban fejlődnek. Ültetés után takarjuk be földdel a hagymákat, óvatosan tömörítsük a talajt, és locsoljuk be.

A hóvirág gondozása

A hóvirág nevelése egyszerű, szinte nem is igényel odafigyelést. Ha jó helyre ültettük, és megfelelő talajt biztosítottunk számára, akkor minden tél végé számíthatunk meseszép virágaira. Ültetés után pár hétig még érdemes öntöznünk, utána már egyáltalán nem. Virágzás után hagyjuk elszáradni a leveleket, így könnyebben regenerálódnak, fejlődnek a hagymák.

Nagyon jó tulajdonsága a hóvirágnak, hogy gyorsan szaporodik, ezért három-négyévente érdemes felszednünk a hagymákat a levelek megsárgulása után, és szétültetnünk azokat. Ősszel takarhatjuk a területet falevelekkel, ezek téli védelmet nyújtanak a hagymáknak, és még értékes tápanyagforrást is biztosítanak a hóvirágok számára, így tápoldatoznunk sem kell tavasszal. A következő oldalon bemutatom a Magyarországon megtalálható négy hóvirágfajt! 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-03-19

5 tipp a kora tavaszi vetések sikeréhez

A kora tavaszi vetés tartogat veszélyeket, de vannak tippek, melyek segítségével legyőzhetjük ezeket: most 5 tippet mutatunk a sikeres, kora tavasziv etéshez!

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-04-09

Egy növény, amibe azonnal beleszeretsz: A hibiszkusz szaporítása dugványozással

A hibiszkusz egy csodás virág, melynek szaporítása dugványozással nagyon egyszerű. Jöjjön a hibiszkusz szaporítása dugványozással lépésről lépésre, kövesd!

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-01-18

Mikor kezdjük el a gyümölcsfák lemosó permetezését?

A gyümölcsfák lemosó permetezése a tél végén egy fontos feladat, ezért összegyűjtöttük nektek, mik a lépései ennek a tél végi tevékenységnek!

2024-04-18

Így ültesd a muskátlit az ablakba, hogy több virágot hozzon!

A muskátlik (Pelargonium) kedvelt növények az ablakokban, erkélyeken, és nem igényelnek túl sok speciális gondozást, de ezeket a tanácsokat tartsd be!

2024-04-08

Sokan itt rontják el: Ezért nem szabad visszametszeni az elnyílt tulipánokat!

Sokan elrontják, és levágják az elnyílott tulipánok levelét, ezzel pedig súlyos hibát követnek el, mutatjuk miért. Így gondozd a tulipánokat elnyílásuk után!

2024-04-09

Ezeket a szobanövényeidet kell most kivinned

Itt a tavasz, a jó idő, az idő, amikor a természet is életre kell. Itt az ideje, hogy szobanövényeidet is kividd a napsütésre. Ezeket a szobanövényeket vidd ki!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

csemegekukorica (Zea mays conv. saccharata Koern.)

Amerika felfedezése után került Európába. Nagyban csak a 19. sz. óta termesztik. Magja, főleg... Tovább

dinitro-fenol-származék hatóanyagú szer (DNOC= dinitro-orto-krezol)

széles hatássávú vegyület, az alapvető életfolyamatokat károsító hatása következtében... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem virág