Az észak-karolinai tengerparton pánikba estek a fürdőzők, amikor egy eddig még soha nem látott élőlényt pillantottak meg. Azóta sincsen nyugalom a fürdőzők körében, teljesen megrémült mindenki.

Ilyen élőlényt csak nagyon ritkán lehet látni, főleg a tengerpart környékén, ugyanis egy mélytengeri halról van szó. Szakértők véleménye szerint az élőlény beteg lehetett, és ezért került a felszínre, majd sodródott ki az észak-karolinai tengerpartra. A képeket egy környezetvédő osztotta meg a facebook oldalán- facebook képek Jennette’s Pier. A fürdőzők, de még a horgászok sem láttak még hasonló élőlényt, ezért eluralkodott a pánik a tengerparton, akik látták a képeket, nem mert kimenni fürödni sem. Azóta sem nyugodtak le a kedélyek teljesen, mivel a szakértők a vizsgálatok után visszaengedték a vízbe a különös halat. Azzal próbáltak nyugtatni mindenkit, hogy tényleg csak nagyon ritka esetben fordul elő olyan, hogy tengerpart közelében találkozzanak egy ilyen hallal. Ez annyira nem nyugtatta meg a nyaralni vágyókat. A következő oldalon további képeket találhatsz és bemutatjuk ezt a ritka élőlényt is.

Alepisaurus ferox
Az Alepisaurus ferox a csontos halak (Osteichthyes) főosztályának a sugarasúszójú halak (Actinopterygii) osztályába, ezen belül az Aulopiformes rendjébe és az Alepisauridae családjába tartozó faj.
Előfordulása
Az Alepisaurus ferox a Föld összes óceánjában megtalálható. Főbb előfordulási helyei: Nyugat-Csendes-óceán, Kelet-Csendes-óceán az Aleut-szigetektől Chiléig, Nyugat-Atlanti-óceán Kanadától és a Maine-öböltől a Mexikói-öbölig és a Karib-tengerig, Kelet-Atlanti-óceán az Északi-tengerrel együtt, valamint az Indiai-óceán, a Dél-kínai-tenger és a Kelet-kínai-tenger.
Megjelenése
Az Alepisaurus ferox nyílt- és mélytengeri halfaj, amely akár 1830 méteres mélységekben is tartózkodik. Legfőbb élőhelyei a trópusi és szubtrópusi vizek, azonban táplálkozás céljából a sarkkör alatti vizekbe is bemerészkedik, ilyenformán elérve Grönlandot, Izlandot és a Bering-tengert. Éjszaka vadászik halakra, fejlábúakra,zsákállatokra és rákokra. Egyaránt vadászik vízfelszín közelében és az 1000 méteres mélységekben, vagy még ennél is mélyebb helyeken is. Ez a hal, viszont tápláléka a következő ragadozóknak: tündöklőhalfélék (Lampridae), cápák, Thunnus alalunga, sárgaúszójú tonhal (Thunnus albacares) és fülesfókafélék.
Szaporodása
Ez a hal ikrákkal szaporodik. A kikelt lárvák az állati plankton részét képezik. Az Alepisaurus ferox képes megváltoztatni a nemét; ha valamelyik nemből, csak kevés van, vagy egyáltalán hiányzik, akkor a másik nemből néhány példány átalakul a hiányzó nem képviselőjévé.
A KÖVETKEZŐ OLDALON MUTATUNK A FURCSA ÉLŐLÉNYRŐL EGY VIDEÓT IS
