Vedd fel a harcot a betegségekkel a gyógynövények segítségével: ezek a gyógynövények a legjobbak megfázás ellen!

hirdetes

Tombolnak a téli betegségek: így győzd le őket gyógynövényekkel!

NA
Pinterest logo

KÖVESS MINKET

PINTERESTEN

A téli időszakban kevés olyan ember van, aki egyszer ne esne át egy meghűléses, náthás vagy influenza szerű betegségen. A hidegebb hónapokban szervezetünk kevesebb vitaminhoz jut, többet vagyunk zárt helyeken ennek következtében pedig immunrendszerünk legyengül, így a vírusokat is könnyebben veszi fel és leszünk betegek. A gyógynövényekhez évszázadok óta nyúlhatunk segítségül, vegyük át, mik a legjobb választások a betegségek legyőzéséhez! 

Gyógynövények betegségek ellen

Gyömbér: a torok tisztítója 

Az eredetileg a távol-keleti trópusi és szubtrópusi területekről származó gyömbér ma már Nyugaton is rendkívül elterjedt, főként fűszerként, de a japán konyhában azért fogyasztják, hogy „megtisztítsa” a szájat az elfogyasztott ételek ízétől. Mindenesetre a gyömbért széles körben használják édes és sós ételek elkészítéséhez egyaránt. A gyömbér, igazi gyógyír, ha az egészségről van szó, hiszen gyulladáscsökkentő és antioxidáns hatásai mellett nyugtató tulajdonságokkal is rendelkezik. Mindezen okok miatt ez egy olyan étel, amelyet főzve és frissen is fogyaszthatunk. Fogyasszuk teába belereszelve vagy egy evőkanál mézbe, napi többször alkalmazva. 

Fokhagyma: a szagos segítség

A kínai gyógynövénykutatók évszázadok óta használják a fokhagymát vírusos betegségek kezelésére. A fokhagyma különösen hasznos megfázás/influenza ellen, mert antiszeptikus tulajdonságai segítenek megelőzni a vírusok által okozott másodlagos bakteriális fertőzéseket. Reggel először egy gerezd friss fokhagymát vágj apróra és nyeld le egészben egy nagy pohár vízzel – nem lesz kellemes, de annál hatásosabb. Ha ez túl extrém neked, akkor egy fokhagymanyomó segítségével zúzd pépesre, majd tedd bele egy evőkanál mézbe, így talán könnyebben fog csúszni. 

hirdetes

Fekete bodza: a légúti betegségek megmentője

hirdetes

A bodzát általában tea formájában tudjuk fogyasztani, lázcsillapítóként is funkcionál, illetve köhögés, rekedtség, légcsőhurut és nátha esetén is nagy segítséget nyújt, segít felköhögni a letapadt váladékot. Érdemes belőle napi 4-5 bögrével fogyasztani betegség esetén, mézzel édesítve, de ha két legyet akarunk ütni egy csapásra, akkor reszeljünk bele gyömbért is. 

Torma: orrdugulás ellen is tökéletes

A friss kutatások szerint a frissen reszelt tormának erős baktérium-és vírusölő hatása van, ez pedig a benne található glikozidoknak köszönhető. Emellett megtalálható benne a mustárolaj is, ami a nyálkahártyák vérellátását biztosítja, a kálium pedig a helyes veseműködésért felelős. Fogyasszuk frissel reszelve ételek mellé köretként, tegyünk hozzá egy kis majonézt, ha túl erősnek érezzük. Csökkenti a torokfáját, tisztítja a légutakat és megszünteti az orrdugulást.  
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

2007. évi XVII. törvény

a mezõgazdasági, agrár-vidékfejlesztési, valamint halászati támogatásokhoz és egyéb... Tovább

keresztesvirágúak (Cruciferae)

a kétszikűek egyik családja, többnyire lágy szárúak, magjuk fehérjét nem tartalmaz,... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek