Ezek a rozmaring hatásai: A rozmaringot nem csak fűszerként használhatjuk a konyhában, hanem gyógyhatását is kiélvezhetjük olajként és főzetként, mutatjuk mi mindenre jó ez a remek növény!

Az ezerarcú rozmaring szuper hatásai a szervezetünkre

NA
Frissítve: 2024.10.04
Frissítette: KZs
hirdetes

Egyre inkább hajlunk a természetes módokhoz, a gyógykészítmények felé, és ahhoz, hogy újra közelebb kerüljünk a természethez. A rozmaring gyógító erejét már az ókori görögök is ismerték, az agyműködés serkentésére használták, a francia királyi udvarban a 17. században pedig köszvényes betegek kezelésére használták. Most a cikkben mi fedjük fel a szuper hatásait! 

Rozmaring hatásai

Rozmaring tea

A rozmaring teaként is érdemes kúraszerűen fogyasztani, hiszen több problémára is tökéletes megoldás. Puffadás ellen is szokták fogyasztani, alacsony vérnyomás ellen illetve náthára is tökéletes gyógynövény. A rozmaring teát kiegészítheted citromfűvel, csalánnal, kis narancs vagy citromlével és egy kevés mézzel is.


Egy csésze rozmaring teához két hozzávalóra van szükséged:
•    Egy púpos kanál szárított rozmaringlevélre
•    Negyed liter forró vízre

Először mosd meg a rozmaringot, hogy leszedd róla a port és szennyeződést. Teatojásban tedd a csészébe, hogy a növény levelei ne úszkáljanak a vízben. Önts rá forró vizet és letakarva hagyd állni kb. 15 percig. Ízesítés után már fogyaszthatod is!

Mire jó a rozmaring? Rozmaringolaj- és főzet a hajnövekedésért

A rozmaring serkenti a hajnövekedést és felveszi a harcot a hajhullás ellen is! Minden hajmosás előtt masszíroz a fejbőrödbe egy olajos keveréket, ami álljon leginkább argánolajból amibe 8-10 csepp rozmaringolajat csepegtetünk. Ezt a keveréket pedig masszírozó mozdulatokkal felvisszük a fejbőrünkre, ne a hajunkra.  Fontos, önmagában ne használunk rozmaringolajat, mert az irritációt okozhat!

hirdetes

Rozmaringfőzettel is segíthetsz a hajadnak; főzz egy marék friss rozmaringágat egy fazék, lobogó vízben, majd fedd le, és hagyd kihűlni. Az így kapott főzetet szűrd le, és tölts fújós fejű üvegcsébe, ezt a keveréket pedig két hétig tárolhatod szigorúan hűtőben. Minden este lefekvés előtt fújj belőle a fejbőrödbe, masszírozd bele, és mehet is az alvás! Ne félj, másnapra nem fog már érződni a rozmaring erőteljes illata, és zsírosodni sem fog tőle hajad.

Vegyünk egy idegnyugtató rozmaring fürdőt!

A rozmaringnak stresszoldó hatása is van, így nehezebb napjaink végén vegyünk egy nagy kád, meleg fürdőt és csepegtessünk a vízbe rozmaringolajat vagy szúrjunk friss rozmaringot a kádba, és hagyjuk, hogy idegszálaink kisimuljanak, adjuk át magunkat a relaxálásnak. 

Rozmaring az emésztés javítására és az immunrendszer erősítésére

A rozmaring nemcsak a hajra és a stresszoldásra kiváló, hanem az emésztés támogatásában is rendkívül hatékony. A rozmaringban található illóolajok és antioxidánsok serkentik az emésztőnedvek termelését, ezáltal segítik az étkezések utáni puffadás, görcsök és teltségérzet enyhítését. Ezen kívül a rozmaringnak baktérium- és gombaellenes hatása is van, ami hozzájárulhat az egészséges bélflóra fenntartásához, erősítve az immunrendszert. Ha megfázás vagy nátha fenyeget, a rozmaring gőzöléssel inhalálva segít kitisztítani a légutakat, ezzel is gyorsítva a gyógyulást. Egy-két csepp rozmaringolaj a forró vízbe csepegtetve, majd a gőz belélegzése csodákat tehet az orrdugulással és a légzéssel.

hirdetes

Összességében a rozmaring igazi kincs a természet patikájából, amely számtalan jótékony hatással bír, legyen szó hajápolásról, emésztésről, stresszoldásról vagy az immunrendszer erősítéséről. Érdemes tehát újra felfedeznünk ezt a sokoldalú gyógynövényt, és beilleszteni a mindennapjainkba, hogy élvezzük az ősi tudás és a természet adta gyógyító erőt. A rozmaring megmutatja, hogy a legegyszerűbb növények is képesek hozzájárulni testi és lelki egészségünkhöz – csak engedjük, hogy a természet közelebb kerüljön hozzánk.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes


Tovább a Lexikonhoz

Flieg-pontszám

a silózott takarmányok minőségét jelölő értékszám. A siló értékelését a... Tovább

báránytáp

a bárányok részére összeállított, azok igényéhez igazodó energia-, fehérje-,... Tovább

Tovább a lexikonra