Szúrjunk minden egyes cserepes növény földjébe gyufaszálat!

Tudd meg, miért szúrtunk gyufaszálat a cserepekbe!

Szélesi Ferenc - Főkertész
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Ha hiszed, ha nem, a hétköznapi dolgok sokkal jobbak a növények számára, mint a boltban megkapható, méregdrága vegyszerek! Szinte mindent fel tudunk használni, még a gyufaszálakat is, a most következő cikkben elmondom, miért szúrtunk a növények cserepébe gyufaszálakat! 

Szúrjunk minden egyes cserepes növény földjébe gyufaszálat!

Egy olyan trükköt fogok most megmutatni nektek, ami összesen 10 forintba kerül, az összes növényed szeretni fogja, ráadásul a segítségével megmentheted a cserepes virágok életét! Nincsen szükség hozzá semmi másra, csupán pár szál gyufaszálra!

Tudni kell, hogy a növények nem ugyanolyan gondozást igényelnek többnyire, ráadásul az igények sem ugyanolyanok, nem egyformán igénylik a nedvességet, a párát vagy éppen a napfényt. Ebből következik az is, hogy a virágok, szobanövények közül nem mindegyikre veszélyesek a különböző betegségek illetve a kártevők.

Egy dolog azonban minden növény esetében egyformán megegyezik, az pedig az, hogy a rendszeres gondozást, a megfelelő ápolást csodálatosan szép virágaikkal, mutatós leveleikkel hálálják meg. Sok esetben azonban nem elég megvennünk a drága vegyszereket ahhoz, hogy megvédjük a növényeinket, a gyufaszál viszont tökéletesen megold minden problémát, a következő oldalon el is mondom, miért! 

Szúrjunk minden egyes cserepes növény földjébe gyufaszálat!

Sok esetben a benti cserepes növényekkel apró kis tetvek végeznek, amelyeket szabad szemmel is alig látni. Ezen probléma kezelésére jó a gyufa, amelynek feje elűzi ezeket a miniatűr kártevőket. A virágcserép szélétől 5 cm-re szúrjuk be a földbe, fejjel lefelé 2–3 gyufaszálat. Öntözzük meg a virágokat, majd két nap múlva cseréljük ki a gyufaszálakat.

A gyufa foszfor tartalma remekül fertőtleníti a virágföldet, így nem kell drága készítményekre költeni, és a rovaroktól is pár nap múlva megszabadulunk.

(filantropikum) 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-07-05

Ezekkel a természetes ellenszerekkel tudsz védekezni a földibolhák ellen

Apró lyukak jelentek meg a növényeiden? Látod az apró, ugráló, fekete bogarakat is? Valószínűleg földibolhával van dolgod. Ezek a természetes ellenszerei.

2024-07-16

Tejes, jódos permetezés a kertek megmentője? – Itt az igazság

Tejes, jódos permetezés a kertek megmentője? A kertészkedés szerelmesei gyakran keresnek természetes, házi megoldásokat a növényeik védelmére és táplálására.

2024-07-16

Foltos az uborka levél, mit tegyek? – az uborka baktériumos szögletes levélfoltossága

Az uborka levelein megjelenő foltok az uborka baktériumos szögletes levélfoltosságának a tünete lehet. Az egyik leggyakoribb betegség, amely komoly károkat okozhat.

2024-06-29

Permetezz szódabikarbónával, és élvezd a kártevőmentes kerted látványát!

Ha bio növényvédelemről beszélünk, akkor nem maradhat ki a sorból a szódabikarbóna sem. Szedd ki a szódabikarbónát fiókból, és használd fel ezt a csodaszert!

2024-07-18

5 jel, hogy kalciumhiányos a paradicsomod: így segíts rajta

A kálciumhiány az egyik leggyakoribb probléma, amivel a kertészek szembesülnek. Íme öt jel, hogy kalciumhiányos a paradicsomod, és hogyan segíthetsz rajta.

2024-07-01

A piros paprika érése: A zöldtől a pirosig tartó izgalmas utazás

A piros paprika a magyar gasztronómia elengedhetetlen eleme. Most megismerheted érésének folyamatát, és a kémiai magyarázatot arra, hogyan válik pirossá.

2024-07-04

Másodvetés a kertben - Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor

A júliusi betakarítással még közel sem ért véget a kertészkedés. Pont ilyenkor jön el az ideje a másodvetésnek. Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor.

2024-07-01

Mutatok pár ötletet a cukkini felhasználásához, hogy ne menjen kárba a termés

Bár gyönyörű álom, hogy a kertünkben ültetett cukkini folyamatosan annyit terem, amennyire éppen szükségünk van, de nagyon gyakori, hogy berobban a termés.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

kútból öntözés

a felszín alatti vízkészlet öntözésre való felhasználása. Az artézi kutak - bő hozamukkal... Tovább

föcstej (kolosztrum)

az ellést követő, a laktáció első időszakában termelődő —tej; az újszülött... Tovább

Tovább a lexikonra
Növénytermesztés Növényvédelem