Szúrjunk minden egyes cserepes növény földjébe gyufaszálat!

hirdetes

Tudd meg, miért szúrtunk gyufaszálat a cserepekbe!

Szélesi Ferenc - Főkertész
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Ha hiszed, ha nem, a hétköznapi dolgok sokkal jobbak a növények számára, mint a boltban megkapható, méregdrága vegyszerek! Szinte mindent fel tudunk használni, még a gyufaszálakat is, a most következő cikkben elmondom, miért szúrtunk a növények cserepébe gyufaszálakat! 

Szúrjunk minden egyes cserepes növény földjébe gyufaszálat!

Egy olyan trükköt fogok most megmutatni nektek, ami összesen 10 forintba kerül, az összes növényed szeretni fogja, ráadásul a segítségével megmentheted a cserepes virágok életét! Nincsen szükség hozzá semmi másra, csupán pár szál gyufaszálra!

Tudni kell, hogy a növények nem ugyanolyan gondozást igényelnek többnyire, ráadásul az igények sem ugyanolyanok, nem egyformán igénylik a nedvességet, a párát vagy éppen a napfényt. Ebből következik az is, hogy a virágok, szobanövények közül nem mindegyikre veszélyesek a különböző betegségek illetve a kártevők.

hirdetes

Egy dolog azonban minden növény esetében egyformán megegyezik, az pedig az, hogy a rendszeres gondozást, a megfelelő ápolást csodálatosan szép virágaikkal, mutatós leveleikkel hálálják meg. Sok esetben azonban nem elég megvennünk a drága vegyszereket ahhoz, hogy megvédjük a növényeinket, a gyufaszál viszont tökéletesen megold minden problémát, a következő oldalon el is mondom, miért! 

Szúrjunk minden egyes cserepes növény földjébe gyufaszálat!
hirdetes

Sok esetben a benti cserepes növényekkel apró kis tetvek végeznek, amelyeket szabad szemmel is alig látni. Ezen probléma kezelésére jó a gyufa, amelynek feje elűzi ezeket a miniatűr kártevőket. A virágcserép szélétől 5 cm-re szúrjuk be a földbe, fejjel lefelé 2–3 gyufaszálat. Öntözzük meg a virágokat, majd két nap múlva cseréljük ki a gyufaszálakat.

A gyufa foszfor tartalma remekül fertőtleníti a virágföldet, így nem kell drága készítményekre költeni, és a rovaroktól is pár nap múlva megszabadulunk.

(filantropikum) 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-01-18

Mikor kezdjük el a gyümölcsfák lemosó permetezését?

A gyümölcsfák lemosó permetezése a tél végén egy fontos feladat, ezért összegyűjtöttük nektek, mik a lépései ennek a tél végi tevékenységnek!

2024-01-16

Milyen növényfajt érdemes termeszteni Magyarországon?

Egyetlen növényünk termesztési lehetőségei sem függetlenek a termelés belső és külső feltételeinek meglététől, ezért ezeket kell megvizsgálni választás előtt.

2024-01-10

Hasznos ötletek, javaslatok gazdálkodóknak Dr. Máté Andrástól

Cikksorozatunkban a SZIE Növénytermesztési Tanüzemének volt igazgató, Dr. Máté András oszt meg tippeket gazdálkodóknak. Ez a cikk a vetésekkel kapcsolatos.

2024-03-15

Ritka kék virágot találtak a Bükkben, mindenki a csodájára jár

Hihetetlen felfedezés a Bükkben! Egy kiránduló ritka kék leánykökörcsinre bukkant az erdőben, ami eltér a megszokottól, szerencsére kép is készült a növényről!

2024-03-04

Palántázás kisokos: fogadd meg a kertész tanácsait idén tavasszal

A tavasz a kertészkedés szezonja! A tél elmúltával a természet ébredezni kezd, a kertészek pedig elkezdik a magágykészítést és a palántanevelést. Palántázz így!

2024-03-05

Ezért jobb tavasszal elültetni a levendulát, mint ősszel

Levendula ültetés márciusban? Naná, hiszen ez a legjobb és legalkalmasabb időpont több okból kifolyólag is egy kertész szerint, mutatjuk mire figyelj kifejezetten!

2024-03-05

Csinos szellőrózsa: így ültesd el márciusban és minden évben visszatér

Az elképesztően szép, csinos szellőrózsa nevű virágot márciusban is elültetheted többek között, jövőre pedig már vissza fog térni hozzád, fogadd meg ezeket!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

esőszerű öntözés

a felületi öntözésnek olyan módja, amelynél az öntözött terület a természetes... Tovább

légzési zörejek

a belégzés és a kilégzés alkalmával a légutakban keletkező hangjelenségek, amelyeketa... Tovább

Tovább a lexikonra
Növénytermesztés Növényvédelem