Mivel töltsük fel a nagyobb cserepek alját? Így spórolhatsz a virágfölddel! Ezekkel az anyagokkal lehet feltölteni a virágföldet

Mivel töltsük fel a nagyobb cserepek alját? Így spórolhatsz a virágfölddel!

VN
Instagram logo

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

A virágföld nem olcsó, így akár egy nagy cserepet használunk egy kisebb növényhez, akár egy nagy fához, a legtöbb esetben nem kell az egész edényt földdel feltölteni, amennyiben trükköset vagyunk, és az alábbi praktikákat alkalmazzuk. Mutatjuk milyen anyagokkal, módszerekkel töltheted fel a nagyobb cserepeket, ha spórolni szeretnél a virágfölddel! Az cseréptöltés nagyszerű lehetőséget kínálnak a biológiailag nem lebomló hulladékok, például a műanyagok újrahasznosítására is.

Mivel töltsük fel a nagyobb cserepek alját?

Tehát mivel töltsük fel a cserepet?

Először vizsgáld meg a növényt, vagy kérdezd meg a helyi kertészeti központot, hogy milyen mélységre van szüksége a növénynek vagy a fának, ez ugyanis az egyik legfontosabb információ most ennek a trükknek a szempontjából. Így képet kaphatunk arról, hogy mennyi virágföldre lesz szükségünk, és mennyi töltőanyagra e felett. Tudjuk, hogy mindenképpen spórolni akarsz, de a virágföldön minőségügyi szempontokból nem érdemes, mindenképpen jó minőségű virágföldet használj, és ne kerti talajt, mivel a külső talaj szennyeződhet gyomokkal és egyéb anyagokkal, amelyek nem segítik a növényt. ha kiderült mennyi virágföld kell, és ezenfelül mennyi hely van még a cserépben, akkor tudjuk, mennyi egyéb töltőanyag kell, és ez alapján tudunk kalkulálni, hogy milyen töltőanyag alkalmas a célra.

Könnyű töltőanyag edényekhez

Ha nagy csereped agyagból vagy más nehéz anyagból készült, akkor valószínűleg könnyebb töltőanyagot szeretnél választani. Ha a cserepet állandóbb helyre helyezed, ez nem feltétlenül fontos szempont, de ha viszonylag sokszor kerül sor pakolgatásra, akkor ezt is át kell gondolni. A könnyű töltőanyag a nagy, könnyű cserepekhez is jó, amelyeket időnként érdemes áthelyezni bizonyos szempontok miatt, vagy a körülmények váltakozása következtében.

Könnyű cseréptöltő anyagok:

  • Műanyagok újrahasznosítása
    • Műanyag vizes/üdítős palackok
    • Műanyag tejeskannák
    • Csomagolóanyagok újrafelhasználása
    • Földimogyoró borítása
    • Fel nem használt műanyag edények fejjel lefelé
  • Természetes anyagok
    • Faforgács, fenyőtoboz, levelek és gallyak (Ezek az anyagok idővel lebomlanak, de jól használhatók a szezonális növények ültetéséhez.)
    • Újrahasznosított karton, újság (Szintén csak rövid távú használatra alkalmas.)

Nehéz töltőanyag cserepekbe

Van néhány oka annak, hogy érdemes nagyobb cserepeket nehezebb töltőanyaggal megtölteni. Lehet, hogy van egy magas, könnyű csereped, amelyről biztos szeretnél lenni, hogy stabilabb, különösen akkor, ha mondjuk egy magas fához használod. Lehet, hogy a cserép nyilvános helyen lesz, mondjuk a lépcsőházban, vagy a kapu előtt valahol, ahol hozzáütközhetnek vagy ellophatják. A nehéz anyagok állandóbb telepítésekhez is használhatók. Minden esetben ügyelj arra, hogy a töltőanyagok elég szilárdak legyenek, hogy a talaj hozzáadásakor ne mozduljon el. Az is jó ötlet, hogy a töltőanyag tetejére egy darab tereprendezési szövetet helyezünk, nehogy túl sok talaj hulljon a repedéseken keresztül. Mutatjuk ebben az esetben milyen anyagokat érdemes használni a cserép megtöltéséhez:

Lehetőségek nehéz edénytöltőkhöz

  • Törött kerámiadarabok, tégla stb.
  • Nagy sziklák
  • Fa rönkök
     

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-07-05

Ezekkel a természetes ellenszerekkel tudsz védekezni a földibolhák ellen

Apró lyukak jelentek meg a növényeiden? Látod az apró, ugráló, fekete bogarakat is? Valószínűleg földibolhával van dolgod. Ezek a természetes ellenszerei.

2024-07-04

A sok esőzés után a te kertedben is megjelent a közönséges gyíkfű? - Hasznosabb, mint gondolnád

Egy-egy nagyobb esőzés után gyakori, hogy a kertekben megjelenik a közönséges gyíkfű az apró, lilás-rózsaszínes virágaival. Ne gyomláld ki, nagyon hasznos!

2024-07-01

Mutatok pár ötletet a cukkini felhasználásához, hogy ne menjen kárba a termés

Bár gyönyörű álom, hogy a kertünkben ültetett cukkini folyamatosan annyit terem, amennyire éppen szükségünk van, de nagyon gyakori, hogy berobban a termés.

2024-07-04

Másodvetés a kertben - Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor

A júliusi betakarítással még közel sem ért véget a kertészkedés. Pont ilyenkor jön el az ideje a másodvetésnek. Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor.

2024-07-25

A légies szépségű rezgő virág, ami eleganciát kölcsönöz kertednek!

A rezgő virág szépsége és eleganciája varázslatossá teszi a kertet. Ismerd meg a rezgő hópehely vagy más néven fátyolvirág jellegzetességeit és gondozását.

2024-07-23

A legszebb őshonos, magyar virágok, amiktől egy oázis lesz a kerted

A magyar virágok gyönyörűek, mutatunk néhány őshonos fajtát, amiktől burjánzó kerted lesz. Ezektől az őshonos, magyar virágoktól egy igazi oázis lesz a kerted.

2024-06-28

A virágoskerted mindig gyönyörű lesz, ha ezeket az egyszerű módszereket alkalmazod

Bizonyára mindenki látott már olyan virágoskertet, aminek szépségétől leesett az álla. Most egy karnyújtásnyira vagy attól, hogy ez a kert a tiéd legyen.

2024-06-29

Permetezz szódabikarbónával, és élvezd a kártevőmentes kerted látványát!

Ha bio növényvédelemről beszélünk, akkor nem maradhat ki a sorból a szódabikarbóna sem. Szedd ki a szódabikarbónát fiókból, és használd fel ezt a csodaszert!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

erdei legelő

többnyire kényszerből legeltetett, fákkal borított terület. A fák alatt növő fű gyenge... Tovább

paklincs (juhcsimbe, Melophagus ovinus)

a bábtojó tetűlegyek (Hippoboscidae) családjába tartozó, 4— 5 mm hosszú, szárnyatlan,... Tovább

Tovább a lexikonra
Házi kert növény Növénytermesztés Növényvédelem virág virágtermesztés