Legyen Neked is fűszernövényed bőséggel – mutatjuk, hogyan szaporítsd megfelelően

TK, SFV, NA

KÖVESS MINKET

PINTERESTEN

A fűszernövények rendkívül hasznosak lehetnek mindennapjainkban – nem csak konyhánkban, de a legtöbbjük gyógynövényként is funkcionál, akár teaként, akár illatosítóként, akár egyegyszerű főzetként is felhasználhatjuk őket egy-egy kisebb betegség esetén. Mostani cikkünkben egyszerű, de annál hasznosabb ötleteket osztunk meg, hogyan érdemes szeretett fűszernövényeidet szaporítani, hogy biztosan ne fogyj ki belőlük felhasználásuk során.

Nem tudsz Te sem betelni fűszernövényeiddel? Akkor most segítünk – a melegebb hónapok ugyanis rendkívül kedvezőek fűszernövényeink szaporításához. Nézzük, mik ezeknek a legegyszerűbb módjai!


Hogyan szaporítsd fűszernövényeidet?


Fűszernövényeid szaporításához csupán 4 rendkívül egyszerű lépést kell betartanod – a siker pedig garantált lesz!


Abban az esetben, ha szeretnéd szaporítani fűszernövényeidet, akkor először nem kell mást tenned, nyess le egy megközelítőleg 10 centiméteres friss, egészéges hajtást arról a szépen burjánzó növényről, amit majd szaporítani szeretnél. Ez azért is remek megoldás, mert nem csak egy újabb növényt tudsz majd nevelni a hajtás levágásával, de az anya növényt is újabb, friss, üde hajtások növesztésére ösztönzöd vele, amitől az szép dússá fog majd válni.


Amennyiben már megvan a kiválasztott, lenyesett hajtásod, óvatosan távolítsd el róla az alsó leveleket, illetve egy szép, tiszta metszéssel vágjuk le azt az alsó levél-nódusz alatt.


Válassz ki egy nagyobb cserepet, majd helyezz bele tápanyagban dús virágföldet – ez álljon megközelítőleg 50 százalék palántaföldből és 50 százalék folyami homokból. 


A már előkészített szárat mártsd gyökereztető hormonba, ezzel is serkentve annak fejlődését, növekedését, valamint azt is elérheted vele növényeddel kapcsolatban, hogy majd biztosabb lesz begyökeresedése. Azután nagyjából 1,5 – 2 centiméter mélyen szúrd bele a földbe a szárat. Cserepenként 6 – 7 darabbal érdemes dolgoznod, hogy biztosan legyen elég növényed.

 

Amennyiben érdekel cikkünk folytatása, lapozz!
 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Még több cikk

2024-05-02

Május 20-ig lehet jelentkezni a Virágos Magyarország versenyre

2024-ben meghosszabbított határidővel, május 20-ig nyújthatják be pályázataikat a 31. Virágos Magyarország versenyre jelentkező helyi közösségek. Mutatjuk a

2024-05-04

Ilyen a tökéletes paradicsom metszés: a titkos fegyver a zamatos terméshez

Hogyan kell paradicsomot metszeni? Mi a tökéletes paradicsom metszés titka? Mutatjuk a kertész tanácsait, hogy a te paradicsomod se bokrosodjon el a nyáron!

2024-05-02

Itt vannak a legjobb tippek a tökéletes zeller termesztéséhez egy kertésztől

Elhoztuk nektek a legjobb zeller termesztési tippeket, egy kertész tanácsaival, aki elmondja nektek most, hogyan szokta termeszteni tökéletesen a zellert!

2024-04-29

Salátatermesztés mesterfokon: hogyan nevelj egész éven át friss zöldséget a kertedben?

Tanuld meg a salátatermesztés minden trükkjét! Készítsd elő a magtálcát, gondoskodj a megfelelő hőmérsékletről, és használd ki a természetes védekezés lehetőségeit.

2024-05-04

Borsó a kertben: tippek a sikeres borsó termesztéshez

Borsó termesztési tippek egy kertésztől: így nevelj borsót a kertedben, hogy az asztalodon mindig friss és zsenge zöldség legyen, kövesd tippjeinket te is!

2024-05-02

Egy nagyon különleges virág: A lampionvirág ültetése, és gondozása

Vannak, akik hólyagcseresznyeként vagy ördöglámpásként ismerik. Különlegességét a termést körülvevő élénknarancssárga burka adja. Optimális májusban ültetni.

2024-05-02

Most kell elültetned ezt az ízletes zöldséget: Padlizsán ültetés lépései

A padlizsán egyre népszerűbb hazánkban is, ami nem is véletlen, hiszen megannyi étel remek alapanyaga. Mikor és hogyan kell a padlizsánt elültetni?

2024-05-02

Ilyen előnyei vannak a virágoknak, a zöldfelületeknek

A növények képesek elnyelni a levegőben lévő szennyeződéseket, mint például a nitrogén-dioxidot és a kén-dioxidot, valamint a por részecskéket, és még...

További cikkek ebben a témában
Érdekességek Kertészet

Tovább a Lexikonhoz

bodorka

a szikes gyepekben tenyésző herefélék közös neve. Enyhe télutón tömegesen jelennek meg... Tovább

csalogatóanyagok (attraktánsok)

kis mennyiségben is a rovarok csalogatasára, összegyűjtésére és mergező szerrel... Tovább

Tovább a lexikonra