Zöldségtermesztéssel és gyümölcstermesztéssel kapcsolatos tapasztalatok

A zöldségtermesztés 2014. évi tanulságai és tapasztalatai

Instagram logo

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

A zöldségtermesztés 2014. évi tanulságai és tapasztalatai, érdemes mindenkinek tisztában lennie ezekkel a dolgokkal

Az elmúlt években egyre több napégéses termést lehetett látni, ami egyértelműen a klímaváltozás eredménye. Nagymértékben megnőtt az UV-sugarakon belül a káros UV B-sugárzás, amely olyan növényeken is perzselést, nekrózist okoz, amelyeken korábban nem vagy alig-alig ismertünk (pl. dinnye, tök, paprika).
A légköri aszályok száma és időtartama is növekszik, a száraz levegőben rosszabb a minőség (pl. kényszerérés, fénytelen bogyók, torz termések). Kis- és nagyüzemben jól bevált az árnyékoló Raschel hálók kifeszítése, amely kedvezőbb mikroklímát és bizonyos védelmet biztosít a sugárzás ellen.

 

Ugyan „divatos” a zöld szín– a gyakorlatban ennek a típusnak terjedt el a használata, pedig a növény szempontjából a kísérletek eredményei alapján a sárga és narancssárga hálók előnyösebbek. Nem tapasztalat, de veszély! Az elmúlt években gyorsan felmelegedett a levegő és a talaj, nem voltak kései talajmenti fagyok. A klímaváltozással kapcsolatos előrejelzések a korai fagyveszélyt változatlanul nem zárják ki, sőt, valószínűségét növekedni látják. Ez figyelmeztetés legyen azok számára, akik az elmúlt néhány év időjárásán felbuzdulva már április végén kezdik a szabadba ültetni a hidegérzékeny zöldségféléket (pl. paprika, dinnye, tojásgyümölcs, uborka).

Forrás: EU-Info

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-07-05

Ezekkel a természetes ellenszerekkel tudsz védekezni a földibolhák ellen

Apró lyukak jelentek meg a növényeiden? Látod az apró, ugráló, fekete bogarakat is? Valószínűleg földibolhával van dolgod. Ezek a természetes ellenszerei.

2024-07-22

Aszály Magyarországon: a csapadékhiány és forróság kihívásai

Az utóbbi években Magyarországot sújtó forró időjárás, aszály egyre súlyosabb problémákat okoz mind a mezőgazdaságban, mind a lakosság hétköznapjaiban.

2024-07-18

5 jel, hogy kalciumhiányos a paradicsomod: így segíts rajta

A kálciumhiány az egyik leggyakoribb probléma, amivel a kertészek szembesülnek. Íme öt jel, hogy kalciumhiányos a paradicsomod, és hogyan segíthetsz rajta.

2024-07-16

Tejes, jódos permetezés a kertek megmentője? – Itt az igazság

Tejes, jódos permetezés a kertek megmentője? A kertészkedés szerelmesei gyakran keresnek természetes, házi megoldásokat a növényeik védelmére és táplálására.

2024-06-29

Permetezz szódabikarbónával, és élvezd a kártevőmentes kerted látványát!

Ha bio növényvédelemről beszélünk, akkor nem maradhat ki a sorból a szódabikarbóna sem. Szedd ki a szódabikarbónát fiókból, és használd fel ezt a csodaszert!

2024-07-16

Foltos az uborka levél, mit tegyek? – az uborka baktériumos szögletes levélfoltossága

Az uborka levelein megjelenő foltok az uborka baktériumos szögletes levélfoltosságának a tünete lehet. Az egyik leggyakoribb betegség, amely komoly károkat okozhat.

2024-07-01

A piros paprika érése: A zöldtől a pirosig tartó izgalmas utazás

A piros paprika a magyar gasztronómia elengedhetetlen eleme. Most megismerheted érésének folyamatát, és a kémiai magyarázatot arra, hogyan válik pirossá.

2024-07-04

Másodvetés a kertben - Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor

A júliusi betakarítással még közel sem ért véget a kertészkedés. Pont ilyenkor jön el az ideje a másodvetésnek. Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

hernyópázsit (Beckmannia eruciformis [L.] Hőst.)

a pázsitfüvek családjához tartozó, laza bokrú, középmagas növésű, bojtos gyökerű,... Tovább

láncgyapjú

a 8—9 cm-nél hosszabb fürtű —>fésűsgyapjú. Tovább

Tovább a lexikonra
Mezőgazdaság Növénytermesztés Növényvédelem