Ültetés WC-papír gurigákba a kertben: a WC-papír gurigák kerti felhasználása

hirdetes

Ültetés WC-papír gurigákba – Újrahasznosítás a kertben

VN
Pinterest logo

KÖVESS MINKET

PINTERESTEN

A WC-papír gurigákat a legtöbben rögtön a kukába hajítják, amint „kiürülnek”, azonban a tapasztalt kertészeknek eszükbe sem jutna az efféle pazarlás. Ha szeretnél néhány palántát nevelni otthonodban, akkor egy-egy ilyen kartonguriga tökéletesen alkalmas erre a célra. Nézzük, hogy miről is van szó!

 WC papír gurigák használata a kertben

A szükséges eszközök

•    üres WC-papír gurigák vagy papírtörlő-gurigák
•    műanyag fólia
•    némi virágföld
•    az ültetésre szánt magok
•    olló
•    alkoholos vagy sima filctoll
•    egy műanyag ételhordó (vagy más tároló, amibe beleállíthatod a gurigákat)

A gurigák felhasználása

1. Vágd méretre a gurigákat

Vágd félbe a WC-papír gurigákat, hogy rövidebb hengerekkel dolgozhass. A papírtörlőkendők gurigáit többször is félbe kell vágnod, hogy elég kicsik legyenek.
Ez után végezz 6 db nagyjából 2,5 cm-s bevágást a gurigák egyik végén és hajtsd be őket középre – ez lesz a „cserepek” alja.

2. Töltsd fel a gurigákat

Töltsd fel a gurigákat sűrűn a virágfölddel, nagyjából egy centivel a perem alatt. Helyezd a gurigákat felállítva a műanyag tárolóra. Ez után egy pumpás flakonnal alaposan nedvesítsd be a talajt, majd ültess mindegyik gurigába legalább 2-2 magot.

hirdetes

3. Takard le a gurigákat

Miután elültetted a magokat és meggyőződtél róla, hogy mindegyik gurigában kellően nyirkos a virágföld, takard le a tárolót a műanyag fóliával.
A tárolót ne helyezd közvetlen napfénybe, és minden nap ellenőrizd a gurigákat. Fontos, hogy a talaj folyamatosan nyirkos maradjon, különben a magok nem fognak tudni kicsírázni. Miután a csírák kibújnak a virágföldből, leveheted róluk a műanyagot.

hirdetes

4. Gondoskodj a fényről

Amint a csírák kibújnak, rövid időn belül fényre lesz szükségük. Erre egy napsütötte ablakpárkány is elegendő lesz, főleg, ha nem szeretnéd hosszú távon bent nevelni palántáidat. Ha nincs erre alkalmas ablakod, akkor palántanevelő lámpákra lesz szükséged, hogy megfelelő fényviszonyokat biztosíts növényeidnek (amíg ki nem kerülnek a szabadba).

5. Gondoskodj palántáidról

Gondoskodj róla, hogy palántáid megfelelő hőmérsékletben, kellő fényviszonyok között nevelkedjenek, és persze, hogy elegendő vizet kapjanak. Eleinte fontos, hogy a talaj ne száradjon ki alattuk, de ne is áztasd át teljesen, nehogy kirohadjanak benne, vagy bepenészesedjenek.

Miközben arra várakozol, hogy kellően megerősödjenek a kiültetéshez (vagy hogy felmelegedjen az időjárás) készíts néhány naponta képeket palántáidról, hogy később láthasd, mennyit nőttek rövid időn belül!

6. Ültesd át a palántákat

Ha az időjárás odakint is elég meleg, akkor kezdd el kiszoktatni palántáidat. Minden nap egyre több időre vidd ki őket a szabadba, amíg egy egész napot kint nem töltenek. Ez után kiültetheted őket végső helyükre a kertben. Ne vedd le róluk a kartont kiültetéskor – ez idővel lebomlik a talajban és komposztként szolgál majd.

Amikor legközelebb kiürül egy WC-papír vagy papírtörlő guriga otthonodban, ne dobd rögtön a kukába! Gyűjts össze belőle néhányat és használd őket az otthoni ültetéshez!
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2023-06-02

A zsálya pozitív hatásai, nem is hinnéd mennyi mindenre jó

A zsálya sokoldalú, egyedülálló tulajdonságokkal rendelkezik, amelyek számos egészségügyi előnnyel járnak. Mutatjuk is a zsálya pozitív hatásait az egészségre!

2023-06-06

A Balaton-felvidék csodaszép eldugott levendulásai- mintha tündérországban járnánk

A balaton-felvidék legszebb levendulásai: a mostani cikkünkben összegyűjtött páratlanul szép, és különleges lila levendulamezők téged is el fognak varázsolni.

2023-05-31

Az 5 legszebb Dália fajta – Ha igazi különlegességet szeretnél a kertedbe

Ha érdekelnek a dáliák és szeretnéd megismerni az öt legszebb fajtájukat, akkor olvasd tovább ezt a cikket. Összegyűjtöttük az öt legszebb dáliafajtát!

2023-05-31

Dobd fel a kertedet, készíts csodaszép kerti lámpásokat

Nyaranta elkel néhány olyan apróság, mint az alábbiakban bemutatott lámpások. Olyan kreatív ötleteket mutatunk neked, amik egy fillérbe sem kerülnek!

2023-06-05

Túlöntözött aloe vera? – itt a megoldás a megmentésére

A túlöntözött aloe vera különböző jeleket mutathat, most összegyűjtöttük nektek az aloe vera növénnyel kapcsolatos legfontosabb információkat és segítő tippeket!

2023-06-02

Így termessz fügét cserépben egyszerűen a teraszodon

Ha szereted a fügét, akkor érdemes neked is otthon, a teraszodról termeszteni kényelmesen cserépben. Megmutatjuk ehhez a szükséges tippeket és trükköket!

2023-06-01

7 gyakori ok, amiért a muskátli levelei megsárgulnak

Miért sárgul a muskátli levele? Van, ami természetes folyamat és nem kell aggódnunk érte, de létezik olyan sárgulás is, amit orvosolni kell minél gyorsabban.

2023-03-09

Hogyan ültess epret cserépbe? Mutatjuk mire figyelj!

Manapság egyre divatosabb a városi kertészkedés, aminek kapcsán az eper cserépbe ültetésének ügye is felmerült. Lehet epret cserépbe ültetni, mire kell figyelni?

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

26/2006. (IV. 4.) FVM rendelet

a rizs intervenciójáról A mezõgazdasági és vidékfejlesztési támogatásokhoz és egyéb... Tovább

kolmatáció

a talaj v. talajcső vízáteresztő képességét csökkentő beiszapolódás. A beszivárgó... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek Gazdaság kert Kertészet