Így védekezz a csigák ellen természetes módszerekkel

hirdetes

Így védekezz mérgek nélkül a csigák ellen!

MCS, SFV
Youtube logo

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Sok kertész olyan pánik- vagy éppen dührohamot kap a csigák láttán kertjében, hogy rögtön szalad is a legközelebbi gazdaboltba, hogy megvegye az első csigaölő vegyszert, amit megpillant a polcokon.

Így védekezz a csigák ellen természetes módszerekkel

Azonban ahelyett, hogy azonnal mérgeket vetnél be a hason csúszó kerti kártevők ellen, először próbáld ki az itt felsorolt, természetes védekezési módszereket, amikkel távol tarthatod a csigákat ágyásaid kincseitől.

1. Szedd össze őket kézzel

A saját kezű módszer a legolcsóbb, és gyakorlatilag semmire nem lesz szükséged hozzá. Na persze nem végleges megoldás, hiszen nem nyújt passzív védelmet a csigák ellen, és vannak, akik nem szívesen nyúlnak hozzá ezekhez a nyálkás élőlényekhez.

Ha van elég időd és türelmed, illetve nem riadsz vissza némi négykézláb kúszástól, akkor érdemes rendszeresen megvizsgálnod kerted talaját, és összeszedni a csigákat, amiket találsz. Az összeszedett csigákat legalább 6-10 méterre ereszd el azoktól a növényektől, amiket szeretnél megóvni tőlük. Ha viszont tyúkokat is tartasz, akkor biztosan hálásak lesznek majd a csemegéért!

hirdetes

2. Szórd körbe ágyásaidat valami durvával

A csigák sokkal nehezebben képesek átférkőzni egy réteg hegyes kavicson, durvaszemű homokon vagy száraz fakérgen, így ezek és hasonló természetes anyagok nagyszerű védőfalat képezhetnek ágyásaid körül. Ne felejtsd el időnként ellenőrizni ezeket, hiszen az időjárás elemei (szél, eső) idővel „elbonthatják” az ágyásaid köré felhúzott védelmet.

hirdetes

3. Öntözz reggelente

Nem csak azért érdemes reggelente öltözni, mert a talajnak így lesz ideje megszáradni, mielőtt újra lemenne a Nap, hanem azért is, mert a csigák nehezebben közlekednek száraz talajon. Mivel a csigák éjszaka aktívak, az ekkorra megszáradó talaj lényegesen nagyobb kihívást jelent majd számukra.

4. Használj rézszalagot

Amikor a csigák hozzáérnek a rézhez, a nyálkájuk egy kellemetlen elektromos ütést küld végig a testükön, aminek hatására garantáltan irányt változtatnak majd.

Keress öntapadó rézszalagot, amivel megvédheted ágyásaidat az éhes csigák hadától. Nincs más dolgod, mint lefektetni ezt ágyásaid köré, és időnként ellenőrizni, hogy a sár és a homok nem temették-e be, ezzel átjárót kínálva a csigák számára.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-03-13

Ezzel a trükkel szüretelj rengeteg málnát idén nyáron

Tanulj meg metszeni málnát, hogy a növény erősebb, a termés pedig több és jobb minőségű legyen. Ismerd meg a metszés előnyeit, mikor és hogyan kell metszeni!

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-03-15

Ritka kék virágot találtak a Bükkben, mindenki a csodájára jár

Hihetetlen felfedezés a Bükkben! Egy kiránduló ritka kék leánykökörcsinre bukkant az erdőben, ami eltér a megszokottól, szerencsére kép is készült a növényről!

2024-01-18

Mikor kezdjük el a gyümölcsfák lemosó permetezését?

A gyümölcsfák lemosó permetezése a tél végén egy fontos feladat, ezért összegyűjtöttük nektek, mik a lépései ennek a tél végi tevékenységnek!

2024-01-10

Hasznos ötletek, javaslatok gazdálkodóknak Dr. Máté Andrástól

Cikksorozatunkban a SZIE Növénytermesztési Tanüzemének volt igazgató, Dr. Máté András oszt meg tippeket gazdálkodóknak. Ez a cikk a vetésekkel kapcsolatos.

2024-01-16

Milyen növényfajt érdemes termeszteni Magyarországon?

Egyetlen növényünk termesztési lehetőségei sem függetlenek a termelés belső és külső feltételeinek meglététől, ezért ezeket kell megvizsgálni választás előtt.

2024-03-04

Palántázás kisokos: fogadd meg a kertész tanácsait idén tavasszal

A tavasz a kertészkedés szezonja! A tél elmúltával a természet ébredezni kezd, a kertészek pedig elkezdik a magágykészítést és a palántanevelést. Palántázz így!

2024-03-05

Csinos szellőrózsa: így ültesd el márciusban és minden évben visszatér

Az elképesztően szép, csinos szellőrózsa nevű virágot márciusban is elültetheted többek között, jövőre pedig már vissza fog térni hozzád, fogadd meg ezeket!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

68/2006. (IX. 25.) FVM rendelet

a szárított takarmány kvótával szabályozott támogatása 2004/2005. gazdasági évtõl... Tovább

megporzás

a virágpornak (pollen) a magkezdemény csúcsára (nyitvatermők) v. a bibére (virág) kerülése... Tovább

Tovább a lexikonra
Házi kert Növénytermesztés Növényvédelem